Bundesliga: 11 év után nyert Dortmundban a Frankfurt – eldőlt a BL-csata?

K. T. I.K. T. I.
2021.04.03. 17:33
Hummels a 45. percben egyenlített, de találata nem ért pontot (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája-indulás szempontjából kulcsfontosságú rangadón az Eintracht Frankfurt 2–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában. Az Eintracht tizenegy év után nyert újfent a BVB otthonában. Eközben a Bayer Leverkusen 2–1-re megverte a kilátástalan helyzetben lévő Schalkét, a Wolfsburg 1–0-ra a Kölnt, míg a Szalai Ádámot az utolsó szűk 15 percre pályára küldő Mainz 1–1-re végzett a Bielefelddel.

A Dortmund és a Frankfurt rangadóján utóbbi együttes kezdett jobban, és Filip Kosztics remek bal oldali felfutását, majd beadását követően Nico Schulz öngóljával meg is szerezte a vezetést a vendégcsapat (0–1). A folytatásra is kitartott a frankfurtiak lendülete, Kosztics több beadása után is veszély alakult ki, a 39. percben pedig Thomas Delaney kezezése után maradt el egy vendégeknek járó büntető. A helyzet pikantériája, hogy a kétgólos hátrányt megúszó BVB a 45. percben az Emre Can által elé fejelt labdából Mats Hummels góljával egyenlített (1–1).

A második félidő újabb tizenegyesgyanús szituációval indult, a volt dortmundi, Erik Durm került földre Hummels mellett, de a bíró sípja ezúttal is néma maradt. A 66. percben Kosztics szabadrúgása után Stefan Ilsanker bólintott a hazai kapuba – ezt viszont a videobíró les miatt nem adta meg. A BVB erejéből csak egy-egy átlövésre futotta, igazi ziccerre nem, az Eintracht jóval közelebb járt a győzelemhez. A 87. percben újfent Kosztics volt a főszereplő, aki a 16-os bal szélénél gyűjtött be egy lecsorgót, beadta, majd a hosszún érkező André Silva csak befejelte a három pontot érő találatot (1–2). A portugál támadó az 50. Bundesliga-meccsén a 34. gólját szerezte.

A Frankfurt tíz évet várt az újabb dortmundi sikerre, összességében pedig 2016 után tudta újfent legyőzni a BVB-t – a legutóbbi győzelem főhőse még Huszti Szabolcs volt, aki egy góllal és egy gólpasszal vette ki a részét abból a sikerből. Ezúttal Kosztics nevét fogják hasonló sikerkovácsként emlegetni...

A Szalai Ádámot a 77. percben pályára küldő Mainz hiába vezetett a Bielefeld ellen, 1–1-es döntetlenre végzett a kiesés elkerülése szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésen. Ezzel a Bielefeld maradt az utolsó előtti helyen, míg a Mainz egy ponttal megelőzte a fordulóban csak később meccselő, Dárdai Pál vezette Hertha Berlint.

A Leverkusen kispadján Schalke-veréssel (2–1) mutatkozott be a válogatott meccsek miatti szünetben kinevezett Hannes Wolf, így a Bayer pontszámban beérte a betliző Dortmundot. A Wolfsburg a második félidőben kicsikarta a győzelmet a kiesés által veszélyeztetett Köln ellen (1–0), így őrzi négypontos előnyét a Frankfurttal szemben a dobogó harmadik fokáért folyó versenyfutásban.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Augsburg–Hoffenheim 2–1
(Vargas 8., A. Hahn 23., ill. Sköv 86.)
Borussia Dortmund–Frankfurt 1–2 (Hummels 45., ill. Schulz 11. – öngól, André Silva 87.)
Leverkusen–Schalke 2–1 (Alario 26., Schick 72., ill. Huntelaar 81.)
Mainz–Bielefeld 1–1 (Brosinski 56. – 11-esből, ill. Voglsammer 76.)
Wolfsburg–Köln 1–0 (Brekalo 69.)