A kiesőjelölt Köln legyőzte az RB Leipziget – eldőlt a bajnoki cím?

B. A.B. A.
2021.04.20. 18:25
Gulácsi Péter nem tudott hárítani, Jonas Hector fejesével került előnybe a Köln (Fotó: AFP)
Az 1. FC Köln hazai pályán 2–1-re legyőzte az RB Leipziget a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
1. FC KÖLN–RB LEIPZIG
2–1 (0–0)
Köln,
Rhein-Energie-Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Willenborg
KÖLN:T. Horn – Ehizibue (Schmitz, 75.), Bornauw, Czichos, J. Horn – Skhiri, Hector (Meyer, 90+2.) – M. Wolf (Kainz, 66.), Drexler, Rexhbecaj – Duda.Vezetőedző:Friedhelm Funkel
RB LEIPZIG:Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg (Kluivert, 66.) – Mukiele (Hvang Hi Csan, 77.), T. Adams (Angelino, 61.), Kampl, Haidara – Nkunku, Forsberg (Dani Olmo, 61.) – Sörloth.Vezetőedző:Julian Nagelsmann
Gólszerző:Hector (46., 60.), ill. Haidara (59.)

A Bundesliga legrosszabb hazai mérlegű csapatához, a Kölnhöz látogatott a Gulácsi Péterrel felálló, Willi Orbánt a kispadon jegelő RB Leipzig, amely a még megmaradt minimális esélyét igyekezett életben tartani a bajnoki cím megszerzését illetően. A Hoffenheim ellen finoman fogalmazva is visszafogott teljesítménnyel kirukkoló lipcsei együttes nagy lendülettel, helyzetek sorával nyitotta az utolsó előtti elleni meccset, ám hiába próbálkozott 13-szor is az első félidőben, ezek nagy része pontatlan volt, miközben hátul majdnem ráfázott – kettő az egy ellen nem tudták megoldani a kölniek...

A szünet után nagy fordulatot vett az addig unalomba fulladó találkozó, a Köln rögtön az első percben megszerezte a vezetést, Jannes-Kilian Horn remek beadása után Jonas Hector fejelt a rövid sarokba – Gulácsi beleért ugyan, de nem tudott hárítani (1–0).

A vendégek néhány perccel később Amadou Haidara nagyszerű átlövésével egyenlítettek, de nem telt el egy perc sem, és ismét a házigazdánál volt az előny: szép összjáték után Ondrej Duda készítette le sarokkal a labdát Hectornak, aki 15 méterről kíméletlenül kilőtte a bal alsót (2–1).

A hátralévő időre az RB Leipzig nem tudta összekapni magát, csak kapufáig jutott a ráadásban, így a Bayern egy esetleges Leverkusen elleni győzelemmel tíz pontra növelheti előnyét a lipcseiek előtt.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Bayern München–Bayer Leverkusen 2–0 (Chupo-Moting 7., Kimmich 13.)
Arminia Bielefeld–Schalke 1–0 (Klos 50.)
EintrachtFrankfurt–Augsburg 2–0 (Hinteregger 37., André Silva 58.)
Szerda
20.30: Borussia Dortmund–Union Berlin (Tv: Sport2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. PERC: KAPUFA! Kluiver került ziccerbe, estében nem tudta teljesen jól irányítani a labdát, így kimaradt a nagy helyzet.

90+2. PERC: Meyer is kap néhány percet.

Négy perc a ráadás.

90. PERC: Majdnem ott volt az egyenlítés! Upamecano fejelte tovább a labdát, Kluivert ugyanígy tett a kapu irányába, de a labda néhány centivel elkerülte a bal sarkot.

83. PERC: Kampl dumált ki magának egy sárga lapot.

77. PERC: Ismét változtat Nagelsmann, Hvang Hi Csant is beküldi a vendégek mestere, Mukiele ment le.

75. PERC: Ehizibuénak rezgett a léc a második sárga lap tekintetében, inkább lecserélik, Schmitz érkezett.

73. PERC: Horn ment le spárgába, Angelino szabadrúgása után nagyot védett a hazaiak kapusa.

66. PERC: A Kölnnél Wolfot Kainz váltotta, a vendégeknél Halstenberget Kluivert.

61. PERC: Kettőt cserélt a Leipzig, Angelino és Dani Olmo is beállt, Adams és Forsberg távozott.

60. PERC: HIHETETLEN, ISMÉT A KÖLNNÉL AZ ELŐNY! Duda nagyszerűen készítette le a labdát Hectornak, aki 15 méterről kilőtte a bal alsót (2–1).

59. PERC: GÓÓÓL, OTT AZ EGYENLÍTÉS! Haidara18 méterről nagy gólt vágott a bal felső sarokba (1–1).

55. PERC: Upamecano lökte fel ellenfelét egy sárga lapért.

46. PERC: HOPPÁ, VEZET A KÖLN! Elaludt a vendégek védelme, Horn beadásánál Hector teljesen üresen maradt, s bár Gulácsi beleért a fejesbe, nem tudta védeni a rövid sarokba csapódó labdát (1–0).

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

41. PERC: Remek beadás Halstenbergtől, Sörloth fejesénél nagyot kellett repülnie Hornnak.

38. PERC: Klostermann adta el a labdát, a beadásra Duda érkezett becsúszva, nem sokkal tévesztette el a rövidet.

37. PERC: Az eddigi legnagyobb vendéghelyzet! Mukiele került ziccerbe, de nem tudta kilőni a jobb alsót.

35. PERC: Terület nyílt a Leipzig előtt, Nkunku lövőcsele után Ehizibue eldőlt, de a lövés elzúgott a kapu felett.

30. PERC: Nkunku szabadrúgása jócskán elkerülte Horn kapuját.

26. PERC: Sörloth nem találta el jól fejjel a labdát.

25. PERC: Ebben sokkal több volt! Kettő az egyben vihette a labdát a lipcsei kapu felé a Köln, Hector egy jó csellel elfektette a védőt, de a lövés nem sikerült jól, Gulácsinak könnyű dolga volt.

23. PERC: Ehizibue kapta a mérkőzés első sárga lapját, s mivel összesítésben ez az ötödik neki a bajnokságban, nem játszhat pénteken az Augsburg ellen.

20. PERC: Mukiele középre ívelése után Bornauw mentett nagyot fejjel.

13. PERC: A Köln túlélte az első rohamokat, és bár helyzetet nem tud egyelőre kialakítani, némileg legalább fellélegezhet most.

Gulácsi, a csapatkapitány

7. PERC: Forsberg lövése alig vánszorgott el a kapuig.

5. PERC: Nkunku sem akar lemaradni, az ő kísérlete az oldalhálóban landolt.

3. PERC: Haidara ezúttal eljutott a lövésig, de nem talált kaput.

2. PERC: Rögtön itt vannak az első lehetőségek, előbb Haidara rúgott luftot, majd néhány másodperccel később Forsberg lövését blokkolták.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az RB Leipzig indította útjára a labdát.

Piros szerelésben a hazaiak, fehérben a vendégek.

A mérkőzés játékvezetője Frank Willenborg.

A találkozót a Sport2 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az 1. FC Köln–RB Leipzig Bundesliga-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!