Bundesliga: 0–2-ről 5–2-re fordított a Frankfurt a Leverkusen ellen

K. B.K. B.
2021.12.12. 19:28
0–2-ről fordított, 5–2-re nyert a Frankfurt a Leverkusen ellen (Fotó: AFP)
A 15. fordulóig kellett várnia a Fürthnek az idénybeli első győzelmére: vasárnap hazai pályán az Union Berlin ellen ért el 1–0-s sikert. A Frankfurt elképesztő összecsapáson, kétgólos hátrányból felállva 5–2-re legyőzte a Leverkusent.

A Leverkusen Patrik Schick két góljával (a cseh ezzel már 14 gólos a bajnokságban) a 22. percben kétgólos vezetésre tett szert. De nem sokáig örülhetett, előbb Tuta, majd Jesper Lindström szerzett gólt, így 30 perc elteltével már 2–2-t mutatott az eredményjelző. A Frankfurt a második félidőben jóval hatékonyabban játszott ellenfelénél, Evan Ndicka, Kristijan Jakic és Djibril Sow is betalált, a hazaiak tehát 5–2-es sikernek örülhettek.

Egy döntetlen és 13 vereség után fogadta a Fürth az Union Berlint. Az első félidőben rendkívül kiegyenlített volt a játék, és a másodikban sem alakult ki túl nagy különbség a két együttes között. Egyetlen gólt leszámítva, amely az 56. percben, Havard Kallevik Nielsen révén született. A berliniek hiába próbálkoztak, nem sikerült egyenlíteniük, így el kellett könyvelniük az 1–0-s vereséget. A Fürth négy ponttal továbbra is a tabella utolsó helyén áll.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Fürth–Union Berlin 1–0
(H. Nielsen 55.)
Frankfurt–Leverkusen 5–2
(Tuta 23., Lindström 30., Ndicka 50., Jakic 66., Sow 76., ill. Schick 5., 22. – 11-esből)

KORÁBBAN
Szombaton játszották

Bayern München–Mainz 2–1 (Coman 53., Musiala 74., ill. Onisiwo 22.)
Freiburg–Hoffenheim 1–2 (Schlotterbeck 21., ill. Raum 3., C. Richards 90+5.)
Hertha BSC–Arminia Bielefeld 2–0 (Jovetics 53., Selke 90+5.)
VfL Bochum–Borussia Dortmund 1–1 (Polter 40., ill. Brandt 85.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 0–2 (Mavropanosz 25., Förster 63.)
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 4–1 (Gvardiol 21., André Silva 33., Nkunku 90+1., Henrichs 90+4., ill. Benszebaini 88.)