A Bayern győzelemmel üzent a Dortmundnak

2011.02.19. 20:29
Thomas Müller (balra) és Bastian Schweinsteiger is szerzett gólt a Bayernben (Fotó: Action Images)
A Dortmund után a Bayern München is győzelemmel melegített a két csapat jövő szombati szuperrangadójára: a bajorok 3–1-re győztek a sérült Szalai Ádámot nélkülöző Mainz vendégeként a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN 1–3

A bajorok nagyon korán megszerezték a vezetést Mainzban: a 9. percben Franck Ribéry bal oldali beadása átszállt a hosszú oldalra, Arjen Robben fejjel középre továbbította, és Bastian Schweinsteiger közvetlen közelről a hálóba bólintott. 0–1

A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, a legnagyobbat talán a mainzi André Schürrle hagyta ki: közeli lövésénél Thomas Kraft nagyot védett. A fiatal bajor kapusnak ez volt az utolsó fontos megmozdulása, hiszen kisebb fejsérülése miatt a szünetben le kellett cserélni.

Noha a második játékrészben a veterán Hans-Jörg Buttnak is alkalma nyílt képességei tesztelésére, a Bayern győzelméhez nem férhetett kétség. Már csak azért sem, mert a vendégek újabb gólokat szereztek.

Az 50. percben megint Robben volt az előkészítő – a nagy kedvvel játszó holland a saját feje felett löbbölte középre a váratlanul elé hulló labdát –, Thomas Müller pedig közeli lövéssel a végrehajtó. 0–2

A Mainz játékosai egy pillanatra sem törődtek bele a vereségbe, csakhogy bekövetkeztét nem tudták megakadályozni. Sőt a különbség tovább nőtt: a 77. percben egy mintaszerű ellencsapás végén Müller nagyszerűen centerezett a bal oldalról, Mario Gomeznek nem volt nehéz dolga a kapu torkában. A góllövőlista éllovasa sorozatban a harmadik bajnokin szerzett gólt. 0–3

Az elalvó Danijel Pranjic mellett Szami Allagui fejjel szépített (1–3), ám ez nem változtatott a tényen, hogy a Bayern öt forduló alatt a negyedik győzelmét könyvelte el, a Mainz pedig három játéknap, Szalai Ádám sérülése óta nyeretlen.

DORTMUND–ST. PAULI 2–0

Két közelmúltbeli döntetlen, azaz négy elszórt pont jelentette a motivációt a listavezető Dortmund számára a St. Pauli elleni délutáni mérkőzésen, és mint kiderült, ez elég is volt. A Borussia folyamatosan nyomás alatt tartotta a legutóbbi három bajnokiját megnyerő újoncot, és az első félidő hajrájában meg is szerezte a vezetést: Lucas Barrios lőtt közelről a bal sarokba.

A fordulást követően egy szerencsés góllal – Barrios labdája Guneschről a saját kapujába pattant – a Borussia el is döntötte a mérkőzést. Talán hihetetlen, de két döntetlen után ez volt a Dortmund első hazai győzelme a 2011-es esztendőben.

Éppen időben jött a jó eredmény, hiszen a jövő szombaton Bayern München–Borussia Dortmund rangadó következik, amely még akkor is presztízscsata a javából, ha a Borussia előnye pillanatnyilag igen nehezen ledolgozhatónak tűnik.

HAMBURG–WERDER BREMEN 4–0

Majdnem hét évet kell visszalépkedni az időben, hogy a két északi rivális mérkőzésén ilyen nagy különbséget találjunk: 2004 májusában a Werder intézte el 6–0-ra a HSV-t. A mérleg nyelve az utóbbi években is a brémaiak felé billent, de ezen a délutánon igazából nem volt esélyük a zöld-fehéreknek.

Egyik klub sincs túl jó passzban, de ma látszott, melyikük válsága mélyebb: a Werder támadásban nem volt elég hatékony, védekezésben pedig kifejezetten törékenynek bizonyult. Az október óta gólképtelen José Paolo Guerrero két találattal, Mladen Petric egy góllal és egy gólpasszal vitte a prímet a hazaiaknál.

HANNOVER–KAISERSLAUTERN 3–0

A Hannover folytatta a Bajnokok Ligája-helyek ostromát. Jan Schlaudraff okos lövéssel nyitotta a gólok sorát, majd Mohammed Abdellaoue lőtt hasonló gólt. A fordulás után megint Schlaudraffon volt a sor, aki ilyenformán ezen az estén kétszer annyi gólt lőtt, mint az idény korábbi részében összesen. A Hannover három forduló óta veretlen, a „vörös ördögök” ellenben öt játéknapja nem képesek nyerni.

HOFFENHEIM–1. FC. KÖLN 1–1

Némi szerencse is kellett a Köln pontszerzéséhez – a hazaiak háromszor is eltalálták a kapufát –, de utólag ez már nem számít, a piros-fehérek újabb apró lépést tettek a felkapaszkodás felé. Tavasszal a tizenegyedik pontját szerezte meg a Köln, amely eddigi négy vendégszereplése során csupán egyszer kapott ki a Hoffenheimtől.

FREIBURG–WOLFSBURG 2–1

A Freiburg sorozatban a hatodik hazai bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, és ahogyan a két csapat megelőző három freiburgi mérkőzésén, megint egy góllal múlta felül a Wolfsburgot. Az edzőcsere egyelőre nem segít az immár Pierre Littbarski irányította „farkasokon”, akik sorozatban negyedszer veszítettek, és tovább sodródtak a kiesés felé.

1. Borussia Dortmund 23 17 4 2 49–13 36 55
2. Bayern München 23 12 6 5 49–27 22 42
3. Bayer Leverkusen 22 12 6 4 44–30 14 42
4. Hannover 23 13 2 8 33–31 2 41
5. Mainz 23 12 1 10 35–29 6 37
6. Freiburg 23 11 4 8 31–30 1 37
7. Hamburg 23 11 3 9 34–31 3 36
8. Nürnberg 23 10 5 8 33–31 2 35