A 92. percben úszott el a Leverkusen-siker

2010.02.21. 19:35
Barnetta és Pasanen csatázik a labdáért (fotó: Action Images)
A 92. percben szerzett Per Mertesacker-gólnak köszönhetően pontot mentett a Leverkusen ellen a Werder Bremen a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A Wolfsburg Grafite duplájával verte a Schalkét.

A Bayern München nürnbergi döntetlenje után a Leverkusen előtt megnyílt az esély, hogy két pontra eltávolodjon üldözőjétől. A gyógyszergyáriakra azonban nem várt egyszerű feladat, hiszen Brémába látogattak, ráadásul nem állt rendelkezésre a védelem oszlopa, Sami Hyypiä.

A Bayer kapusának, Adlernek már az ötödik percben kellett egy nagyot védenie, ugyanis Niemeyer beadása lecsúszott, és a léc alá tartott. A Leverkusen az első félidő közepe táján jutott lehetőséghez, akkor egy lekészített labdát Barnetta tekert el a jobb felső sarok fölött.

Barnetta még csak ijesztgetett, a másik svájci, Derdiyok azonban a 28. percben már pontosan célzott. A támadó egy 25 méteres szabadrúgást vállalt el, és a jobb sarokban kikötő lövését Wiese csak érintette, hárítani nem tudott.

Nem sokáig örülhettek a vendégek a vezetésnek: a másik oldalon Naldo végzett el szabadrúgást 28 méterről. A lövés erős volt, de úgy tűnt, Adler könnyű zsákmánya lesz. A kapus azonban hatalmasat bakizott, a labda átcsorgott a lába között, és mielőtt még megkaparinthatta volna, a nagy lendülettel érkező Pizarro átsegítette azt a gólvonalon.

A szünetre döntetlennel vonultak a csapatok, ám az 57. percben újra a vendégcsapatnál volt az előny: Toni Kroost hagyták lőni a Werder védői, az ifjú középpályás köszönte is a lehetőséget, és 24 méterről nagy lövést zúdított a jobb sarokba. Wiese ismét csak érintette a labdát...

A Leverkusen azonban nem tudta ezt az előnyt megtartani: már a Werder két belső védője, a hatalmas termetű Mertesacker és Naldo is elől tartózkodott, és végül a 92. percben előbbi a kapuba bólintott. Ennek a találatnak a brémaiak mellett a Bayern-szurkolók is nagyon örültek, hiszen így Jupp Heynckes együttese nem tudott ellépni a bajoroktól, maradt a pontegyenlőség.

A címvédő Wolfsburg a Schalkét fogadta, ez pikáns párosítás volt Felix Magath számára. A gelsenkircheniek mestere ugyanis nyárig éppen az alsó-szászországiakat irányította, és bajnoki címmel a tarsolyában távozott.

Az első negyedórában már a Schalke kapujába került a labda, de a Wolfsburg nem ünnepelhetett Dzeko lövése után, ugyanis Fleischer játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot – tévesen.

A 30. percben a Schalke talált be, ez viszont már érvényes volt: Rakitic ívelt be szögletet, és ahogy az általában lenni szokott, Kuranyi fejét találta meg. A korábbi válogatott csatár az ötösről bólintott, a labda pedig a bal sarokban kötött ki.

A Wolfsburgnak szerencséje sem volt, az 58. percben Dzeko remek fejesét Neuer tolta a kapufára, és a kipattanót sem tudta a gólvonalon túlra juttatni Grafite. A brazil csatár azonban az utolsó húsz percben hőssé vált: a 71. percben Misimovic labdájára későn érkezett Neuer, így Grafite a kapuba tudott fejelni. Hat perccel később ugyanő volt eredményes, ezúttal Schäfer beadását lőtte a kapuba, és ezzel el is döntötte a meccset.

Dárdai Pál sérülése után visszatért, és hat percet játszott a Herthában. A sereghajtó berliniek elhozták a három pontot Freiburgból.

BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Werder Bremen–Leverkusen 2–2 (Pizarro 34., Mertesacker 92., ill. Derdiyok 28., Kroos 57.)
Wolfsburg–Schalke 2–1 (Grafite 71., 77., ill. Kuranyi 30.)
Freiburg–Hertha 0–3 (Ramos 28., Cicero 35., 56.)