2. Bundesliga: négy gólt kapott Wiesbadenben, a szakadék szélén a Bielefeld

2023.06.02. 23:43
A bielefeldi drukkerek nem bírták elviselni a megaláztatást, akcióba léptek a rendőrök (Fotó: Getty Images)
A harmadosztályú Wehen Wiesbaden hazai pályán 4–0-ra kiütötte az Arminia Bielefeldet a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) osztályozójának első mérkőzésén, így karnyújtásnyira van attól, hogy három év szünet után visszatérjen a második vonalba.

Az előző idényt még a Bundesligában töltő – majd onnan kieső – bielefeldi együttes így látványos összeomlást produkálva zuhanhat az élvonaltól a harmadosztályig. A telt ház előtt lejátszott mérkőzés a negyedik hazai gól után félbeszakadt, miután a vendégcsapat ultrái görögtüzeket dobáltak a pályára. A mérkőzést később folytatták, de az eredmény már nem változott.

A vendégtábor a meccs lefújása után döntött úgy, hogy a maradék „puskaporát” is eldurrogtatja, így a rohamrendőrőknek kellett közbelépniük, hogy kordában tartsák az indulatokat.

2. BUNDESLIGA
Playoff, 1. mérkőzés
Wehen Wiesbaden–Arminia Bielefeld 4–0 (Prtajin 6., Wurtz 50., Hollerbach 60., Iredale 82.,)