Vb 2022: Lautaro volt a hős, Argentína szűken nyert Bolívia ellen

K. T. I.K. T. I.
2020.10.14. 00:01
Lautaro Martínez főszereplő volt (Fotó: AFP)
Argentína hátrányból fordítva 2–1-re nyert Bolíviában a dél-amerikai régió világbajnoki selejtezőjének 2. fordulójában. Az összecsapáson 89 percet kapó Lautaro Martínez az első félidő hajrájában egyenlített, majd a második játékrészben gólpasszt adott Joaquín Correának.

Argentína ezzel a második mérkőzését is megnyerte, ám ahogyan Ecuador ellen, úgy ezúttal sem mehetett biztosra a 2014-es vb-ezüstérmes.

Árulkodó adat, hogy bár jóval többet próbálkozott ellenfele kapuja előtt Lionel Scaloni csapata (16 szemben a tízzel), a pontos kísérletek száma megegyezett (3–3), míg a labdát egyenesen Bolívia birtokolta többet.

Mindezt úgy, hogy az első fordulóban Brazília 5–0-ra ütötte ki a bolíviaiakat. Az ugyanakkor árnyalja a képet, hogy a mérkőzésnek otthont adó La Paz 3600 méteres tengerszint feletti magasságával kifejezetten extrém helyszínnek számít vendégként.