Videó: összeszólalkozott két Burnley-játékos a hollandok győztes gólja után

B. D. K.B. D. K.
2022.06.09. 10:25
Mint beszámoltunk róla, szerdán Hollandia drámai meccsen 2–1-re legyőzte Walest Cardiffban a labdarúgó Nemzetek Ligájában, az A-liga 4. csoportjában. A rendes játékidő letelte után két gólt is láthattunk: a 92. percben a hazaiak egyenlítettek, de a 94. percben Wout Weghorst fejesével nyerni tudtak a hollandok. A Burnley játékosának győztes találatát különösen nehezen emésztette meg a walesiek jobbhátvédje, Connor Roberts, aki szintén a Premier League-ből kieső csapatban játszott a mögöttünk hagyott idényben.

WEGHORST GYŐZTES GÓLJA WEGHORST GYŐZTES GÓLJA

„Miért nem teszed ezt meg a Burnleyért?” – tette fel a kérdést Roberts Weghorstnak, akit a Burnley a télen több mint 12 millió fontért szerződtetett a Wolfsburgtól Chris Wood pótlására. Ez azonban nem volt sikeres transzfer, mivel a 29 éves támadó a bajnokságban 20 meccsen csupán két gólig és három gólpasszig jutott, csapata pedig kiesett az élvonalból.

„Ez nem a Burnleyről szól, szóval fogd be!” – vágott vissza a győztes gólt szerző holland játékos.

A Givemesport idézte Weghorst egyik nyilatkozatát, amelyben a labdarúgó elárulta, hogy van egy megállapodása a klubjával, miszerint nem fog az angol másodosztályban futballozni.

„Fontos, hogy a következő idényben magas szinten teljesítsek, már csak a katari világbajnokságra tekintettel is.” Hozzátette, hogy Németországból, Angliából és Törökországból is van már megkeresése, de most még csak a válogatottra akar koncentrálni, aztán ül le a Burnleyvel megtárgyalni a jövőjét. A szerződése 2025 nyaráig szól.

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-LIGA
4. CSOPORT

Belgium–Lengyelország 6–1 (Witsel 42., De Bruyne 59., Trossard 73., 80., Dendoncker 83., Openda 90+3., ill. Lewandowski 28.)
Wales–Hollandia 1–2 (Norrington-Davies 90+2., ill. T. Koopmeiners 50., Weghorst 90+4.)

1. Hollandia 2 2 6–2 +4 6
2. Belgium 2 1 1 7–5 +2 3
3. Lengyelország 2 1 1 3–7 –4 3
4. Wales222–4–20