Videó: arcon talpalta ellenfelét, rögtön mehetett zuhanyozni

T. D., K. Zs.T. D., K. Zs.
2021.04.25. 15:54
Azonnali piros lappal állították ki Issiaga Syllát a vasárnap délutáni Lens–Nimes francia élvonalbeli bajnoki mérkőzésén. A hazaiak guineai futballistájának meccse a 24. percben ért véget, miután arcon talpalta az ellenfél csapatkapitányát, Renaud Ripart-t, akit le is kellett cserélni. A Lens végül emberhátrányban is nyert 2–1-re.

AMI A DÉLUTÁN TÖBBI MÉRKŐZÉSÉT ILLETI

A súlyos tulajdonlási és pénzügyi válságban lévő Bordeaux sorozatban ötödször is kikapott, ezúttal a kiesőzónából menekülő Lorient verte meg nem is kicsit – Terem Moffi első élvonalbeli mesterhármasával.

Győzött a Nantes is, méghozzá vert helyzetből Strasbourg-ban,ezzel felkapaszkodott az osztályozót jelentő 18. helyre.

A Dijonnak viszont ennyi volt az idény érdemi része: a sereghajtó meglepetésre vezetéshez jutott Rennes-ben, de az európai kupaszereplésre hajtó hazaiak Martin Terrier remek játékára építve egy ötössel válaszoltak – és sikerükkel kiejtették vendégüket az élvonalból.

A Montpellier vezetést szerzett a Nice vendégeként, csakhogy a hazaiak gyorsan egyenlítettek, majd alig egy perc leforgása alatt két gólt szerezve még az első félidőben beállították a 3–1-es végeredményt.

Ha nem is könnyen, de áttörte az Angers védelmét a Monaco, és egygólos győzelmének köszönhetően újra megközelítette egy pontra az éllovas PSG-t. A meccs egyetlen gólját a korán megsérülő Sztevan Jovetics helyére becserélt Wissam Ben Yedder lőtte a 79. percben – ez volt a támadó 18. gólja ebben a bajnoki kiírásban.

WISSAM BEN YEDDER GÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
34. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Nice–Montpellier 3–1 (Budaui 6., Todibo 39., Claude-Maurice 40., ill. Laborde 3.)
Lens–Nimes 2–1 (Ganago 17., Haidara 76., ill. Ferhat 52. – 11-esből)
Lorient–Bordeaux 4–1 (Wissa 18., Moffi 20., 43., 80., ill. I. Sissokho 83.)
Rennes–Dijon 5–1 (Terrier 15., 71., Tait 72., Nyamsi 81., Grenier 90+2., ill. Benzia 9. – 11-esből)
Strasbourg–Nantes 1–2 (Ajorque 43., ill. Castelletto 53., Blas 76.)
Angers–Monaco 0–1 (Ben Yedder 79.)
Később
Lyon–Lille 2–3 (Szlimani 20., José Fonte 35. – öngól, ill. B. Yilmaz 45+1., 85., J. David 60.)