Vb 2022: Lionel Messiék ezúttal sem bírtak a mumusukkal

2020.11.13. 07:46
Lionel Messi gólját visszavonta a VAR (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének harmadik fordulójában Argentína odahaza 1–1-es döntetlent játszott Paraguayjal.

A találkozón a vendégek szereztek vezetést Ángel Romero tizenegyesével, ám a 2014-ben vb-döntős válogatott még a szünet előtt egyenlített a VfB Stuttgartban futballozó Nicolás González révén.

A második félidőben Lionel Messi ugyan betalált a paraguayi kapuba, ám a játékvezető videózás után visszavonta a gólt.

Paraguay a legutóbbi nyolc, Argentína vendégeként játszott vb-selejtezőjéből csak egyet vesztett el (2012-ben), egyet megnyert (2016-ban) és hatszor ikszelt.

Három forduló után Argentína és Paraguay egyaránt veretlen.

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, DÉL-AMERIKA
3. FORDULÓ
Argentína–Paraguay 1–1
(N. González 41., ill. Á. Romero 21. – 11-esből)
KORÁBBAN
Bolívia–Ecuador 2–3 (Arce 37., M. Martins 60., ill. Caicedo 46., Mena Delgado 55., Gruezo 88. – 11-esből)