Vb 2022: Egy egész nemzetet megkárosítottak – C. Ronaldo

2021.03.28. 11:23
A portugál válogatott csapatkapitánya, Cristiano Ronaldo a közösségi csatornáin is kifejezte elégedetlenségét, miután a szerbek elleni vb-selejtezőn a holland játékvezető, Danny Makkiele elvette a hosszabbítás perceiben lőtt gólját, mert úgy ítélte meg, a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon.

Portugália 2–0-s előnyről (mindkét gólt Diogo Jota szerezte) 2–2-es döntetlent játszott szombaton Szerbia ellen a belgrádi vb-selejtezőn, de a meccs arról marad majd emlékezetes, hogy Cristiano Ronaldo lövése után hiába haladt át a labda a gólvonalon túlra a 93. percben, Danny Makkiele játékvezető nem ítélt gólt.

Ronaldo ezután már a pályán kiakadt, a csapatkapitányi karszalagját is a földhöz vágta, majd a meccs után a közösségi csatornáin is jelezte elégedetlenségét.

„A portugál válogatott kapitányának lenni életem egyik legnagyobb büszkesége és kiváltsága. A hazámért mindig mindent megteszek, ez sosem fog megváltozni. De vannak nehéz időszakok, főleg, amikor úgy érzed, hogy egy egész nemzetet megkárosítottak. Emeld fel a fejed és nézz szembe a következő kihívással most! Hajrá, Portugália!” – fogalmazott a Juventus klasszisa.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Szerbia–Portugália 2–2 (A. Mitrovics 46., Kosztics 60., ill. Diogo Jota 11., 36.)
Kiállítva: Milenkovics (Szerbia, 92.)

1. Szerbia 2 1 1 5–4 +1 4
2. Portugália 2 1 1 3–2 +1 4
3. Luxemburg 1 1 1–0 +1 3
4. Azerbajdzsán 1 1 0–1 –1 0
5. Írország2 22–4–20