Vb 2018: Uruguay 0–2-ről szerzett pontot Brazíliában

2016.03.26. 06:44
Suárez ezúttal nem harapott, sőt, a meccs végén alig tudtak elszakadni egymástól Neymarral (Fotó: Reuters)
Brazília és Uruguay labdarúgó-válogatottja 2–2-es döntetlenre végzett világbajnoki selejtezőn Recife-ben. A hazaiak már az 1. percben betaláltak Douglas Costa révén, majd Renato Augusto növelte az előnyt, ám a vendégek Edinson Cavani és Luis Suárez góljával a folytatásban kiegyenlítettek.

VB 2018, SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 5. FORDULÓ

BRAZÍLIA–URUGUAY 2–2 (2–1)
Recife. Vezette: Pitana (argentin)
BRAZÍLIA: Alisson – Dani Alves, Joao Miranda, David Luiz, Filipe Luís – Luiz Gustavo – Willian (Lucas Lima, 85.), Fernandinho (Philippe Coutinho, 67.), Renato Augusto, Douglas Costa (Ricardo Oliveira, 78.) – Neymar. Szövetségi kapitány: Dunga
URUGUAY: Muslera – Fucile, Victorino, S. Coates, Á. Pereira – C. Sánchez (Stuani, 81.), Arévalo, Vecino, C. Rodríguez (Á. González, a szünetben) – Cavani, L. Suárez. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
Gólszerzők: Douglas Costa (1.), Renato Augusto (26.), ill. Cavani (31.), L. Suárez (48.)

Luis Suárez elismerésre méltó eredménnyel és pontot érő góllal tért vissza az uruguayi nemzeti csapatba: az FC Barcelona csatára a 2014-es világbajnokságot követően harapásért kapott eltiltása miatt a teljes 2015-ös esztendőt kihagyta a válogatottban, Recife-ben viszont ő viselte a karszalagot, és nemcsak a választáskor, hanem a meccs után is együtt ölelkezett barcelonai klubtársával, Neymarral.

Pedig eleinte nem úgy nézett ki, hogy bárminek is örülhetnek a celeste játékosai a lefújás után, ugyanis a selecao már 40 másodperc elteltével a kapuba talált: Willian beadása után Douglas Costa becsúszva pörgette a labdát a jobb alsó sarokba – Uruguay úgy kapott gólt, hogy még nem ért labdába! 1–0

Ráadásul a félidő közepén növelni tudta előnyét Brazília: az akciót Neymar pörgette fel, és ugyan átadása egy védőn elakadt, Renato Augusto lecsapott, csodálatos testcsellel becsapta Muslerát, és az üres kapuba passzolt – 2–0!

Óscar Tabárez gárdája viszont még szintén a szünet előtt betalált, Carlos Sánchez előkészítése után Edinson Cavani lőtt 10 méterről a kapuba. Uruguay lendülete a második félidő elején is góllal mutatkozott meg: Luis Suárez lövésére Alisson kapus későn reagált, így a labda túljutott rajta.

A 2–2-es döntetlennel Uruguay továbbra is a második Ecuador mögött a dél-amerikai selejtezőcsoportban, Brazília feljött a harmadik helyre.

KORÁBBAN
Chile–Argentína 1–2
(F. Gutiérrez 11., ill. Di María 20., Mercado 25.)
Peru–Venezuela 2–2 (Guerrero 61., Ruidíaz 94., ill. Otero 32. – 11-esből, Villanueva 57.)
Bolívia–Kolumbia 2–3
(Arce 50. – 11-esből, Chumacero 63., ill. James Rodríguez 11., Bacca 42., Cardona 92.)
Ecuador–Paraguay 2–2 (E. Valencia 20., Á. Mena 92., ill. Lezcano 38., 59.)