Vb 2018: brazil pontmentés 0–2 után, argentin és uruguayi siker

2016.03.30. 07:03
Daniel Alves (balra) a 92. percben mentett pontot Paraguay ellen (Fotó: AFP)
Uruguay és Argentína is hazai pályán nyert soros riválisa ellen a 2018-as labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának hatodik fordulójában, a brazilok viszont kétgólos hátrányból, a 92. percben szerzett góllal mentették döntetlenre a Paraguay elleni idegenbeli mérkőzésüket.

Az eltiltott Neymart nélkülöző brazilok az Alisson – Daniel Alves, Miranda, Gil, Filipe Luís – Luis Gustavo (Lucas Lima, 70.), Fernandinho (Hulk, a szünetben), Renato Augusto – Willian, Ricardo Oliveira (Jonas, 80.), Douglas Costa összeállításban léptek pályára a paraguayiak otthonában, és sokáig közel sem úgy alakult a meccs, ahogyan eltervezték.

A házigazdák Dario Lezcano és Édgar Benítez góljával a második félidő elején 2–0-ra vezettek, a selecao azonban a hajrára magára talált és pontot mentett. A 79. percben Ricardo Oliveira szépített, aki Hulk távoli lövése után a kapusról kipattanó labdát helyezte a kapuba, majd a hosszabbítás perceiben a jobbhátvéd Daniel Alves a tizenhatoson belülről ballal a jobb alsó sarokba csavart.

KOLUMBIA VÉGET VETETT ECUADOR VERETLENSÉGÉNEK

A kolumbiai válogatott hazai pályán 3–1-re nyert Ecuador ellen.

A selejtezőcsoport eddigi listavezetőjét fogadta Kolumbia, de hamar előnybe került, James Rodríguez gólpasszából negyedóra elteltével Carlos Bacca talált be (1–0). Ugyanolyan jól kezdte a második félidőt a hazai csapat, ahogy az elsőt is, ezúttal Sebastian Pérez volt eredményes (2–0).

A 67. percben Kolumbia végleg eldöntötte a három pont sorsát, amikor Bacca ismét betalált (3–0). Michael Arroyo kései gólja már csak a szépítésre volt elég, Jamesék 3–1-re nyertek.

A brazilok az első forduló óta veretlenek a világbajnoki selejtezősorozatban, de hat találkozót követően nem állnak továbbjutó helyen.

Az argentin válogatott a Romero – Mercado, Demichelis, Pinola, Rojo – Biglia, Mascherano, Banega (A. Fernández, 84.) – Messi, Higuaín (Agüero, 77.), Di María (Correa, 31.) összetételű csapattal fogadta Bolíviát, és már az első fél órában lerendezte a meccset.

A 20. percben Lionel Messi végzett el gyorsan egy szabadrúgást a vendégek térfelének közepéről, Gonzalo Higuaín elé ívelt, aki átemelte a kapust, de egy visszaérő védő menteni tudott. Itt azonban nem volt vége az argentinok támadásának, a labda visszakerült a Napoli csatárához, aki középre passzolt Gabriel Mercadóhoz, a River Plate védője pedig közelről nem hibázott – bár kétségkívül egyszerűbb megoldást is választhatott volna, mint hogy a földön fekvő hátvédbe rúgja a labdát, amely viszont így is áthaladt a gólvonalon.

A másodikat Messi rúgta tizenegyesből, a Barcelona kiválósága ezzel megszerezte profi pályafutása 499. gólját, míg a válogatottban 50. alkalommal volt eredményes – a házi örökrangsort Gabriel Batistuta vezeti 56 találattal. Az argentinok sorozatban harmadszor nyertek, és feljöttek a harmadik helyre.

A Copa América-címvédő Chile a meccs elején hátrányba került Venezuelában, ám a duplázó Arturo Vidal és a két gólpasszt kiosztó Alexis Sánchez vezérletével fordított, és végül magabiztos győzelmet aratott, Uruguay pedig saját közönsége előtt minimális különbséggel múlta felül Perut. A győztes gólt Edinson Cavani szerezte Luis Suárez átadásából.

Venezuela–Chile (1–4)

VB 2018, SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 6. FORDULÓ
Uruguay–Peru 1–0
(Cavani 53.)
Argentína–Bolívia 2–0 (Mercado 20., Messi 30. – 11-esből)
Venezuela–Chile 1–4 (Otero 9., ill. Pinilla 33., 52., A. Vidal 72., 92.)
Paraguay–Brazília 2–2 (Lezcano 40., É. Benítez 49., ill. R. Oliveira 79., D. Alves 92.)
Kolumbia–Ecuador 3–1 (Bacca 15., 67., S. Pérez 48., ill. Arroyo 90.)

1. Uruguay 6 4 1 1 12–4 13
2. Ecuador 6 4 1 1 12–7 13
3. Argentína 6 3 2 1 6–4 11
4. Chile 6 3 1 2 12–10 10
5. Kolumbia 6 3 1 2 9–8 10
6. Brazília 6 2 3 1 11–8 9
7. Paraguay 6 2 3 1 7–6 9