U19-es Eb: most nem a Juve-kiszemelt volt a hős, portugál siker

2018.07.16. 21:04
A 2017-ben döntős portugál válogatott sikerével indult a 2018-as, finnországi U19-es labdarúgó Európa-bajnokság.

A hazai elitkört három győzelemmel, 10–0-s gólkülönbséggel abszolváló portugálok a norvégokkal (ők egy Hollandia ellen 1–6-tal indítottak, de továbbjutottak végül!) találkoztak, és nyertek 3–1-re.

A hős most a duplázó Trincao volt, a norvégoknál végig játszott az MU- és Juventus-kiszemelt Erling Braut Haaland – aki a németek elleni 5–2-es siker során duplázott, a skótok elleni 5–4-es győzelem során pedig triplázott, így kijuttatta csapatát az Eb-re – segíteni viszont ezúttal nem tudott.

A nap másik meccsén a házigazda finnek az olaszokkal csatáztak, a Radja Nainggolan-cserében az Intertől a Romához érkező Nicolo Zaniolo döntött az első félidő hajrájában (0–1).

U19-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, FINNORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Norvégia–Portugália 1–3
Finnország–Olaszország 0–1portugálok a norvégokkal (ők egy Hollandia ellen 1–6-tal indítottak, de továbbjutottak végül!) találkoztak, és nyertek 3–1-re.