Törökország: Dzsudzsák Balázsnak nem ezt ígérték

2015.08.23. 20:25
Kezdőként lépett pályára Dzsudzsák Balázs a Bursaspor mai bajnokiján, méghozzá a 77-es mezben. Igaz, korábban arról volt szó, hogy egy másik dresszt kap. A Gaziantepspor elleni találkozón ráadásul a 92. percben kapott góllal még ki is kapott együttese.

Dzsudzsák Balázs nagy lövésekkel és finom megoldásokkal debütált – 77-esben (Fotó: ligtv.com.tr)

– A hetes szám automatikusan járt önnek?
– Máskülönben nem szerződtem volna ide... Külön kértem, hogy abban játszhassak. Úgy voltam vele, ha ők ragaszkodnak hozzám, én is ragaszkodhatok valamihez. Amikor kérdeztem, hogy enyém lehet-e a hetes, rávágták: ha jövök, akkor igen! Amikor pedig azt kérdeztem, lesz-e új stadion, azt felelték: ha jövök, akkor igen! Ezek után boldogan jöttem – nyilatkozta átigazolását követően Dzsudzsák Balázs a Nemzeti Sportnak.

Hogy miért nem Dzsudzsáké lett az áhított hetes mezszám? A 2015–16-os török labdarúgószezon a Galatasaray–Bursaspor (1–0) Szuperkupa-mérkőzéssel indult, melyen a bursaiak egyik legnagyobb tehetsége, Ozan Tufan viselte a hetest. Ozan Tufant a Bursaspor eladta a Fenerbahcénak, de mivel a mezszámot már regisztrálták az őszi idényre, nem kaphatta meg más a Török Labdarúgó-szövetség szabályai szerint – maradt hát a hetvenhetes.

A MÉRKŐZÉSEN

A második félidőben igencsak aktívan játszott a magyar szélső, előbb egy nagy köténnyel hívta fel magára a figyelmet, majd 10 méteres kapáslövése után Karcemarskasnak kellett óriásit nyújtóznia, de szögletre tudta ütni a labdát – a 77-esben játszó Dzsudzsák nagy bánatára.

Egyórányi játékhoz érve szabadrúgásból vette célba a jobb felsőt, de kevéssel célt tévesztett, ahogyan a 75. percben a másik új szerzemény, a szünetben pályára lépő Miroslav Stoch is.

A vendégek előtt is adódtak azért lehetőségek, de a védők rendre bele tudtak lépni a lövésekbe, a hajrában pedig Dzsudzsák 20 méteres löketénél kellett ismét helyén lennie a kapusnak – a kipattanó után hiába reklamáltak a hazaiak szabálytalanságot, nem kaptak büntetőt.

A mérkőzés végéhez közeledve egyébként is egyre többet reklamáltak a hazaiak, és egyre nagyobb erőkkel rohamoztak, ez pedig végül megpecsételte a sorsukat, hiszen a 92. percben, egy kontra végén eldöntötte a meccset a Gaziantepspor (0–1).

„Szükségünk lett volna egy győzelemre a szurkolóink előtt, ez a csapat hangulatát is nagyon feldobta volna. Az első félidő nem volt az igazi, a másodikban már kidolgoztunk helyzeteket, felpörgettük a tempót, de nem tudtunk betalálni. A hajrában szükségtelen és indokolatlan kockázatot vállaltunk és kaptunk egy gólt. Optimista vagyok, a jövő hétre jobban összeszokunk az újonnan szerződtetett játékosokkal, egy kis időre van szükségünk az összecsiszolódáshoz" – értékelte a mérkőzést Ertugrul Saglam, a Bursaspor vezetőedzője.