Keserű búcsú: a TSC kikapott utolsó zentai „hazai” mérkőzésén

2021.09.16. 16:07
(Fotó: TSC)
A TSC 2–1-re kikapott Zentán a Napredak Krusevactól a szerb labdarúgó Szuperliga 9. fordulójában – a topolyaiak utolsó mérkőzésüket vívták házigazdaként Zentán, mert mostanra elkészült, és használatba vehető a csodálatos új stadionjuk.

SZERB SZUPERLIGA
9. FORDULÓ
Topolyai SC–Napredak 1–2 (0–1)
Zenta,
Városi Stadion, 500 néző. V: Szrecskovics
TSC: N. Filipovics – N. Petrovics, Antonics, Sztojkovics – A. Sztoiljkovics, Djakovac (Vukics, 59.), Tomanovics, Sztanojev (M. Petkovics, 59.) – Zec (Bocskay, 79.), Banjac (Milicsevics, 40.) – Ratkov (Sztanojlovics, 79.). Vezetőedző: Mladen Krsztajics
Napredak: N. Vasziljevics – Szpremo, Mrsics, Marinkovics, Sz. Jovanovics – Krsztics, Raskovics – Csukovics, Djuricskovics, D. Jovanovics – Bacsanin. Vezetőedző: Milan Djuricsics
Gólszerző: Tomanovics (87.), ill. Bacsanin (35.), D. Jovanovics (77.)

Beigazolódott, hogy a Topolyai SC egyik mumusa a krusevaci Napredak: a szerb Szuperliga 9. fordulójában lejátszott mérkőzésen a vendégek, csakúgy, mint áprilisban, ezúttal is győztek a zentai Városi Stadionban. A vendégek 2–1-re nyerték meg a találkozót, amelyen három, kaput eltaláló lövésük volt, a TSC-n pedig átok ült, ugyanis több helyzetet tékozolt el, mint az előző nyolc fordulóban összesen.

Csak Petar Ratkov egymaga kihagyott hat-hét helyzetet: hol ő nem koncentrált eléggé, hol nem volt szerencséje, ugyanis a lövése már túljutott a fantasztikus napot kifogó Vasziljevics kapuson, de akkor Szpremo a gólvonalon állva fejelte ki a labdát. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat: a 35. percben Bacsanin lépett vissza egy labdáért, s nagyon pontos és erős lövéssel a kapu bal oldalába lőtt.

A második félidő is hasonlóan alakult, Ratkov kihagyott néhány helyzetet, s ekképp tett Djuro Zec is, így aztán ismét jött a büntetés, ezúttal Djordje Jovanovics egy ellentámadás után kétgólosra növelte a vendégek előnyét. A hazaiaknak a 87. percben Szasa Tomanovics révén sikerült szépíteniük, és Goran Antonics lábában ott volt az egyenlítés is, azonban a védő a ráadás harmadik percében a jobb kapufát találta el.

A TSC így vereséggel búcsúzott a zentai Városi Stadiontól, mivel a következő hazai mérkőzését már Topolyán, a TSC Arénában játssza majd az újvidéki Vojvodina ellen.

A kulcsátadás pillanata (Fotó: TSC)

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc MAJDNEM EGYENLŐ! Antonics elé került a labda, a kapufát lőtte telibe 13 méterről!

90+3. perc Szpremo kapott sárga lapot.

90+2. perc Sárga lap Vasziljevicsnek időhúzásért.

90. perc Kirúgás, most pár másodpercet biztos ellopnak a vendégek az időhúzással.

Három perc a ráadás.

89. perc Pánikszerűen rúgják el a vendégek a kapujuk elől a labdákat. A 13. korner...

87. PERC SZASA TOMANOVICS BETALÁL! A csapatkapitány kapott egy jó labdát a 16-os vonalánál Milicsevicstől, lekezelte és azonnal kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–2!

83. perc Semmi nem megy be, ezúttal Sztanojlovics fejelt tíz méterről, de pont a kapus kezébe.

79. perc Djuro Zecet Bocskay Bertalan, Petar Ratkovot Szlobodan Sztanojlovics váltja a hazaiaknál.

78. perc Mladjan Sztevanovics be, Krsztics le a vendégeknél.

77. PERC NULLA KETTŐ, Kitámadott a TSC, Djuricskovics ugratta ki DJORDJE JOVANOVICSOT, aki a kapuját elhagyó Filipovics mellett okosan lőtt a kapuba.

75. perc Milicsevics a védelem mögé ívelte a labdát, Ratkov hat méterről a bal kapufa mellé bombázott.

66. perc A TSC tizenegyedik szöglete után Tomanovics fejelt, de fél méterrel fölé.

A vendégek teljesen visszahúzódtak, tíz játékossal védekeznek.

65. perc A szerb válogatott Petkovics harcolta ki a TSC tizedik szögletét.

64. perc Mrsics lábáról pattant fel a labda, de végül Vasziljevics a helyén volt.

59. perc Kettős csere a TSC-nél: Marko Petkovics és Sztefan Vukics jön be, Jug Sztanojev és Ifet Djakovac le.

53. perc
Sztanojev ment el a bal szélen, újabb szöglet... ezt is kifejelik a vendégek.

52. perc Tomanovics tört be a 16-osra és lőtt 12 méterről. Vasziljevics lábbal védett.

50. perc Beszorította a TSC a vendégeket, jön a hetedik szöglet. Sztojkovics adta be, Djuricskovics fejelte ki.

49. perc Sztojkovics adott be jobbról, nagyon jól érkezett Ratkov, aki a hatodik helyzetét is kihagyta, miután centiméterekkel mellé fejelte a labdát.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: TSC
Fotó: TSC

A hazaiaktól Leandro Pinto, Dino Dolmagics és Filip Babics sérült, a vendégektől Marko Mrkics maródi.

E párharc legjobb góllövői
Szilágyi Vlagyimir 3
Marko Bacsanin 3
Alen Melunovics 2
Igor Ivanovics 2

Egy kis örökmérleg: 6 találkozó, 3 topolyai sikerrel és 2 Napredak-győzelemmel, 10, ill. 8 rúgott góllal.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Djordje Jovanovics előtt öklözte ki a labdát Filipovics, aki ellen szabálytalankodott is a játékos.

44. perc Zec próbálta Ratkov elé varázsolni a labdát, de egy kicsit hosszú lett, így Vasziljevics ölébe hullott.

40. perc Csere a TSC-ben: Mihajlo Banjac helyére Dejan Milicsevics érkezett.

39. perc Sztanojev a TSC hatodik szögletét harcolta ki. De ezúttal nem sikerült veszélyeztetni a vendégek kapuját.

35. PERC ITT A GÓL... Ahogyan az lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát. MARKO BACSANIN kapott egy középreadást balról Szpremótól, azonnal kapura fordult és kilőtte a bal sarkot! 0–1!

32. perc Banjac végezte el a szögletet balról, Tomanovics ugrott legmagasabbra, de hat méterről nem sokkal fejelt mellé.

30. perc Zec került helyzetbe, 13 méterről lőtt, de Mrsics blokkolta a lövést.

29. perc Ilyen már tényleg nincs, Ratkov kapura lőtt hatról, az ötös előteréből, a kapuson már túljutott a labda, de Szpremo a gólvonalon állva fejelte ki.

28. perc Zec beadása után újabb TSC-szöglet jobbról.

26. perc Szasa Tomanovics nem ért oda egy labdára a középpályán, otthagyta a lábát, járt is érte a sárga lap.

Fotó: TSC
Fotó: TSC

25. perc Ezek most a vendégek pillanatai voltak, a TSC tizenhatosán belül pattogott a labda perceken át, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a Napredak játékosai.

20. perc Szögletet harcoltak ki a vendégek, de veszélytelen volt a beadás.

18. perc Újabb TSC-helyzet,
Banjac ugratta ki jobbról Sztanojevet, aki egy csel után középre gurított, ám Ratkov szabálytalankodott Sztefan Jovanovics ellen!

14. perc
Antonics hatalmasat hibázott hátul, Djordje Jovanovicshoz passzolt, aki azonnal a kapu felé indult, de a vendégek hiába voltak hárman a két védő ellen, Jovanovics pontatlanul passzolt az üresen álló Bacsaninhoz.

11. perc Újabb helyzet, ezúttal is Ratkov, Sztojkovics szöglete után öt méterről fejelt mellé.

9. perc Óriási helyzet volt,Sztoiljkovics adott be laposan balról, Ratkov mindenkit megelőzött, jól is lőtt kapura, de Vasziljevics lábbal hatalmasat védett!

A TSC legutóbb Zentán az idén áprilisban veszített, éppen a mai ellenfele, a Napredak győzte le 3–1-re.

5. perc Nagy helyzet, Banjac adott be remekül jobbról, Petar Ratkov öt méterről fejelt, de a kapus remekül védte a fejes.

3. perc Sztanojev kiharcol egy szögletet. Sztojkovics végezte el, a vendégeknek sikerült kifejelniük a labdát Tomanovics előtt.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tiszta kékben a TSC, tiszta pirosban a vendégek.

A meccs előtt Zsemberi János, a TSC elnöke átadta a stadion kulcsát Czegledi Rudolf polgármesternek.

Ezzel a meccsel búcsúzik a TSC Zentától, a következő hazai meccsüket már Topolyán a TSC Arénában játsszák az újvidéki Vojvodina ellen.

A Topolya SC a Ferencváros elleni 2–1-es győzelemmel avatta fel új stadionját. Az NSO Tv is ott járt a gálamérkőzésen: videónkban nemcsak az avatóünnepséget mutatjuk meg (melyen elhangzott a magyar himnusz mellett a Nélküled, és Nyilasi Tibor végezte el a kezdőrúgást), hanem megismerkedhetnek a Blue Betyars szurkolói csoport vezetőjével, Sörfőző Andorral, akinek küldetéstudata a vajdasági közösségépítés – a szurkolás mellett például a néptáncoktatáson keresztül is.

A 19-szeres szerb válogatott játékos korábban Hollandiában futballozott, ahol a PSV-vel és a Twentével is bajnok lett. Megfordult ezenkívül a Palermónál, a Hamburgnál, sőt a Chelsea-nél is, de utóbbinál tétmeccsen nem lépett pályára.

A Topolya hivatalos oldalán számolt be Szlobodan Rajkovics szerződtetéséről. A 32 éves védővel 2023 nyaráig kötött szerződést a szerbiai klub.

A szerb Szuperligában szereplő Topolya hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette Szlobodan Rajkovicsot. A 32 éves, rutinos belső védő szabadon igazolható játékosként egyezett meg új csapatával.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TSC–NAPREDAK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!