Sikertelen újvidéki túra, egy góllal kikapott a Topolya

TŐKE JÁNOS  (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)TŐKE JÁNOS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.10.17. 19:00
Fotó: TSC
Az újvidéki Proleter vendégeként 1–0-ra kikapott a Topolyai SC a szerb Szuperliga 13. fordulójában.

SZERB SZUPERLIGA
13. FORDULÓ
Proleter–Topolyai SC 1–0 (1–0)
Újvidék,
Karadjordje Stadion, 550 néző. V: D. Nikolics
Proleter:
N. Petrics – Kun B. (Tanaszin, 84.), Z. Lambulics, Szkopljak, B. Milosevics – Vukaszovics, Kojics (B. Jovanovics, 75.) – N. Tomovics (J. Ilics, 76.), O. Mitrovics, Evandro – Ortíz (Zsivojnovics, 58.). Edző: Dusan Bajics
TSC:
N. Filipovics – N. Petrovics, B. Varga (Krszmanovics, 56.), Rajkovics (Antonics, 77.) , Sztojkovics – Bocskay (Djakovac, a szünetben), Tomanovics, Banjac (Milicsevics, 68.) – Sztanojev, Zec – Ratkov (Vukics 65.). Edző: Mladen Krsztajics

Gólszerző: Kojics (6.)

A legutóbbi három mérkőzésén tizenkét pontot begyűjtő Proleter vendégeként lépett pályára a Topolyai SC a szerb Szuperliga 13. fordulójában.

Az újvidéki együttes vezetőedzője, Dusan Bajics nemrég még TSC segédedzője volt, s úgy tűnik, jól felkészítette csapatát, ugyanis a Proleter egy korai gólnak köszönhetően 1-0-ra megnyerte a mérkőzést.

Néhány percnyi mezőnyjáték után még csak a hatodik percben jártunk, amikor a hazaiak megszerezték a vezetést. A kisszöglet után Ognjen Mitrovics adott középre, ahol Lazar Kojics ugrott legmagasabbra, s Nenad Filipovics sikertelen robinzonádja után a labda a hosszú sarokban kötött ki.

A vendégeknek két nagy helyzetük is adódott az első félidőben, azonban se Szlobodan Rajkovics, se Jug Sztanojev nem élt a lehetőséggel, s hiába játszottak mezőnyfölényben a topolyaiak, a félidő végéig nem sikerült egyenlíteniük. A szünetben Bocskay Bertalan helyére Ifet Djakovac érkezett a vendégeknél, akik ezután még többet birtokolták a labdát, de Nikola Petricsnek nem akadt sok dolga, amikor viszont védenie kellett, akkor azt hibátlanul oldotta meg.

Hiába tett mindent egy lapra a TSC, a hazaiak védelme állta a sarat, és végül megérdemelten gyűjtötte be sorozatban negyedik győzelmét.

A TSC a legutóbbi négy meccsén egy győzelmet (Vojvodina) és három vereséget (Napredak, Csukaricski, Proleter) jegyzett, s 20 ponttal a negyedik helyen áll.

A következő fordulóban a TSC saját közönsége előtt az éllovas Partizan ellen lép pályára.

Az élcsoport: 1. Partizan 34 pont (12 mérk.), 2. Crvena zvezda 29 (11), 3. Csukaricski 22
(12), 4. Topolya 20 (12)

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Vizsgál valamit a VAR... de tovább.

90+4. perc EVANDRO! Kapura tör, de jobb lábbal hétről nem tudja ellőni a labdát a kapus mellett, aki jobb lábbal védi a ziccert! A brazil átverekedte magát a védőkön, szó szerint. Antonics meg elesett.

90+2. perc A csereként pályára lépő Tanaszin mentett nagyot egy jobb oldali szöglet után a hazai kapu előtt.

Öt perc a ráadás!

88. perc
Bajics mester nagyon ideges, más bajnokságokban kapott volna egy sárga lapot talán.

87. perc Zec indul meg a jobbon, beadni nem tud, közbelép az ötös bal sarkán Tomovics. Azán szabadrúgás kifelé, valaki ellökte a kapust. Akit ápolni is kell.

84. perc Krszmanovics ballábas beadása is kapusé.

83. perc Egyelőre nagyon csendes a hajrá.

80. perc Tomanovics kihagy egy ziccert közelről, de megússza: les. Nikola Krszmanovics is a pályán. Sztojkovics ment le.

Nem játszik ma L. Pinto, aki nemrégiben igazolt a Proletertől a TSC-hez.

78. perc Braniszlav Jovanovics megrúgja a balon Petrovicsot, sárga lap.

76. perc Szlobodan Rajkovics megy le, Goran Antonics a TSC-ben. Védőcsere.

75. perc Kojics lesérült,Braniszlav Jovanovics be. Jovan Ilics meg Tomoviccsal pacsizhat. Középső középpályás és szűrő a pályán a hazaiaknál.

73. perc Sztanojev jobbal a kapushoz lő kissé jobbról, nyolc méterről. Éles szögből.

70. perc Záporoznak a beadások a hazai kapu elé, de mindig jönnek a védők, vagy a kapus, Djakovac lő aztán jobbal 22-ről, középről nem sokkal a léc fölé.

68. perc Banjac le, Dejan Milicsevics be.

65. perc Ratkovot Sztefan Vukics váltja. Nem ment az éknek ma.

A Vasasban és a KTÉ-ben pedig Marko Vukaszovics légióskodott. De a Győrben és a Csákvárban is, van magyar útlevele is.

A hazaiaktól Tanaszin nemrégiben érkezett a Zalaegerszegtől, akár csak a PSV-nevelés Kun.

63. perc Evandro kicselezi Tomovicsot Kojics lapos indítása után, kissé jobbról, hat méterről a jobb, azaz a túlsó alsó sarok mellé lő.

62. perc Kecskemet, Vasas – sorolja a szerb közvetítő a TV-ben.

Fotó: TSC
Fotó: TSC

58. perc Ortíz lesérült, csere lesz. Viktor Zsivojnovics váltja végül.

54. perc Petrics jön ki szépen Banjac bal oldali beadására az ötösön magasra ugró Petrovics elé.

51. perc Banjac lőne a jobb alsóba egy 23 méteres, kissé jobbról járó szabadrúgásból, de hatalmasat véd a hazai kapus!

51. perc Evandro kap sárga lapot, fejen rúgta Petrovicsot.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: TSC
Fotó: TSC

46. perc Ifet Djakovac be, Bocskay le.

51 százalékban a vendégeké a labda, 4 kapura lövés ott, 3 itt. De 4, ill. 2 ment a kapu felületére.

E párharc legjobb góllövői
Nenad Lukics 3
Nemanja Csovics 2
Szilágyi Vladimir 2

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Lazar Kojics kap sárga lapot. Nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

44. perc De egyébként is van VAR.

43. perc
Ratkov kapura törhetne Tomanovics indításával, de ez is les. Tényleg az volt.

41. perc Varga ad be balról, egy védőn irányt változtat a labda, éppen Sztanojev elé került, aki 13 méterről a bal kapufa mellé lő. Jobbal, kapásból, félmagasan. Kissé jobbról. A MÁSODIK TOPOLYA-ZICCER!

36. perc A korner után is védenie kell ugyanott a kapusnak, Zec beívelését kapura terelte az ötös rövid sarkáról Rajkovics.

35. perc Banjac ballal kissé jobbról, 23-ról a bal alsóba lőne, nagy erővel, de odaér a hazai kapus.

33. perc Nagy védés, Mitrovics ballal 22-ről a jobb felső sarokba lőne, de hatalmasat véd Filipovics kapus.

33. perc Nem, megúszta a bekk.

32. perc Bocskay jobb oldali beadása a védőké, kontra, Ortízt feldönti Rajkovics. Hűha, piros lap lesz? Nyújtott lábbal lépett neki oda.

30. perc A második szép topolyai támadásnak is lesállás lesz a vége.

26. perc Banjac támadás közben hatalmasat rúg Milosevicsbe.

A vendégtábortól például pár Mindent bele!

A 32 éves bekk igen csodálkozik, a 19-szeres válogatott, volt Chelsea-spíler pedig tudta nagyon jól, mi következik.

25. perc Szlobodan Rajkovics kap sárga lapot Ortíz lekönyökléséért.

23. perc Higgadtan passzolgat a felező körül a TSC, de se helyzet, de egy ígéretes támadás.

16. perc KIMARAD! Egy szabadrúgás után Petkov kissé jobbról Rajkovics elé sodorja a labdát, aki jobbal két méterről feladja azt a kapusnak.

15. perc Ognjen Mitrovics kap sárga lapot Banjac ellökéséért.A gólszerző nemrégiben tért vissza a Fortuna Sittardtól, U19-es válogatott, ügynöke az egykori remek csatár, Igor Gluscsevics.

14. perc
Lelkes az egybusznyi vendégtábor, impozáns a zászlójuk. És a molinójuk.

13. perc
Kemény mezőnyharc, enyhe topolyai mezőnyfölénnyel.

10. perc
Evandrót ellöki picit Varga, akit látványosan leránt a szélső. A brazil légióst a Mol Fehérvár adta kölcsön. Evandro egykori U20-as válogatott, a Vidiben 12 meccsen 4 kanadai pontig jutott. Igaz, két gólt a Magyar Kupában vágott, kiscsapatoknak.

Ebben benne volt Filipovics kapus is, aki látványos robinzonáddal akart védeni.

6. perc
Ortíz kiharcol a balon egy kornert Varga mellett. Kisszöglet, Evandro legurítása után Mitrovics ballábas beadását az ötös bal sarka elől a léc alá fejeli középre LAZAR KOJICS. 1–0!

3. perc Varga lép oda Sztojkovicsot kisegítendő Tomovicsnak, szabadrúgás a talpalás miatt.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Bertalanok egymás ellen: Kun és Bocskay.

Tiszta kékben a TSC, piros-fehér mezben és piros nadrágban a hazaiak. Akad egy maroknyi Kék Betyár is a lelátókon.

Egy kis örökmérleg: 4 mérkőzés, 1-1 sikerrel, 3, ill. 6 rúgott góllal.

A hazaiaktól Ugljesza Radinovics sérült, a vendégektől Josip Calusic, Filip Babics, Leandro Pinto és Dino Dolmagic maródi.

„Önbizalomtól duzzadva utazunk Újvidékre, és abban bízunk, hogy ezúttal is jó játékkal rukkolunk ki. Az elmúlt időszakban néhány mérkőzésünk sajnos nem úgy alakult, ahogyan elterveztünk, de bizakodásra ad okot, hogy játékunk színvonalas és sok helyzetet dolgozunk ki” – nyilatkozta a meccs előtti sajtótájékoztatón Szpaszoje Jelacsics, a TSC segédedzője.

A mérkőzés érdekessége, hogy a vendéglátó csapatot Dusan Bajics irányítja, aki az idény elején még a topolyai együttes segédedzője volt, s akit mindenki tisztelt és becsült Topolyán.

A SOROZATBAN HÁROM GYŐZELMET ARATÓ újvidéki Proleter vendégeként lép pályára a Topolyai SC vasárnap a szerb Szuperliga 13. fordulójában.

Topolya: Újvidék bevételére készül vasárnap Jelacsics.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PROLETER-TSC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!