Egy góllal kikapott Krusevacon a Topolya

TŐKE JÁNOS, BACSKAI JÁNOSTŐKE JÁNOS, BACSKAI JÁNOS
2020.11.21. 13:50
A kékmezes topolyaiak ezúttal nem remekeltek (Fotó: Tölgyesi Huba)
Hatodik vereségét szenvedte el a Topolyai SC a szerb Szuperliga 2020–2021-es idényében: az észak-bácskai együttes a 15. fordulóban Krusevacon 2–1-re veszített a kiesés ellen küzdő Napredak ellen.

SZERB SZUPERLIGA
15. FORDULÓ
Napredak–Topolya 2–1 (2–1)
Krusevac,
Mladoszt Stadion, zárt kapuk mögött.V: Sz. Jovanovics
Napredak:
Jordanov – Zeljkovics, M. Milovanovics, Mrsics, Lekovics – M. Kosztics, Marjanovics – Sz. Kocsics, Mijics, Szpremo (Marinkovics, 90+3.) – Melunovics. Vezetőedző: Goran Sztevanovics
TSC: Filipovics – Grabezs, Balazs (Antonics, a szünetben), Babics, M. Petkovics – Milicsevics, Tumbaszevics – Djurics, Banjac (Szilágyi V., 58.), Duronjics – N. Lukics. Vezetőedző: Szabó Zoltán
Gólszerző: Melunovics (10.), Sz. Kocics (31.), ill. Djurics (31.)

A vendéglátó együttes Alen Melunovics fejeséves szerezték meg a vezetést a huszadik percben.

Tíz perccel később egy bal oldali szöglet után Vaszilije Djurics elé került a labda, aki tizenkét méterről kilőtte a bal alsó sarkot, így a TSC egyenlített. Sokáig nem örülhettek ennek a vendégek, mivel három perccel később Bojan Balazs rossz helyre fejelte a labdát, amire Szrdjan Kocsics csapott le, és ismét vezetéshez juttatta a Napredakot.

Hiába támadt a TSC a mérkőzés hátralevő részében, csak helyzetekig és egy kapufáig jutott, így a krusevaci együttesé lett a három pont.

A TSC négy nap múlva visszavághat a vereségért a Napredaknak, ugyanis a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében a két csapat szerdán Zentán méri össze erejét.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Szpremo helyet Jovan Marinkovics a hazaiaknál.

90. perc Letelt a rendes játékidő, a TSC teljesen beszorította a hazaiakat...

87. perc Sárga lap egy egyik keményedő hazai bekknek.

85. perc Lukics pörgette fel magának a labdát a 16-os sarkán, és megpróbálta Szilágyit játékba hozni, de a csatártársának túl mély volt az indítás.

10 szöglet volt eddig, egyetlen egy a hazaiaknak.

12-szer lőttek kapura a vendégek, negyedennyiszer a hazaiak. Hat ment a kapu felületére itt, de három ott! Hatékonyság.

75. perc Sárga lap Nenad Lukicsnak, büntetőterületen belüli műesésért.

Lukics: 17 meccs, 11 gól, 9 gólpassz, Szilágyi: 17 meccs , 4 gól, 3 gólpassz az idényben.

72. perc MAJDNEM, MAJDNEM! Lukics kapott jó labdát a 16-oson belül, de lapos lövését Jordanov védte, utána Milicsevics fejese a felső lécre pattant!

70. perc Jelentős mezőnyfölényt harcolt ki a TSC, de egyelőre nem sikerült gólt lőnie a második félidőben, s már csak húsz perce maradt Szabó Zoltán együttesének.

67. perc HELYZET LEHETETT VOLNA! A Napredak első szögelete után gyors ellentámadást indított a TSC, de Szilágyi hosszan szöktette magát.

61. perc Petkovics jobboldali beadását Lukics fejelte két védő szorításában kapura, de Jordanov magabiztosan védett.

58. perc Szilágyi Vladimir be, Mihajlo Banjac helyett.

56. perc Alakul, két hazai játékos is sárga lapot kap egy percen belül.

52. perc A nyolcadik TSC-szöglet után a bal oldalról beadott labdát Filip Babics fejelte kapura nyolc méterről, Jordanov kikaparta a léc alól a labdát.

47. perc Támadólag lépett fel a TSC, mindjárt egy helyzet adódott Milisevics előtt, de a lövése elkerülte a kaput.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Bojan Balazs helyett Goran Antonics a vendégeknél. Védőcsere.

A Topolya öt góllal legyőzte a Mladosztot a 14. fordulóban (Fotó: FK TSC, archív)

A vendégmester egyszeres jugoszláv válogatott középpályás, játszott a Partizanban és az Osasunában, kisebb görög és portugál csapatokban is.

A zombori születésű Kocsics szerb U-válogatott, 23 éves, balszellő. A mai az idénybeli 4. gólja.

45. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ, nincs ráadás.

41. perc Lukicsot lökték fel, 25 méterről szabadrúgás. A sértett lövését Jordanov védte.

40. perc A hatodik TSC-szöglet, de nem sikerült veszélyeztetni Jordanov kapuját.

39. perc Egy bal oldali szöglet utén Djurics lőtt, de lövését blokkolták.

31. PERC ITT AZ ÚJABB GÓL. SAJNOS. Egy veszélytelen HAZAI akció során Balazs rossz helyre fejelte a labdát, SZRDJAN KOCSICS lecsapott rá, és a tehetetlen Filipovics mellett a kapuba lőtt. 2–1!

Djurics 2 meccset játszott a Naprevak ellen, két kanadai pontot termelt.

Djurics: 14 meccs az idényben, 2 gólpassz és 1 gól.

31. PERC ÚJABB TSC-KORNER ÉS EGY GÓL! Egy bal oldali szögelt után Marjanovics középre fejelte a beadást, pont VASZILE DJURICS elé, aki a bal alsó sarokba bombázott tizenkét méterről. 1–1!

A gólszerző Melunovicsnak ez volt az első találata a Napredak mezében.

27. perc Szöglet a TSC-nek, az első után jön a második. Ám a hazaiaknak sikerült felszabadítaniuk.

26. perc Milicsevics emelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, de Grabezs nem fért hozzá, Jordanové kapusé lett így a passz.

24. perc Egy balról laposan középre lőtt labdát Duronjics próbált meg a kapuba juttatni becsúszva, de lövése kicsivel kapu mellé ment.

20. PERC VEZET A HAZAI CSAPAT! Egy bal oldali szabadrúgás után ALEN MELUNOVICS tíz méterről a kapu jobb sarkába csúsztatott. Fejjel: 1–0!

18. perc Az eddigi legveszélyesebb akció után nem sok kellett hogy vezessen a TSC: Grabezs a bal oldalról adta be a labdát, Banjac lőtt, de Jordanov kapus védett.

Ami a gólokat illeti, hatalmas a különbség a két csapat között: a TSC 33 találattal a második, csak a Crvena zvezda őtt többet (42), míg a Napredak mindössze kilenszer volt eredményes, ennél rosszabb mutatója csak a szabácsi Macsvának van (7 gól)

13. perc: Egyelőre még nagy helyzet nélkül mindkét csapat. A TSC átvette az irányítást, többet van náluk a labda.

Régi ismerős: Djuro Zec tavaly ingyen igazolt a mai ellenféltől a TSC-hez.

Tomanovics betegség miatt hiányzik.

7. perc: Egyelőre a középpályán ízlelgeti egymást a két csapat, a Napredak a jobb oldalon igyekszik veszélyeztetni, de Grabezs és Babics kiválóan végzi a feladatát.

2. perc Nagy iramban kezdték a meccset a hazaiak, de a TSC védelmét nem lepték meg, kiválóan működött a lescsapda.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehérben, a vendégek tiszta kékben.

Szabó Zoltán nem számíthat Szasa Tomanovicsra, az együttes csapatkapitányára, aki oszlopos tagja az együttesnek, így a középpályán Tumbaszevics és Milicsevics igyekszik pótolni a csapatkapitányt.

A hazaiaktól Mladen Zsivkovics és Marko Mrkics sérült, a vendégektől Dino Dolmagic maródi.

Egy kis örökmérleg: 3 meccs, egy iksz és 2 topolyai siker, 3, ill. 6 rúgott gól.

Zárt kapuk mögött az Ifjúság Stadionban (is).

„Az előző idényben is hasonló volt a helyzet, akkor is kétszer mérkőztünk meg a Napredakkal néhány nap leforgása alatt, és persze most is bízunk abban, hogy idegenben és hazai pályán is sikerül legyőznünk a krusevaci együttest” – mondta Krszto Jokics segédedző. A védekező középpályás, Mihajlo Banjac szerint attól függetlenül, hogy a Napredak az alsóházban áll, a szombati mérkőzés nem ígérkezik könnyűnek, nem szabad lebecsülniük az ellenfelüket. A topolyai labdarúgó úgy gondolja, szerdán előnyösebb helyzetben lesznek, ugyanis otthon játszanak a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében.

Különleges párosítás következik a szerb futballban: szombaton 14 órai kezdettel a szerb Szuperliga 15. fordulójában a Napredak lesz a házigazda, míg szerdán a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében a Topolyai SC élvezheti majd a hazai, egészen pontosan a zentai pálya előnyét.

A legutóbbi fordulóban a TSC 5–0-a nyert a lucsani Mladoszt ellen, míg a Napredak Újvidéken 1–0-ra kikapott Proletertől. Tizennégy forduló után a TSC a nyolcadik helyen áll 21 ponttal, míg a Napredak a húszcsapatos szerb bajnokságban a 18. helyet foglalja el tíz ponttal.

Öt nap leforgása alatt DUPLÁZHATNAK IS A TOPOLYAIAK a pályán gyakran küszködő krusevaci csapattal szemben.

A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 14. fordulójában a Topolyai SC 5–0-ra legyőzte a Mladosztot Zentán.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NAPREDAK–TOPOLYA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!