Közel 500 perce nem kapott gólt a bajnokságban a Topolya!

2021.02.27. 16:00
Acélos lábakon állt a kékmezes Metalac védelme (Fotó: FK TSC)
A szerb Szuperliga 24. fordulójában a Topolya Gornji Milanovacra látogatott, és egy ponttal térhetett haza, miután a mérkőzés nulla nullára végződött. A Metalac kemény diónak bizonyult, az egész mérkőzésen kiválóan védekezett a hazai csapat, így a vendégeknek alig adódott gólszerzési lehetőségük. A TSC a következő fordulóban a bajnok Crvena zvezdát fogadja odahaza.

SZERB SZUPERLIGA
24. FORDULÓ
Metalac–Topolyai SC 0–0
Gornji Milanovac, Metalac Stadion, zárt kapuk mögött. V: M. Milanovics
Metalac:
Puletics – A. Vasziljevics, Rogacs, I. Milicsevics (Katanics, 71.) – Vlalukin, I. Makszimovics (Jokics, 71.), Krajisnik, Pecelj, Zocsevics – Mboungou, Cvetkovics. Vezetőedző: Zarko Lazetics
Topolya:
N. Filipovics – M. Petkovics, Antonics, Babics, N. Petrovics – Tomanovics – Zec, Banjac (D. Milicsics, 71.), Djakovac, Sztanojev (Tumbaszevics, 71.) – Lukics. Vezetőedző: Mladen Krsztajics

Egy pontot szerzett a Topolyai SC a Gorij Milanovac-i vendégszereplése során a szerb Szuperliga 24. fordulójában:

Az első félidőben a hazaiak szinte teljesen kivették a játékból a TSC két leggyorsabb játékosát, Jug Sztanojevet és Djuro Zecet, így a vendégek nem tudtak helyzetet kialakítani, igaz, a Metalac előtt sem adódott egyetlen egy gólszerzési lehetőség sem. A folytatásban sem változott a játék képe, de egy nagy helyzet adódott a vendégek előtt: az 57. percbenDusan Puletics kapus elhagyta a tizenhatost, s elfelejelte a labdát Nenad Lukics elől, azonban pont Djuro Zec elé, aki azonnal kapura emelt, ám a labda fél méterrel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A 87. percben a hazaiak előtt is adódott egy óriási lehetőség, ám Mboungou lövését Nenad Filipovics bravúrral védte.

A játék képe alapján igazságos döntetlen született, mivel mindkét csapat védelme szinte hibátlan munkát végzett a kilencven perc alatt.

A következő, hétközi fordulóban a TSC Zentán a bajnok és éllovas Crvena zvezdát fogadja, a járványügyi szabályok miatt azt a mérkőzést is nézők nélkül rendezik. A topolyai együttes 24 forduló alatt 38 pontot gyűjtött, s őrzi hatodik helyét a táblázaton.

(Fotó: FK TSC)

Közel 500 perce nem kapott gólt a TSC a bajnokságban, de ma nem sikerült betalálnia, így be kellett érnie egy ponttal.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Mboungou helyére Szavo Arambasics állt be.

90. perc Három perc a ráadás.

87. perc Az egyszeres kongói DK-beli válogatott Mboungout ugratták ki, a hazaiak éke szemtől szembe került Filipoviccsal, de a 11 méterről leadott lövését a vendégek kapusa bravúrral hárította! A mérkőzés legnagyobb helyzete volt!

82. perc 12 méterről Katanics szabadrúgása a sorfalból kirohanó Tumbaszevicset találta telibe.

79. perc Szép akciót vezetett a TSC, de a végén Djakovac passza túl erős volt, Zec nem érhette el.

76. perc Babics veszítette el a labdát, Krajisnik passzolt a csereként beállt Katanicshoz, aki 8 méterről lőtt mellé.

75. perc HAZAI LEHETŐSÉG A GÓLSZERZÉSRE,
Mboungou cseelezte be magát a vendégek tizenhatosára, és végül 10 méterre a kaputól a bal kapufa mellé lőtt.

74. perc Djakovac lőtt kapura a tizenhatos vonaláról, de csúnyán fölé ment a próbálkozása.

71. perc Janko Tumbaszevics és Dejan Milicsevics be, Sztanojev és Banjac le, Milan Jokics és Alekszandar Katanics be, Makszimovics és I. Milicsevics le. Cserét ott és itt.

69. perc De ebből a sarokrúgásból sem sikerült helyzetet kialakítani.

68. perc
Újabb TSC-szöglet, balról. Banjac szólója után szögletre mentettek a védők. Nulla kilenc a szögletarány.

67. perc Immáron 450 perce nem kapott gólt a TSC a bajnokságban.

64. perc Lukics 28 méterről vegezhet el szabadrúgást, beadta, de Tomanovics előtt kifejelték.

()
()

57. perc HATALMAS HELYZET, Pulesics kapus jött ki a 16-osról, elfelejte Lukics elöl a labdát, de pont Zec elé, aki 30 méterről egyből az üres kapura emelt, de fél métert tévedett! A bal kapufa mellé ment a lövés.

57. perc Jobb oldali szabadrúgáshoz jutott a Metalac, Petrovics állította meg Mboungout szabálytalanul. Antonics ugrott a legmagasabbra, ő fejelte ki a labdát.

55. perc
Újabb TSC-szöglet, Banjac adta be, de a hazai védők kifejelték a labdát.

50. perc
Az első kapuralövés Petkovics nevéhez fűződik, akinek a lövését blokkolták, így végül a hazaiak kapusa könnyedén ölelte magához a labdát.

49. perc
Letámad a TSC, Sztanojev harcolt ki szögletet. Ez a hatodik TSC-szöglet, a hazaiaknál ez a mutató még mindig nulla.

47. perc Jobb oldalról végezhet el szögletet a TSC, de Banjac elveszítette a kisszöglet után a labdát.

46. PERC FOLYTATJUK!

A hazaiak 0, a vendégek 4 szögletet végezhettek el.

Ersan Rovcanin két éve igazolt ingyen a Metalactól a TSC-hez, de 2020 eleje óta nincs klubja.

E párharc góllövői a közelmúltból
Alekszandar Katanics 3
Mladen Galics 2
Szasa Tomanovics 2
Szilágyi Vladimir 2
Eze Vincent Okeuhie 1

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

44. perc
Jól bírják az iramot a Metalac játékosai, akik közül öten is 21 éven aluliak, így nem valószínű, hogy elfáradnak a félidő végét jelző sípszóig.

41. perc A hazai együttes jól lezárta a területet Sztanojev és Zec előtt, így Lukics kevés labdát kapott.

A hazaiak két nagy hiányzója az eltiltott Nikola Grbovic és a beteg Ljubisa Pecelj. Utóbbi balhátvéd, 15 meccset játszott az idényben, előbi szélső, 16 meccsel és 2 kanadai ponttal.

35. perc A két tizenhatos között pattog a labda, egyelőre nagy helyzet nélkül zajlik a mezőnyharc.

31. perc Banjac szögelete veszélytelen.

Félperces ápolás után folytatja a 32 éves szerb kapus, aki az IMT Beograd neveltje.

29. perc Petkovics harcolt ki jobboldali szögletet a TSC-nek. A kisszöglet után Djakovac tört be a 16-osra, és kapura lőtt éles szögből, de Puletics szögletre mentette a labdát. Hősiesen, mert a térdét megütötte a kapufában.

A vendégmester (Fotó: FK TSC)

29. perc Cvetkovics kezét találta el Zec a 16-oson belül... a játékvezető közel állt, és továbbot intett!

28. perc Petrovics szabálytalansága után a tizenhatos sarkánál végezhetett el szabadrúgást a Metalac, de Filipovics magabiztosan húzta le a beadást.

26. perc Banjac adta be a szögletet, ami Babicsról ment ki.

25. perc Banjac csúszott be szépen a 16-os vonalánál, Cvetkovics indult meg veszélyesen, a hazaiak belszellője. A hazaiak tizenegyest reklamáltak, de nem ért kézzel a labdához a TSC védője.

Ne feledjük, a TSC a tavaszi idényben még nem kapott gólt.

A Metalac vezetősége nagyon elégedett Zsarko Lazeticcsel, aki a szerb sajtó szerint nemsokára ötéves szerződést írhat alá a klubbal.

17. perc Tomanovics csúsztatta meg Filipovics kapus előreívelését, de Zec és a 16-os előtt előtt elcsípték a labdát a védőt.

13. perc Gyors hazai akció a bal oldalon, de Sztanojev résen volt, és visszaért, így csak bedobáshoz jutott a Metalac.

12. perc
A téli átigazolási időszakban érkezett Djakovac fogja a tarkóját. Könyökös. Rövid ápolás után folytatja a játékot.

Reváns: a nyáron kikapott a Topolya a mai ellenféltől.

9. perc Jobb oldali szöglethez jutott a TSC, a kapu előtti kavarodás után felszabadítottak a hazai védők.

9. perc Elkerülte a kaput a jobblábas Zocsevics-lövés, támadhat a TSC.

8. perc Szabadrúgás a Metalac javára, 23 méterre a TSC kapujától.

6. perc Prestige Mboungou rúgta fel a Babicsot kapott érte egy sárga lapot.

5. perc Támadólag léptek fel a hazaiak, de a TSC középpályája és védelme egyelőre hibátlanul végzi a feladatát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

A vendégcsapat (Fotó: FK TSC)

„A jó rajtnak köszönhetően a közvélemény és a szurkolóink is győzelmet várnak tőlünk, vagy legrosszabb esetben a veretlenségünk megőrzését. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy olyan csapat otthonában lépünk pályára, amely tíz nappal ezelőtt még előttünk állt a táblázaton, azt is tudjuk, hogy Zsarko Lazetics vezetőedző elemezte a játékunkat, s a lehető legjobban felkészítette csapatát a mérkőzésre” – mondta a sajtótájékoztatón Sztefan Jankovics, a topolyaiak másodedzője, aki hozzátette, hogy ők is megfelelően felkészültek a meccsre, s igyekeznek kihasználni az ellenfél hibáit.

Nagyszerű tavaszi sorozata folytatására készül szombaton a Topolya a Metalac otthonában. A tavasszal még veretlen a Szuperligában a Topolya, amely három győzelemmel és egy döntetlennel a tarsolyában érkezik szombaton Gornji Milanovacra, a Metalac otthonába. A TSC kifejezetten acélos idegenben, a legutóbbi négy bajnoki meccsét megnyerte vendégként.

Az ötödik helyre fellépő topolyai együttes a következő fordulóban Gornji Milanovacra látogat, ahol
a Metalac vendége lesz, majd a hétközi fordulóban, március 3-án Zentán fogadja a bajnok Crvena zvezdát.

Zecnek a két gólhoz mindössze hatvan másodpercre volt szüksége: előbb akciógóllal növelte a hazaiak előnyét, majd a vendégvédők határozatlanságát kihasználva csapott le a labdára, és a bal alsó sarokba gurított. A második játékrészben a vendégek ugyan többet támadtak, de
még szépítésre sem futotta erejükből, csak kapufáig jutottak.

Továbbra is veretlen idén a Topolya, amely az első félidőben háromgólos előnybe került Palánkán. A tavaszi szezonban a megszerezhető tizenkét pontból tízet gyűjtött be a Topolyai SC, miután hétfő délután a zentai Városi Stadionban 3–0-ra nyert a sereghajtó palánkai Bacska ellen. A hazaiak Jug Sztanojev tizennyolcadik percben lőtt bombagóljával, valamint Djuro Zec két találatával már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A METALAC–TOPOLYA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!