A Topolya legyőzte a Zlatibor Csajetinát a szerb Szuperligában

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.02.16. 13:50
A Topolya legyőzte a Zlatibor Csajetinát a szerb Szuperligában (Fotó: FK TSC)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 22. fordulójának keddi játéknapján a Topolyai SC Nenad Lukics góljával 1–0-ra nyert a Zlatibor Csajetina otthonában.

SZERB SZUPERLIGA
22. FORDULÓ
Zlatibor Csajetina–Topolyai SC 0–1 (Lukics 60.)
Kiállítva: Tumbaszevics (77., TSC)

Remek iramú, eseménydús mérkőzésen szerezte meg a tavaszi idényben a második idegenbeli mérkőzésén az újabb három pontot a Topolyai Sport Club: Mladen Krsztajics együttese a szerb Szuperliga 22. fordulójában Uzsicén győzte le a Zlatibor együttesét.

Az első félidőben a hazaiak kihagytak egy tizenegyest Milenkovics révén, Silva Eliomar a keresztlécet találta el, Goran Antonics és Djuro Zec pedig a TSC-nek szerezhetett volna vezetést, ha kicsit jobban összpontosítanak. Az 59. Nenad Lukics 25 méteres lövése után a labda a lécről a gólvonal mögé pattant, amit mindenki látott, kivéve a játékvezetőt és a partjelzőt…

Egy perccel később azonban már nem volt kérdés, hogy Zec beadása után Lukics lövésével a vendégek megszerezték a vezetést. A TSC második félidei mezőnyfölénye akkor szűnt meg, amikor Janko Tumbaszevics másfél perc alatt két sárga lapot gyűjtött be, így a vendégek tíz emberrel fejezték be a meccset, de ez nem okozott nekik gondot, hogy megőrizzék egygólos előnyüket.

A TSC legközelebb hétfőn lép pályára, amikor Zentán a palánkai Bácskát fogadja.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, a Topolya 1–0-ra nyert.

90+3. perc: Felívelésekkel próbálkoznak a hazaiak, egyelőre ez nem okoz gondot a TSC-nek.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

89. perc: A Zlatibortól igazolt Milan Djokics be, Nenad Lukics le.

86. perc: Eliomar lőtt 23 méterről a kapu fölé.

85. perc: Szabadrúgás kifelé, de nem sokáig van a TSC-nél a labda, folyamatosan támadnak a hazaiak.

84. perc: Antonics ment Jorgics előtt, Zlatribor-szögéet.

82. perc: Tizenegyest reklamálnak a TSC játékosai, mert szerintük az egyik védő kézzel ért a labdához, de a játékvezető nem ítélt semmit.

77. perc: KIÁLLÍTÁS! Még egy sárga Tumbaszevicsnek, piros lap, tíz emberrel folytatja a TSC.

76. perc: Sárga lapot kapott Tumbaszevics.

74. perc: Petronijevics helyett Bogicsevics és Milenkovics helyett Sabat Logua a hazaikanál.

72. perc: Petronijevics harcolt ki jobb oldali szögletet a Zlatibornak.

70. perc: Momcsilovics és Tumbaszevics fejeltek össze, előbbinek jobban fáj. Már fel is pattant és folytatódik a mérkőzés.

70. perc: Csere a TSC-nél, Jug Sztanojev le, Dejan Milicsevics be.

69. perc: Mégis visszatér Tomanovics, viszont kérdés, bírja-e folytatni.

68. perc: Gondban a TSC, a csapatkapitány Szasa Tomanovics sérülésre panaszkodik.

67. perc: Egy középreadásra sikerült időben érkeznie Sztanojevnek, azonban már nem volt ideje irányítani a labdát, így pont a kapus kezébe fejelte.

65. perc: Csere a hazaiaknál, Milos Miloradovics helyére Milos Plavsics jött.

63. perc: Védés! Tumbaszevics került helyzetbe, 13 méterről lőtt, de a hazaiak kapusa bravúrral hárított.

60. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A TSC! Zec ment el a bal oldalon, Nenad Lukics elé passzolt, aki hat méterről becsúszva megszerezte a 12. gólját az idényben. 0–1

59. perc: Lukics 25 méteről hatalmas erővel lőtt, a labda a felső léctől legalább fél méterrel a gólvonal mögé pattant de a bíró nem látta.

50. perc: Banjac adott középre a bal oldalról, a kapus másodikra szelidítette meg a labdát.

47. perc: Zec csípett el egy labdát a felezővonalnál, majd Banjac elé passzolt, akinek a 20 méterről leadott lövését a kapus szögletre ütötte.

46. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt.

Félidőben csere a TSC-nél: Mihajlo Banjac be, Stefan Santrac le.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő. Sok helyzet, kimaradt tizenegyes, kapufa – volt minden, csak a gól hiányzott.

45+1. perc: Tizenegyest reklamáltak a TSC játékosai, mivel az egyik védő becsúszva igyekezett menteni, amikor a labda a kezét találta el, de a játékvezető továbbot intett.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Még egy nagy helyzet a TSC előtt! Zec gurított középre a bal oldalról, de Petkovics egy leheletnyit késett, így végül a védő előbb érte oda, és Petkovicsról ment ki a labda az alapvonalon túlra.

42. perc: Óriási helyzet a TSC előtt! Lukics ugratta ki remekül Zecet, aki szemtől szembe került a hazaiak kapusával, ám a labda a csúszós talajon elpattant tőle, és pont a kapus kezébe került.

39. perc: Jorgics segít a védőinek, kifutva a kapuból rúgta ki a labdát.

37. perc: Lukics kapott egy rúgást, kis ápolás után folytatja a játékot.

36. perc: Tomanovics és Petkovics volt a labda útja, utóbbi szépen vette le a labdát a 12 méterre a kaputól, s középre adott, azonban Zec egy kicsit elkésett.

Nagyon jó az iram a találkozón, nem kímélik magukat egyik csapat játékosai sem.

30. perc: Lukics csúszott el a hazaiak tizenhatosán belül, de még sikerült középre adnia, azonban ott csak a védők voltak.

25. perc: Szép akció után Santrac ívelt át a bal oldalra, Antonics senkitől se zavartatva megpróbálta a labdát visszafejelni a hosszú sarok felé, de célt tévesztett.

25. perc: Újabb TSC-szöglet, ezúttal is Zec, Zsivanovics szögletre csúsztatott.

24. perc: Ezúttal Zec harcolt ki szögletet, ő is adta be, de Lukicsot megelőzték.

23. perc: Sztanojev harcolt ki egy jobb oldali szögletet a TSC-nek. Santrac beadása a kapu elé érkezett, de kifejelték a hazai védők a labdát.

21. perc: KIMARADT! Milenkovics a jobb felső sarkot célozta meg, de fél méterrel a kapu fölé lőtte a labdát. Maradt a 0–0.

20. perc: Antonics a tizenhatoson belül visszahúzta Miloradovicsot, tizenegyest kaptak a hazaiak.

19. perc: Lukics beadása után a hazaiak kapusa Antonics elől öklözte a mezőnybe a labdát.

18. perc: Szevics kézzel vette le a labdát a saját tizenhatosa környékén, Lukics végezhet el szabadrúgást.

13. perc: KAPUFA! Tomanovics elcsúszott a saját kapujától mintegy 25 méterre, s Eliomar elé kerül a labda, aki tolt egyet rajta, és 27 méterről bődületes erővel lőtt kapura, a labda a lécen csattant – megúszta a TSC…

10. perc: Nagy helyzet maradt ki! Ismét Sztanojev okozott gondot a hazai védőknek, s miután sikerült beadnia a labdát, Santrac lőtt kapura, de lövése elakadt a védőkben.

8. perc: Sztanojevnek sikerült a jobb oldalon faképnél hagynia a védőjét, és csúszva laposan középre gurított, de nem érkezett senki se a csapattársak közül.

7. perc: Jól működött a vendégek lescsapdája, Janjics nem figyelt eléggé.

5. perc: Lukics maradt lent a földön, a bokáját fogja, már érkezik is a TSC orvosi stábja a pályára. A TSC csatára fájdalmas arccal ballagott le a pályáról, egyelőre nem kért cserét.

3. perc: Babics szépen előzött meg mindenkit, és messzire fejelte a labdát a TSC kapujától.

3. perc: Petronijevics szögletet harcolt ki a hazaiaknak. Kis szöglet után még egy sarokrúgás következik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Tomanovics letöltötte a sárga lapok miatti eltiltását, a Zlatibortól szerződtetett Ifet Djakovac sárga lapjai miatt nincs a keretben.

Sötétkékben a TSC, fehérben a hazaiak.

Filipovics nem sokkal a meccs előtt fájdalmat érzett a hátában, így Jorgics áll majd a TSC kapujában.

A TSC kezdőcsapata: Jorgics – Petrovics, Babics, Antonics, Petkovics – Tomanovics, Santrac – Zec, Tumbaszevics, Sztanojev – Lukics. Vezetőedző: Mladen Krsztajics.

A Zlatibor Csajetina kezdőcsapata: Csubrakovics – Szevics, Momcsilovics, M. Nikolics, Jezdimirovics – Zsivanovics, Miloradovics – Eliomar, Petronijevics, Milenkovics – Janjics. Vezetőedző: Ljubomir Risztovszki.

A mérkőzést az uzsicei Városi Stadionban rendezik meg zárt kapuk mögött. A találkozó játékvezetője Zoran Siroki lesz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Zlatibor Csajetina–Topolyai SC mérkőzés a szerb Szuperliga 22. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A húszcsapatos bajnokság 18. helyén álló, a minap edzőt váltó Zlatibor Csajetina otthonában lép pályára kedden a Topolya a Szuperliga 22. fordulójában. A TSC négy pontot szerzett az eddigi két tavaszi fordulóban, és érdekesség, hogy a télen két játékost is igazolt a Zlatibortól, Milan Djokicsot és Ifet Djakovacot. A tabellán hetedik helyen álló topolyaiak esélyesként várják az összecsapást, de mivel ellenfelük a kiesés elkerüléséért harcol, nem számíthatnak könnyű mérkőzésre.

Az élcsoport 21 forduló után: 1. Crvena zvezda 59 pont, 2. Partizan 50, 3. Vojvodina 43, ...7. Topolya 31