Magabiztosan nyerte meg idei utolsó meccsét a Topolya

2022.11.12. 16:51
Már a második percben vezetést szerzett a TSC Djakovac révén (Fotó: TSC)
A szerb Szuperliga 19. fordulójában a TSC 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Radnicskit, és a harmadik helyről várhatja a tavaszi folytatást.

SZERB SZUPERLIGA
19. FORDULÓ
Topolyai SC–Radnicski Nis 2–0 (1
–0)
Topolya, TSC Aréna. V: J. Segrt
TSC: V. Ilics – Petrovics, Calusic, Sztojics, Sztojkovics – M. Cvetkovics, Djakovac – Kuveljics, Ratkov, L. Ilics – Vukics (Miloszavljevics, 78.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Radnicski: Roszics – Yamkam, Szavics (Sztajics, 62.), Sztojanovics, Etoungou – Pejovics, Meszarovics (Maka, 76.) – Jovanovics, Dimics (Djuricsics, a szünetben), Petrov (Cvetkovics, a szünetben) – Stulics. Vezetőedző: Nenad Lalatovics
Gólszerző: Djakovac (2.), M. Cvetkovics (67.)
Kiállítva: Etoungou (59.)

Nagyon fontos győzelemmel zárta a 2022-es évet a Topolyai SC: az észak-bácskai együttes a szerb Szuperliga 19. fordulójában saját közönsége előtt 2–0-ra nyert a nisi Radnicski ellen, s így a harmadik helyen várhatja a tavaszi folytatást.

Ahogy a Partizan elleni bajnokin, valamint a pancsovai Zseleznicsar elleni kupamérkőzésen, a TSC a nisi Radnicski elleni találkozón is már a második percben megszerezte a vezetést: a vendégek eladtak egy labdát a saját térfelükön, Luka Ilics jól vette észre a középen induló Ifet Djakovacot, s a hazaiak szerencséjére Sztefan Vukics nem ért bele a passzba, de az igyekezetével egy védőt becsapott, Djakovacnak pedig 14 méterről a bal alsóba gurított. A középpályásnak ez volt a hetedik gólja a bajnokságban, ezzel ő áll a topolyai együttes házi góllövőlistájának élén.

Pár perccel később Sztefan Vukics előtt adódott egy remek gólszerzési lehetőség, de a csatár 15 méterről centiméterekkel lőtt kapu fölé. A vendégek közül Szasa Petrov és Alekszandar Pejovics voltak a legaktívabbak, de Veljko Ilics magabiztosan hárította lövéseiket.

A második félidő elején Milos Cvetkovics katasztrofális hazaadását Stulics csípte el, aki el is vitte a labdát Ilics mellett, azonban a lövése centiméterekkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A TSC-ből előbb Vukics hagyott ki egy százszázalékos helyzetet az 55. percben, majd ötven másodperccel később Luka Ilics lövését védte a vendégek kapusa.

Az 59. percben Etoungou egy kapu előtti kavarodás során fejbe rúgta Ilics kapust, amiért megkapta második sárga lapját, így a vendégek kénytelenek voltak tíz játékossal folytatni a mérkőzést.

A 67. percben Nikola Kuveljics remek passzát Milos Cvetkovics jobb külsővel lőtte a bal alsó sarokba, amivel el is döntötte a három pont sorsát.

A hátralevő húsz percben a TSC teljesen beszorította a vendégeket, de újabb gólt már nem sikerült lőnie, ami részben annak tudható be, hogy Roszics kapus kiválóan védett.

A TSC tizenkilenc mérkőzésen 39 pontot szerzett, s a harmadik helyen zárta a bajnokság őszi idényét. A szerb Szuperliga februárban folytatódik, amikor a 20. fordulóban a Topolya az ötödik helyen álló Novi Pazar vendégeként lép pályára. 2–0

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés 2–0-ra nyert a Topolya az utolsó 2022-es bajnokiján.

90. perc: Letelt a rendes játékidő, három perc a ráadás

90. perc: Dragan Roszics még egy bravúrt bemutat: Miloszavljevics lövését lábbal hárítja

Teljesen beszorultak a vendégek, nem is lépik át a felezővonalat, valamennyien a saját térfelükön tartózkodnak

83. perc: Miloszavljevics hosszan tolja meg a labdát a bal oldalon, így nem jutott el lövésig

78. perc: Sztefan Vukics le, Ivan Miloszavljevics be a hazaiaknál

76. perc: Alekszandar Meszarovics le, Gakou Maka be a vendégeknél

73. perc: Nemanja Petrovicsra nem jut ember, lő is nyolc méterről a TSC játékosa, de Roszics bravúrral véd

67. perc: GÓÓL! 2–0 Milos Cvetkovics a gólszerző! Nikola Kuveljics ívelt be a védők mögé, Cvetkovics pedig 12 méterről jobb külsővel a bal sarokba bombáz

66. perc: A kiállítás után teljesen visszahúzódnak a vendégek, Ratkov kap jó labdát Cvetkovicstól, de a lövését blokkolják

62. perc: Milan Szavics jön le, Nikola Sztajics áll be a vendégeknél

59. perc: Egy kapu előtti kavarodás során Etoungou fejberúgta Ilics kapust, akit ápolni kell. A játékvezető kis gondolkodás után felmutatja neki a sárga lapot, és mivel ez a második, Etoungou elhagyja a játékteret.

56. perc: Ilicsről feledkeznek meg a vendégvédők, aki százszázalékos helyzetbe kerül, azonban tíz méteres lövését a vendégek kapusa bravúrral hárítja

55. perc: Djakovac veszi észre a tizenhatosban üresen álló Vukicsot, aki leveszi a labdát, majd senkitől sem zavartatva, 14 méterről csúnyán fölé lő

50. perc: Cvetkovics hibázik hatalmasat, rossz hazaadására Stulics csap le, el is viszi a kapus mellett, de a lövés a bal kapufa előtt gurul el

48. perc: Djakovac tör kapura, Etoungou állítja meg szabálytalanul, ő kapja a mérkőzés első sárga lapját

46. perc: Elkezdődött a második játékrész

Cserék a félidőben a vendégeknél: Sztefan Dimics le, Marko Djuricsics be, Szava Petrov le, helyére Sztefan Cvetkovics állt be

45. perc: Véget ért az első félidő, 1–0-ás hazai előnnyel mehetnek pihenni a csapatok.

40. perc: Meszarovics kezd egy kisebb ámokfutásba, előbb Vukicsot, aztán Petrovicsot rúgja fel, de megússza sárga lap nélkül

36. perc: Arandjel Sztojkovicsot kell ápolni, aki a bal lábát fájlalja, le is biceg a pályáról

32. perc: Vukics kap egy jó labdát szemben a kapuval, 17 méterről azonban fél méterrel mellé lő

29. perc: Petrov nézi ki magának a bal alsót, a hazaiaknak szerencséje van, a labda a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret

27. perc: Ratkovot ugratja ki Ilics, azonban a csatár 25 méterre a kaputól elesik, de nem reklamál, habár úgy tűnt, mintha Etoungou buktatta volna

25. perc: Ratkov tört be és egy csel után esik el a vendégek tizenhatosában, mindenki a játékvezetőre néz, ő pedig tovább engedi

21. perc: Gyors ellentámadást vezetnek a hazaiak, de az utolsó passz erős volt, így az előrehúzódó Sztojkovics már nem érhette el a jobb szélen

10. perc: Veszélyes ellentámadást vezetnek a vendégek – Pejovics lő 23 méterről, Ilicsnek nyújtózkodnia kell, a topolyai kapus szögletre tolja a léc alá tartó labdát

5. perc: Ilics passzol a második hullámból érkező Vukics elé, aki 15 méterről nem sokkal lő kapu fölé – kevés hiányzott a kétgólos hazai előnyhöz

Djakovac a TSC legeredményesebb játékosa a bajnokságban, hetedik gólját szerezte a Szuperligában!

2. perc: GÓÓL 1–0 Vezetést szerzett a Topolya, Djakovac a gólszerző! Elveszített egy labdát a Radnicski a saját térfelén, Luka Ilics egyből passzolt középre, Sztefan Vukics a hazaiak szerencséjére nem érte el a labdát, amely pont Ifet Djakovac elé került, aki 13 méterről a bal alsóba lőtt, a kapus jobbra vetődött

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést

Kékben a TSC, piros-fehérben a nisi Radnicski.

ELŐZMÉNYEK

Hazai győzelemmel zárná a Topolyai Sport Club a szerb Szuperliga 2022/2023-as idényének első, 19 fordulóból álló részét: az észak-bácskai együttes szombaton 17 órától a TSC Arénában a Nenad Lalatovics által irányított nisi Radnicskit fogadja.

Az őszi idény utolsó mérkőzése mindig egy extra motivációt tartalmaz, hogy a csapat nyerjen és pozitív eredménnyel zárja le a bajnokság első felét” – mondta Zsarko Lazetics a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A TSC vezetőedzője hozzátette, fontos volt számukra, hogy a Partizan elleni 3-2-es vereség után a Szerb Kupában legyőzték a pancsovai Zseleznicsart, és bejutottak a legjobb nyolc közé.

Most az a feladatunk, hogy a bajnokság első részét, amely minden adatot figyelembe véve remekül sikerült, győzelemmel zárjuk, és ne rontsuk el az összképet” – közölte Lazetics, aki arra is emlékeztetett mindenkit, annak ellenére, hogy a Radnicski csak a 11. helyen áll, a nisi csapat tavaly kiharcolta az európai kupaszereplést, s az idén is ezt a célt tűzték ki maguk elé.

A TSC vezetőedzője külön megemlítette, hogy nagyon tiszteli a Radnicski edzőjét, Nenad Lalatovicsot, aki minden klubban igyekszik olyan együttest összeállítani, amely ellen alaposan meg kell izzadni a győzelemért.

„Egy nagyon fontos mérkőzés vár ránk a Radnicski ellen, amely nem úgy kezdte az idényt, ahogy szerette volna, azonban az utóbbi időben nagyon jó eredményeket ér el” – nyilatkozta Nikola Kuveljics, a topolyai csapat középpályása.

A 36 pontos TSC a harmadik helyen várja a mai mérkőzést, míg a nisi Radnicski tizennyolc mérkőzésen 17 pontot gyűjtött, így a 12. helyen áll.