Jól jött az emberelőny, a Topolya legyőzte a Proletert

2021.04.02. 16:50
A Topolya két góllal legyőzte a Proletert Zentán (Fotó: FK TSC)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 29. fordulójának pénteki játéknapján a Topolyai SC két góllal legyőzte a hatodik perctől kezdve emberhátrányban játszó Proletert Zentán.

SZERB SZUPERLIGA
29. FORDULÓ
Topolyai SC–Proleter 2–0 (Banjac 33., Lukics 89.)
Kiállítva: B. Kovacsevics (6., Proleter)

Nagyon gyorsan emberelőnybe került a Topolyai Sport Club a szerb Szuperliga 29. fordulójában, ami megalapozta 2–0-s győzelmét az újvidéki Proleterrel szemben.

A vendégek közül Bojan Kovacsevics a hatodik percben szidalmazta a játékvezetőt, amiért azonnal piros lapot kapott. A Zentán megrendezett mérkőzés első gólja a 33. percben született, amikor Mihajlo Banjac és Nenad Lukics kényszerítője után az előbbi került százszázalékos helyzetbe, és tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

A végeredményt Lukics állította be a 89. percben: a csatárnak ez volt a 15. gólja a bajnokságban. 2–0

A győzelemnek köszönhetően a TSC feljött az ötödik helyre: Mladen Krsztajics együttese egy ponttal előzi meg az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó szabadkai Szpartakot.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Topolya 2–0-ra nyert.

90. perc: hazai cserék, Marko Petkovics és Nenad Lukics le, Varga Borisz és Petar Ratkov be.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Nenad Lukics eldöntötte a mérkőzést, ez az idénybeli 15. gólja a bajnokságban. 2–0

87. perc: Sztefan Tomovics le, Milan Miroszavljev be.

86. perc: Óriási helyzet maradt ki! Vasziljevics kiejtette a labdát a tizenegyes pont körül, Duronjics csapott le rá, de telibe találta a gólvonalon álló védőt.

84. perc: Milicsevics gondolt egyet, és 24 méterről lőtt, de nagyon a kapu mellé ment a labda.

80. perc: Hatalmas vendéghelyzet maradt ki! A nemrég beállt Knezsevics pár méterről, senkitől sem zavartatva fejelhetett, de a kapu mellé ment a labda.

77. perc: Djuro Zec le, Janko Tumbaszevics be.

72. perc: Kettős csere a vendégeknél is, Marko Jankovics és Braniszalv Jovanovics le, Filip Knezsevics és Djordje Basanovics be.

67. perc: Tovább támadnak a vendégek, mintha ők lennének többen. A szöglet után Filipovics húzza le a labdát.

63. perc: Helyzet! Egy csúsztatás után furcsán pattant a labda, s ez becsapta a TSC védőit, így Ivanovics szemtől szembe került Filipoviccsal, de a csatár a bal felső sarok fölé lőtt.

61. perc: Kettős csere a TSC-nél, Jug Sztanojev és Mihajlo Banjac le, Borko Duronjics és Ifet Djakovac be.

60. perc: Remek labdát kapott Zec, azonban nem sikerült levennie, elpattant tőle.

59. perc: Kitámadtak a vendégek, szögletet harcoltak ki.

51. perc: Azonnal helyzet a másik oldalon, Filipovics hagyta el a kapuját, és rúgta ki az oldalvonalon túlra a labdát Ivanovics elől.

51. perc: Sztanojevvel szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a bíró azonban továbbot intett.

49. perc: Egy jobb oldali TSC-szöglet után kapu előtti kavarodás alakult ki, de végül sikerült menteniük a vendégeknek.

46. perc: Milicsevics szabálytalankodott a felezővonalnál, mezhúzásért sárga lapot kapott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 1–0-ra vezet a Topolya.

45. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: TSC-szöglet balról. Sikerült messzire rúgni a labdát a kaputól.

39. perc: Ivanovics jobb oldali szólója után erősen lőtt középre, Filipovics csak kiütni tudta a labdát, de sikerült a védőknek felszabadítaniuk.

33. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A TOPOLYA! Gyönyörű akció végén Mihajló Banjac és Lukics kényszerítőzött, majd utóbbi lőtte ki a kapu a bal alsó sarkát. 1–0

31. perc: Sztanojev csípett el egy rosszul sikerült átadást, azonnal be is tört a tizenhatoson belülre, de pontatlan volt a beadása. A labda Lukics mögé jött, így a vendégvédők felszabadítottak.

27. perc: A vendégek első ellentámadása eléggé veszélyes volt, Filipovics előtt a szél visszafelé fújta a labdát, így a védőknek kellett menteniük.

23. perc: Egy szabadrúgás után Petkovics visszagurította a labdát Tomanovicsnak, aki jobbal csúnyán fölé lőtt.

22. perc: Tomanovics próbálkozott 18 méterről, de elcsúszott a lövés pillanatában, így a kapu mellé ment a labda.

12. perc: Hatalmas helyzet maradt ki! Zec szaladt el a bal szélen, Lukics kapta középen a labdát, de hét méterről a jobb kapufa mellé gurított.

9. perc: Újabb TSC-szöglet, most jobbról, ám a labda átszállt mindenki feje fölött.

7. perc: Szöglet a TSC-nek, de mindjárt itt a következő… És a harmadik is, mindjárt.Teljesen beszorultak a vendégek, mindannyian a saját tizenhatosukon belül tömörültek, végül sikerült felszabadítaniuk.

7. perc: Védés! Petkovics lőtt 9 méterről, bravúrral védte a kapus.

6. perc: KIÁLLÍTÁS! Bojan Kovacsevics piros lapot kapott szövegelésért, így máris emberhátrányba került a Proleter.

4. perc: Tomovics húzta vissza a mezénél Lukicsot a felezővonalnál, szóbeli figyelmeztetéssel megúszta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Kékben a TSC, piros-fehérben a Proleter.

A Topolya kezdőcsapata: Filipovics – Tomasevics, Damjanovics, Babics, Petkovics – Tomanovics – Zec, Banjac, Milicsevics, Sztanojev – Lukics. Vezetőedző: Mladen Krsztajics.

A Proleter kezdőcsapata: Vasziljevics – Kovacsevics, Marjanovics, Leandro, Jankovics – Jovanovics, Pajics – Mitrovics, Tomovics, Zsivojinovics – Ivanovics. Vezetőedző: Branko Zsigics.

A két csapat őszi mérkőzését a Proleter hazai pályán 1–0-ra megnyerte.

A Topolya a hatodik, a Proleter a nyolcadik helyen áll a 20 csapatos bajnokságban. Mind a két együttes 42 pontot szerzett eddig, de a TSC-nek sokkal jobb a gólkülönbsége.

A mérkőzést a zentai Városi Stadionban rendezik meg zárt kapuk mögött.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Topolyai SC–Proleter mérkőzés a szerb Szuperliga 29. fordulójában. Tartsanak velünk!