Topolya: gól a 27. másodpercben, majd győzelem

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.05.09. 14:30
Sokkal jobban kezdett ellenfelénél a TSC (Fotó: Topolyai SC)
Habár az utolsó negyedórát emberhátrányban töltötte a Topolyai Sport Club, így is sikerült legyőznie a Javor-Matisz együttesét a szerb Szuperliga 36. fordulójában: a zentai Városi Stadionban megrendezett mérkőzésen a hazaiak 2–1-re nyertek.

SZERB SZUPERLIGA
36. FORDULÓ
Topolyai SC–Javor 2–1 (2–1)
Zenta,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. V: N. Milankovics
TSC:
N. Filipovics – N. Petrovics, Damjanovics (Szkopljak, 63.), Antonics, B. Varga – Tomanovics – Zec, Milicsevics (Tumbaszevics, 78.), Banjac (Djakovac, 63.), Sztanojev (Duronjics, 63.) – N. Lukics (Ratkov, 90+3.).Vezetőedző: Mladen Krsztajics
Javor-Matisz:
D. Lazovics – Tricskovics (Rusevics, 74.), Jevremovics, Pavisics, Osztojics – Baoubacari – Tanko (Balabanovic, 65.), L. Nikolics, Maricsics (Vico, 65.) – Aj. Ilics, Lukovics (Jeftics, 90.). Vezetőedző:Igor Bondzulics
Gólszerző: Zec (1.), Antonics (30.), ill. Tanko (31.)
Kiállítva: Antonics (74.)

Az idény leggyorsabb TSC-góljával kezdődött a mérkőzés, Djuro Zecmár a 27. másodpercben Nenad Lukics kiugratása után a kifutó kapus lába között a kapuba gurított. A hazaiak többet támadtak, és veszélyesebbek is voltak, s ennek a 30. percben lett meg az eredménye, amikor Zec szöglete után Goran Antonics ugrott a legmagasabbra, és a hosszú sarokba fejelt.

A topolyai előny gyorsan ismét egy gólra apadt, mivel két perccel később elaludt a TSC-védelelem, amit Ibrahim Tanko használt ki, aki közelről szépített.

A gól igencsak megfogta a hazaiakat, nem nagyon találták meg a ritmust a félidő végéig, így a Javor-Matisz több helyzetet is kidolgozott, s csak Nenad Filipovics remek védéseinek köszönhetően őrizte meg előnyét a szünetig.

A 77. percben Goran Antonics megkapta második sárga lapját, de a vendégeknek nem sikerült egyenlíteniük, így a TSC 36 forduló után 52 ponttal a hatodik helyen áll a húszcsapatos szerb bajnokságban.2–1

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Utolsó helyzet a vendégek előtt, felívelés... szabadrúgás kifelé.

90+3. perc Lukics le, Petar Ratkov be a TSC-ben.

Három perc lesz a ráadás.

90. perc Nenad Filipovics időhúzásért kapott sárga lapot.

90. perc Luka Lukovics le, Marko Jeftics be a vendégeknél.

87. perc Lukics ugratta ki Tumbaszevicset, aki azonban lesen kapta a labdát. Igaz, Lukicsot a passz során felrúgták, ezért méltatlankodott is egy sort.

78. perc
Azonnal reagált Krsztajics: Milicsevics jött le, Janko Tumbaszevics jött be a helyére.

76. perc
Veszélyes volt a szabadrúgás, de szerencsére kissé pontatlan volt a beívelés.

Ez a második sárgája volt, tíz emberrel folytatja a TSC.

77. perc GORAN ANTONICS csúnyán szabálytalankodott Baoubacarival, sárga lapot kapott...

74. perc Tricskovics le, Anesz Rusevics be a vendégeknél.

70. perc
Gyors ellentámadást állított meg szabálytalanul Goran Antonics, aki ezért sárga lapot kapott.

69. perc Ivan Osztojics
kapott sárga lapot, Milicsevicset rúgta fel.

65. perc Maricsics és Tanko le, Sztefan Vico és Milorad Balabanovic be a vendégeknél.

63. perc
Sztanojev le, Borko Duronjics be, Banjac le, Ifet Djakovac be, Damjanovics le, Nebojsa Szkopljak be.

58. perc Lukicsot állították meg a 16-os vonalán szabálytalanul. A hosszú felé ment a labda szabadrúgásból, de blokkolták a védők.

Tumbaszevicset, Duronjicsot és Djakovacot küldte el Krsztajics melegíteni.

49. perc Helyzet a másik oldalon, Zec cselezgetése után Lukics elé került a labda, aki 14 méterről irtózatos erővel lőtt méterekkel léc fölé.

47. perc Tanko ment el a jobb szélen, nem sokkal lőtt a rövid sarok mellé.

46. PERC FOLYTATJUK!

Az éppen sérült jobb oldali mindenes, Dino Dolmagic is a Javortól került a TSC-hez.

Dejan Milicsevics 2

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc lesz a ráadás.

44. perc Lukicsot rúgta fel Filip Pavisics, sárga lapot kapott ért.

41. perc Zec adott középre Lukicshoz, akinek nem sikerült lőnie, de a labda Banjac elé került, aki 17 méterről szemben a kapuval fél méterrel a bal felső fölé lőtt.

Egy kis örökmérleg: 3 találkozó, 2 topolyai és 1 javoros sikerrel, 10, ill. 5 rúgott góllal. Nem meglepő a sok gól...

39. perc Megint Tricskovics futott el a bal szélen, és keményen lőtt kapura, Filipovics ismét védett.

35. perc Petrovics adott el egy jó labdát, Baoubacari elfutott a jobb oldalon és telibe lőtte a kapufát, a kipattanó is kapura küldték a vendégek, Filipovics hatalmas bravúrral szögletre ütötte a bal felsőbe tartó labdát. MAJDNEM EGYENLŐ!

32. PERC ÉS ÚJABB, DE EZ NEM JÓ KAPUBAN. Fellazult a TSC védelme, két játékosra sem figyeltek, s végül IBRAHIM TANKO lőtt hat méterről a kapuba a kimozduló Filipovics mellett. 2–1!

30. PERC ÚJABB GÓL, Zec bal oldali szögelete után ismét GORAN ANTONICS fejelt hét méterről, ezúttal azonban a jobb felső sarokban kötött ki a labda. 2–0!

A TSC csapatkapitánya, Szasa Tomanovics a Javorból került a Topolyához, még 2017-ben, ingyen.

27. perc Zec 35 méterről végezhetett el szabadrúgást, a 16-os bal oldalánál Antonics ugrott legmagasabbra, és a jobb felsőt vette célba, egy méterrel ment mellé a fejese.

25. perc
Tovább támadnak a vendégek, ezúttal is Filipovicsnak kellett védenie, a kipattanót Baoubacari kapásból lőtte kapura, de elsuhant a labda a felső léc fölött.

22. perc Maricsics lőtt 23 méterről kapura, a labda nem sokkal ment mellé.

21. perc
A vendégek gyors ellentámadást vezettek, Tricskovics középre adására senki nem érkezett, a hazaiak szerencséjére.

17. perc BÜNTETŐ? Lukics adott volna középre, a 16-oson belülre, egy védő kezét érintette a labda, de... a bíró csak szögletet ítélt!

17. perc Varga futott el a jobb szélen, egyből kapura lőtt, Lazovics, ha csak másodszorra is, de fogta a labdát.

15. perc A vendégek első szöglete jobbról érkezett középre, Ilics sarkazását Filipovics fogta.

Ismerős név: Ibrahim Tanko ghánai U20-as válogatott, a Crvena volt játékosa. De nem rokona a Dortmund egykori Tankójának. Csak névrokonok.

9 perc Remek hazai akció után Milicsevics lőtt hat méterről egy kényszerítő után, hatalmas bravúrt mutatott be Lazovics!

7. perc
Banjac lőtt 25 méterről, bravúrral szögletre ütötte a labdát Lazovics kapus.

5. perc
Gyors ellentámadást vezettek a vendégek, a beadást Filipovics csak kiütni tudta.

3. perc Nikola Tricskovics szállt bele két lábbal Vargába, sárga lapot kapott.

1. PERC GYORS GÓLLAL A 27. MÁSODPERCBEN! Lukics ugratta ki DJURO ZECET, aki a kapus lába között a hálóba lőtte a labdát, jó 12 méterről. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Kékben a hazaiak, fehérben a vendégek.

(Fotó: Topolyai SC)

Nenad Filipovics egy bekeretezett 100-as sorszámú mezt vehetett át Palágyi Szabolcs vezérigazgatótól, a Partizan ellen századszor lépett pályára a TSC színeiben

Az élcsoport: 1. Crvena zvezda 99 pont (35 mérk.) − már bajnok, 2. Partizan 89 (35), 3. Csukaricski 68 (35), ...7. Topolya 49 (35)

Az ősszel nem ment simán a Javor legyőzése, akkor idegenben 2–1-re gyűrte le riválisát a TSC, mindkét gólt Nenad Lukics szerezte. A szerb csatár ezúttal is főszereplő lehet.

„Remélem, véget ér a rossz sorozatunk, de azzal is tisztában vagyunk, hogy ehhez fegyelmezett játékra lesz szükségünk” – mondta a találkozó előtti sajtótájékoztatón Dusan Bajics, a topolyaiak segédedzője.

Három vereség után létfontosságú a győzelem a Topolyának, amely vasárnap a Javor csapatát fogadja a szerb Szuperligában. Ha szeretne a közvetlen élcsoportban ragadni, vasárnap mindenképpen nyernie kell a Topolyai SC-nek a kiesés rémétől fenyegetett Javor ellen. A TSC a legutóbbi három fordulóban egyaránt vereséget szenvedett.

Nem tudta megismételni az előző idénybeli bravúros pontszerzését a Partizan otthonában a Topolyai SC, miután szerdán 3–1-es vereséget szenvedett a magyar válogatott Holender Filippel felálló, már biztos ezüstérmes belgrádi csapattól.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TSC–JAVOR LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!