Egyenlített, de fordítani már nem tudott a Topolya a sereghajtó ellen

TŐKE JÁNOS (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)TŐKE JÁNOS (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)
2021.11.05. 17:49
Már öt nyeretlen bajnoki van a Topolya mögött (Fotó: Tölgyesi Huba)
A Topolyai SC 1–1-es döntetlent játszott idegenben a Novi Pazar labdarúgócsapata ellen a szerb élvonal (Szerb Szuperliga) 16. fordulójának pénteki játéknapján, így már öt bajnoki óta nyeretlen.

SZERB SZUPERLIGA
16. FORDULÓ

Novi Pazar–Topolyai SC 1–1 (1–0)
Novi Pazar, Városi Stadion. Vezeti: A. Zsivkovics
Novi Pazar: Vujanac – Zimonjics, Kojcsics, Pavisics, Vlajkovics – Loncsar, Delimedjac (Sz. Iszlamovics, 22.), Kikovics (I. Makszimovics, 73.) – Aganspahic (Mladenovics, 90+1.), Csecsarics, Dimics (Ratkovics, 73.). Edző: Dragan Radojicsics
TSC: Filipovics – Krszmanovics (Ratkov, 88.), Antonics, Petkovics, B. Varga – Milicsevics (N. Petrovics, 88.), Tomanovics, Sztojkovics (Vukics, a szünetben), Banjac (Djakovac, a szünetben) – Zec, Sztanojev (Sztoiljkovics, 73.). Edző: Mirko Jovanovics.
Gólszerzők: Csecsarics (12.), ill. Vekics (68.)

A hazai pályán igen kellemetlen ellenfélnek számító Novi Pazar vendégeként lépett pályára a Topolyai SC a szerb Szuperliga 16. fordulójában: az első fordulóban a bácskai együttes két góllal nyert, ezúttal azonban be kellett érnie egy ponttal, miután 1–1-es végeredménnyel ért véget a mérkőzés. Az iramra nem lehetett panasz az első tíz percben, nagy helyzet azonban egyik kapu előtt sem adódott, s főleg a középpályán folyt nagy harc a találkozó elején.

A hazaiak egy szöglet után a 12. percben megszerezték a vezetést: hiába védett szépen Nenad Filipovics, a kapu előtti kavarodásban Csecsarics találta fel legjobban magát, aki Szasa Tomanovics és Filipovics tétovázását kihasználva egy méterről a hálóba pöckölte a labdát. A gól után a topolyai csapat teljesen beszorította, a kapujához szegezte ellenfelét, és meg is voltak a helyzetei az egyenlítéshez: a 20. percben Mihajlo Banjac jobb oldali szögletét követően Tomanovics csúsztatta meg a labdát a rövid saroknál, azonban Vujanac bravúrral hárított.

Hét perccel később Djuro Zec kapott remek átadást Banjactól, azonban lövésébe még beleért az egyik védő, így a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát. A félidőben Mirko Jovanovics két cserével igyekezett még támadóbbá tenni együttesét, s a középcsatár Sztefan Vukics mellett Ifet Djakovac is bizonyítási lehetőséget kapott, előbbi Arandjel Sztojkovicsot, utóbbi a szokásosnál gyengébben játszó Banjacot váltotta.

A TSC valóban támadólag lépett fel a folytatásban, a legnagyobb gólszerzési lehetőség azonban nem az észak-bácskai együttes játékosai, hanem a bosnyák Aganspahic előtt adódott, aki a 60. percben kihasználta, hogy Antonics alászaladt a beadásnak, s megpróbálta Nenad Filipovics hasa alatt a kapuba gurítani a labdát, ám a vendégkapus hatalmas bravúrral védett. És akkor ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzet megbosszulta magát: nyolc perccel később Zec szöglete után a csereként beállt Vukics ugrott legmagasabbra, és hat méterről a kapu bal oldalába fejelt.

A gól után a Topolya teljes mértékben átvette a játék irányítását, és egy gyors akció során a 80. percben Vukics remekül vette észre a középen üresen álló Dusan Sztoiljkovicsot, azonban Nikola Vlajkovics elpiszkálta a labdát a csatár előtt. A bírói ráadás első percében Vukics hőssé válhatott volna, ugyanis senkitől sem zavartatva vette le a labdát a tizenhatosban, ám 10 méterről ballal a jobb kapufát találta el, így maradt az 1–1.

Az egy pontnak köszönhetően a TSC a hatodik helyen áll a tizenhat csapatos bajnokságban, és a következő fordulóban a Metalacot fogadja a TSC Arénában.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Maradt az 1–1-es döntetlen.

90+3. perc: Helyzet a másik oldalon, Loncsar lövését blokkolta Varga.

90+1. perc: Mladenovics állt be Aganspahic helyére.

90+1. perc: Vukics vette át a labdát a tizenhatoson belül, lőtt és a jobb kapufát találta el – egy védő még beleért, így szöglet .

Négy perc a ráadás – letelt a rendes játékidő.

88. perc: Sztefan Vukics kapott sárgát, miután a bíró szerint a kezével arcon ütötte a hazaiak védőjét.

88. perc: Milicsevics helyére Nemanja Petrovics, Krszmanovics helyére pedig Petar Ratkov állt be a vendégeknél.

80. perc: Egy gyors vendégakció végén Vukics adott középre, Sztoiljkovics várta a labdát, azonban Vlajkovics nagyot mentett a csatár előtt.

Aganspahic és Tomanovics fejelt össze, végül mindketten elhagyták a pályát, de már jelezték, jönnének vissza.

Sztoilkovics már lőtt gólt TSC–Novi Pazar meccsen, igaz, még a Novi Pazar színeiben.

74. perc: Ifet Djakovac szabálytalankodott a középpályán, ez is sárga lapot ért.

73. perc: Jug Sztanojev le, Dusan Sztoiljkovics be a TSC-ben.

73. perc: Danko Kikovics le, Igor Makszimovics be, Sztefan Dimics le, Luka Ratkovics be a hazaiaknál.

70. perc: Nikola Vlajkovics hátulról felrúgta Milicsevicset, sárga lap ez is.

68. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A TSC, 1–1! A jobb oldali szöglet után (amit Zec adott be) a csereként beállt Sztefan Vukics fejelt hat méterről védhetetlenül a kapu bal oldalába – góllá érett a fölény.

67. perc: Milicsevics lövését piszkálta ki Vujanac a léc alól.

Ezek most megint a TSC percei, folyamatosan náluk van a labda.

61. perc: Felpörögtek az események, ezúttal Sztanojev lőtt 18 méterről, Vujanac másodjára szelidítette meg a labdát.

60. perc: Hatalmas helyzet a hazaiak előtt, Antonics rosszul számította ki a labda ívét, alászaladt, Aganspahic százszázalékos gólhelyzetbe került, de Filipovics hatalmas bravúrral szögletre mentett.

59. perc: Iszlamovics lőtt 18 méterről, nem okozott gondot Filipovicsnak.

57. perc: Vahid Zimonjics lépett oda nagyon csúnyán Marko Petkovics Achilles-inára, járt is érte a sárga lap.

50. perc: Antonics harcolt ki 18 méterről egy szabadrúgást pont szemben a kapuval. Krszmanovics a falba lőtte a labdát.

48. perc: Sztanojev ment el a jobb szélen, az üresen álló Petkovicshoz passzolt, aki a középen üresen álló Zechez továbbította a labdát, ő azonban fordulásból a kapu mellé lőtt. Ebben sajnos több volt...

A szünetben Sztefan Vukics és Ifet Djakovac állt be, Arandjel Sztojkovics és Mihajlo Banjac jöttek le a TSC-nél.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!
Ezúttal a hazaiak indítottákútjának a labdát.

Hiába volt 58 százalékban a TSC-nél a labda, a hazaiak mehetettek egygólos előnnyel pihenőre.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

4

5+1. perc: Petkovics lőtt irtózatos erővel 18 méterről, fél méterrel ment el a labda a bal kapufa mellett.

Letelt a rendes játékidő, két perc a ráadás.

43. perc: Vlajkovics lőhetett szabadrúgást 28 méterről, Filipovics ütötte szögletre a jól helyezett lövést.

41. perc: Aganspahic került helyzetbe, ő is középre akarta adni a labdát, de a TSC-védelemnek időben sikerült megakadályoznia ebben.

39. perc:
Banjac szöglete a kapu felé ment, nem sok kellett, hogy beessen a hosszú sarokba.

38. perc: Sztanojev szerette volna középre tenni a labdát az érkezők elé, de a védők szögeltre mentettek.

28. perc: Sztanojev lőtt kapásból, mellé is, fölé is ment. Tíz emberrel védekeznek a hazaiak, egyelőre sikeresen.

27. perc: Nagy helyzetet puskázott el a Topolya – Banjac ugratta ki szépen Zecet, de Kojcsics még beleért a lövésbe, így a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret, és TSC-szöglet következhet.

Beszorította a TSC a hazaiakat, de a két szöglet után sem sikerült nagyobb gólhelyzetet kialakítani

22. perc: Delimedjac nem tudja folytatni, Szead Iszlamovics áll be a helyére a hazaiaknál.

19.perc: Banjac adta be jobbról a szögletet, Tomanovics a rövid sarkon gyönyörűen csúsztatta kapura, de Vujanac hárított.

18. perc: Krszmanovics lódult meg a bal oldalon, Delimedjac szabálytalanul állította meg, de ő maradt lent a földön, ápolni kell a hazaiak csapatkapitányát.

15. perc: Delimedjac lőtt 18 méterről, de Filipovics látta, hogy nem kell védenie.

14. perc: Banjac végzett el egy szögletet, de a hazai védőknek sikerült felszabadítaniuk.

Egy jobb oldali szöglet után egy gól előtti kavarodás után Csecsarics találta fel legjobban magát, és egy méterről a hálóba pöckölte a labdát Tomanovics, valamint Filipovics mellett.

12. perc: GÓÓÓL! A Novi Pazar megszerezte a vezetést, 1–0!

10. perc: Antonics adta rosszul haza a labdát, szöglet lett belőle a hazaiknak.

A két csapat a bajnokság első felében Zentán mérte össze erejét, s akkor a TSC Balazs öngóljával és Lukics tizenegyesből lőtt találatával 2–0-ra nyert

6. perc: Az első hazai próbálkozás Delimedjac nevéhez fűződik, aki 22 méterről lőtt, pontosan Filipovics kezébe.

3. perc: Sztanojev beadását lőtte kapásból Sztojkovics kapura, de rosszul találta el, így a labda visszakerült az akkor már lesen álló Sztanojevhez.

Valódi csatár nélkül a TSC, Zec a hamis kilences. Bocskay sérült, nincs a keretben.

Zöld-fehérben a TSC, kék szerelésben a hazaiak!

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

A Topolya nincs jó formában, hiszen legutóbbi négy bajnokijából egyet sem nyert meg és hármat el is veszített, viszont a Szerb Kupában továbbjutott.

A két csapat legutóbbi öt mérkőzéséből négyet a TSC nyert (2020 októberében 7–0-ra, 2018 októberében 6–0-ra), egyet pedig a Novi Pazar.

A Topolyai SC 14 mérkőzés után hatodik a tabellán, míg pénteki ellenfele, a Novi Pazar az utolsó, tizenhatodik helyen áll.

KÖSZÖNTJÜK ÖNÖKET A NOVI PAZAR–TOPOLYAI SC LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!