Szerb Szuperliga: Mircsevszki mesterhármasával győzött a Topolya

2022.09.10. 21:04
Folytatta remek sorozatát a Topolya (Fotó: TSC)
Az elmúlt öt meccsén veretlen Topolyai SC a Kolubarát fogadta a szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szerb Szuperliga) 11. fordulójának szombati játéknapján, és 3–1-es győzelmet aratott ellene.

SZERB SZUPERLIGA
11. FORDULÓ
Topolyai SC–Kolubara 3–1 (1–0)
Topolya,
TSC Aréna. V: A. Sztojanovics
Topolya: Ilics – Petrovics, Calusic, Antonics, Cvetkovics – Miloszavljevics (Ilics), Kuveljics (Tomanovics 60.) – Mircsevszki (Csolics 86.), Djakovac, Jovanovics (Sztanojev 72.) – Ratkov (Spalek 72.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Kolubara: Sztanivukovics – Radovanovics, Bakics, Kocsovics (ilics 72.) – Petronijevics (Csorkovics 61.), Marjanovics, Szadikovics, Jankovics – Milojevics (Nikolics 72.), Vukusics (Kadrics 61.), Djokics (Tumbasz 75.). Vezetőedző: Dejan Djurdjevics
Gólszerző: Mircsevszki (23., 64., 71.), ill. Kadrics (88.)
Kiállítva: Marjanovics (27.)

Folytatta remek sorozatát a Topolyai Sport Club a szerb Szuperligában: az észak-bácskai együttes a 11. fordulóban 3–1-re nyert a lazarevaci Kolubara ellen, így feltornázta magát a harmadik helyre. A mérkőzés legjobbja az északmacedón légiós, Martin Mircsevszki volt, aki mesterhármast jegyzett a találkozón.

Az első negyedórában jelentős mezőnyfölényt harcoltak ki a hazaiak, a legnagyobb gólszerzési lehetőség mégis a vendégek előtt adódott: a 7. percben Ivan Miloszavljevics veszítette el a labdát a saját tizenhatosa előtt, s Milos Djokics lövése, amely megpattant egy védőn, centiméterekkel suhant el a jobb kapufa mellett. Tíz perccel később is a vendégek szerezhettek volna gólt, ugyanis Ante Josip Vukusics cselsorozata után betört a tizenhatosba, ám lövésébe Calusic még beleért, így a labda a felső lécre pattant, onnan pedig vissza a mezőnybe.

A két kihagyott vendéglehetőség a 23. percben bosszulta meg magát, amikor a Crvena zvezda ellen remek gólt szerző Szasa Jovanovics hajszálpontosan adott jobbról középre az ott kiválóan helyezkedő Martin Mircsevszkinek, aki közelről a kapuba gurított. Négy perccel később igencsak furcsa jelenetnek lehettünk szemtanúi: Sztefan Marjanovics nyújtott lábbal csúszott rá Szasa Jovanovics lábszárára, s Andrija Sztojanovics játékvezető elő is vette a sárga lapot, de nem mutatta fel a vendégjátékosnak, hanem megnézte, milyen súlyos a TSC labdarúgójának sérülése, s miután ezt szemrevételezte, a sárga lapot visszatette a zsebébe, s a pirosat húzta elő, így a vendégek kénytelenek voltak tíz emberrel folytatni a találkozót. A 36. és a 42. percben ismét Mircsevszki volt a főszereplő: az északmacedón légiós, ha kicsit jobban koncentrál, mesterhármassal zárhatta volna az első félidőt, ám előbb egy ütemet késett Jovanovics beadásáról, utána pedig sarokkal próbálta meg a kapuba juttatni a labdát, de Sztanivukovics lábát találta el.

A második félidőben a vendégek edzője hármas cserével próbálkozott, mivel egyre jobban fáradtak a játékosai, azonban pont a cserék pályára lépése után dőlt el a három pont sorsa: a 64. percben Milos Cvetkovics beadásába Vaszilije Bakics elég ügyetlenül ért bele, a labda felpattant Mircsevszki előtt, aki kapásból a rövid sarokba lőtt. Hét perccel később az észak-macedón játékos első mesterhármasát érte el a TSC mezében, amikor Djakovacot szerette volna játékba hozni, ezt azonban a védők megakadályozták, ám a labda visszakerült Mircsevszki elé, aki egy csel után 15 méterről a jobb alsóba lőtt. A végeredményt Harisz Kadrics alakította ki a 88. percben, amikor első próbálkozását még védte Veljko Ilics, de utána már tehetetlen volt a topolyaiak kapusa.

Tizenegy forduló után a TSC a harmadik helyen áll 20 ponttal a tizenhat csapatos bajnokságban. A következő fordulóban a topolyai együttes a lucsáni Mladoszt vendégeként lép pályára. 3–1

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, Mircsevszki mesterhármasával győzött a Topolya.

Letelt a rendes játékidő, két perc a ráadás

89. perc: Djakovac hagyta ki a kihagyhatatlant: 8 méterről senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé lőtt

88. perc: GÓL! Szépítenek a vendégek,Harisz Kadrics a gólszerző 3–1! Jankovics adott középre, Kadrics első lövését Ilics bravúrral védte, de pont a csatár elé ütötte a labdát, s Kadrics másodszorra már nem hibázott

86. perc: Martin Mircsevszki le, Nikola Csolics be

75. perc: Milos Djokics le, Dejan Tumbasz be a vendégeknél

72. perc: Petar Ratkov le, helyére Nikolas Špalek állt be, Szasa Jovanovics helyett pedig Jug Sztanojev lép pályára a hazaiknál. A vendégeknél Nemanja Milojevics hagyta el a pályát, Nemanja Nikolics állt be, Kocsovics helyére Vanja Ilics állt be

71. perc: GÓÓL! 3–0 Marjanovics harmadszorra is bevette a Kolubara kapuját! Mircsevszki Djakovacot szerette volna játékba hozni, de a védők ebben megakadályozták, azonban visszakerült a labda az észak-macedón elé és ő pedig a jobb alsóba gurított

64. perc: GÓÓL! 2–0, Milos Cvetkovics adott be jobbról, Vaszilije Bakics rosszul találta el a labdát, amely felpattant Mircsevszki előtt, ő pedig kapásból a rövid sarokba lőtt

61. perc: Dimitrije Petronijevics le, Ivan Csorkovics be, Ante Vukusics le, Harisz Kadrics be a vendégeknél

60. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Szasa Tomanovics be, Nikola Kuveljics le és Luka Ilics be, Ivan Miloszavljevics le

58. perc: Kocsovics csúsztatta meg a beadást, de a hazai védelem figyelt, így csak szöglet lett a helyzetből - a sarokrúgás után a labda Ilicsé lett

57. perc: Milos Cvetkovics lépett oda Kocsovicsnak, amiért sárga lapot kapott

49. perc: Cvetkovics jobb oldali szögelete után Ratkov fejelt hat méterről, Sztanivukovics remek reflexéről tett újfent tanúbizonyosságot

46. perc: A TSC indította útjára a labdát a második félidőben

Vége az első félidőnek, negyedóra múlva folytatjuk

45. perc: Letelt az első félidő rendes játékideje, egy perc lesz a ráadás

42. perc: Jovanovics lőtt jobbról élesen a kapu elé, Mircsevszki a leshatáron lépett ki, de közelről nem sikerült a kapuba lőnie, fél méterrel célt tévesztett

36. perc: Mircsevszki került ismét helyzetbe, ezúttal sarokkal próbálta meg a kaouba juttatni a labdát, de Dejan Sztanivukovics jobb lábbal védett

33. perc: Milojevics lőtt 17 méterről, Ilics nyújtózkodott egy nagyot, így maradt az 1-0

27. perc: Sztefan Marjanovics csúnyán beleszállt Jovanovics lábába, a játékvezető elővette a sárga lapot, majd megnézte Jovanovics sérülését, és eltette a sárga lapot, és a pirosat vette elő. Tíz emberrel folytatják a vendégek. Nagyon csúnya szabálytalanság volt, nyújtott lábba, a sípcsontra

23. perc: GÓÓL! Vezet a TSC! Mircsevszki a gólszerző. Szasa Jovanovics adott jobbról laposan középre, Mircsevszki számított a labdára, és 4 méterről, megelőzve a védőket, szépségdíjas mozdulattal megszerezte a hazaiak vezetőgólját

Tíz emberrel védekeznek a vendégek, ám amint megszerzik a labdát, másodpercek alatt ott vannak a hazaiak kapuja előtt

17. perc: Vukusics 35 méterről szólóakcióba kezdett, és végül 15 méterről a lécet találta el - nagyon veszélyesek a vendégek ellentámadásai, ezekre jobban kell figyelnie a TSC védelmének

16. perc: Djakovac kapott remek labdát nyolc méterre a kaputól, de mire levette a labdát és kapura fordult, odalett a lehetőség

14. perc: Calusic csúszott be hátulról a középpályán, megúszta lap nélkül, de egy figyelmeztetést kapott a játékvezetőtől

9. perc: Petrovics szépen passzolt Mircsevszkihez, de az észak-macedón légiós 18 méteres lövése erőtlen volt, így Sztanivukovics maganiztosan ölelte magához

7. perc: Miloszavljevics veszítette el a labdát a saját tizenhatosa előtt, Djokics zavartalanul lőhetett, de csak szöglet lett belőle - megúszta a TSC, nagy helyzet volt

3. perc: Cvetkovics adta be, de Sztanivukovicsnak ez csemege volt

2. perc: Mircsevszkit előzték meg a védők, jobb oldali szöglettel jöget a TSC, Miloszavljevics lőtt 17 méterről, újabb szöglet, ezúttal balról

1. perc: Mindjárt egy veszélyes támadás a jobb szélen, Djakovac futott el, de a középre adása nem jutott el Ratkovig

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

ELŐZMÉNYEK

Nagyon fontos mérkőzés vár a remek formában levő Topolyai Sport Clubra a szerb Szuperliga 11. fordulójában: az ötödik helyezett TSC szombaton 19 órától saját közönsége előtt fogadja a nyolcadik helyen álló lazarevaci Kolubara együttesét, amely mindössze két ponttal gyűjtött kevesebbet a topolyai csapatnál.
A hétvégi forduló érdekessége, hogy az első helyen álló Novi Pazar a második Crvena zvezdát fogadja, a harmadik Vojvodina pedig a negyedik pozíciót elfoglaló Csukaricski vendége lesz, így amennyiben a négy győzelemnél járó TSC begyűjti a három pontot, úgy tovább közelíthet a legszűkebb élcsoportban található együttesekhez.
Az észak-bácskai együttes az előző öt fordulóban három döntetlent és két győzelmet jegyzett, s különösen értékes a legutóbbi pontszerzése, amikor az Európa-ligában is vitézkedő Crvena zvezda elleni idegenbeli mérkőzésen szerzett egy pontot. A Kolubara a 10. fordulóban 5-1-re veszített a belgrádi Partizantól, így a lazarevaci együttest is fűti a vágy, hogy egy jó eredménnyel feledtesse a súlyos vereséget.

KÖSZÖNTJÜK ÖNÖKET A TOPOLYAI SC–KOLUBARA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!