Kimaradt helyzetek, elpuskázott büntető: nem ment a Sepsinek

A román SuperLiga 15. fordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra kikapott odahaza az FCSB együttesétől.

Sepsi OSK–FCSB 0–1 (0–0)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 8000 néző. V: Birsan
Sepsi OSK:
Niczuly – Dimitrov (Jonathan Rodríguez, 75.), Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Aganovic (I. Gheorghe, 61.), Paun – Stefanescu, Matei (Achahbar, 68.), Varga R. (M. Rondón, 61.) – Tudorie (Safranko, 61.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
FCSB: Tarnovanu – Cretu, Dawa, Tamm, Pantea – Olaru, Sut, Edjouma (Oaida, 57.) – Corda, Compagno (Miculescu, 68.), F. Coman (Omrani, a szünetben, Dumiter, 90+3.). Vezetőedző: Nicolae Dica
Gólszerző: Compagno (51. – 11-esből)

Két dolog nem megy ebben az idényben az OSK-nak a román élvonalban: a 11-esek elvégzése és a rangadók megnyerése. Az FCSB elleni hétfő esti találkozón is az döntött, hogy a szentgyörgyiek kihagyták, a vendégek pedig belőtték a büntetőjüket.

Kétszáz vendégszurkoló Romániát, több mint hétezer székely viszont Hungáriát éltette a szinte teljesen megtelt Sepsi OSK Arénában, a parázs hangulatban pedig forró szentgyörgyi helyzettel indult a meccs, Varga Roland mélységi passza után azonban Marius Stefanescu balról, fordulásból a hosszú alsó sarok mellé lőtt.

Innen kezdve a bukarestieknél volt többet a labda, bár lövésig ritkán jutottak el a vendégek, az első félórában csupán Andrei Cordea próbálkozását kellett elcsípje Niczuly Roland. A főleg a jobb szélen próbálkozó Sepsi sem volt veszélyesebb, ám az Alexandru Tudorie mezét megrángató Joyksim Dawának és a VAR-nak büntetőhöz jutott – ám a sértett gyenge lövését simán kivédte Stefan Tarnovanu. És bár a továbbiakban is a Sepsi jutott el könnyebben az ellenfél tizenhatosáig, szünetig komoly helyzete bár csak a góllövőlistát vezető Andrea Compagnónak akadt, az olasz csatár fejese után Niczuly kiöklözte a labdát.

Szünet után a FCSB is megkapta a maga büntetőjét Denis Ciobotariu és Andre Compagno csatázása után, és itt már nem hibázott a szenvedő fél.

A bukaresti gól felpörgette az addig sem alacsony iramot, az utolsó félórára pedig kétcsatáros játékra állt át a Sepsi, ám a frissen becserélt Mario Rondón a kapusba lőtte a tökéletes ziccert. A székelyföldi csapat pedig hiába borította rá a pályát a vendégekre, nem tudott kifogni a tavaly decemberi gól nélküli döntetlenben is főszerepet játszó Tarnovanun, Ninaj fejese pedig kevéssel, de a kapu mellé ment.

A kontráit inkább időhúzásra használó FCSU pedig a szezon során először kihúzott kapott gól nélkül egy meccset, megelőzve és a felsőházi helyen kívülre szorítva a Sepsit.0–1

Az élcsoport: 1. Farul 34 pont, 2. Rapid 29, 3. CFR 28, ...6. FCSB 20, ...8. Sepsi 19

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. perc Gheorghe újabb átlövését blokkolják a vendégek védői.

90+3. perc Omrani helyett a volt sepsis (lásd lentebb) Andrei Dumiter. Nem áll be a volt vidis Boban Nikolov?

90+2. perc Omrani térde megadja magát egy FCSB-szabadrúgás elvégzése előtt.

90+1. perc Nicolae Dica kap sárga lapot.

Hat perc a ráadás!

90. perc A szöglet után Ion Gheorghe átlövését blokkolja Oaida.

90. perc
Begyötri a kapu elé a labdát a Sepsi, de Stefanescu balról, közelről lőtt labdája elakad a kivetőtő kapus kezében.

89. perc Stefanescu balról beívelt szabadrúgása után Ninaj 9 méterről a bal alsó sarok mellé fejeli a labdát. NAGY HELYZET MARADT KI! AZ UTOLSÓ MA?

86. perc Olaru megkerülős csele után Ciobotariu nyakon ragadja a bukaresti középpályást, ez is sárgát ér.

84. perc Pantea kér ápolást, begörcsölt a lába.

82. perc
Olaru 24 méterről lő, nagyon fölé megy a labda.

Cristiano Bergodi az FCSB edzője a 2009–2010-es szezon elején, bejutottak az El csoportkörébe. Az olasz mester ellenfélként 10-szer találkozott a piros-kékekkel, kétszer nyert, három meccset veszített, ötször pedig döntetlenre végzett velül aktuális legénysége.

81. perc Paun 15 méterről, fordulásból félmagasan a bal sarok mellé lő.

79. perc Radvan Oaida rúgja le Achahbarról a csukáját, sárga lapot kap a művészi gondossággal végrehajtott tettért.

75. perc Dimitrovot le kell cserélni, Jonathan Rodríguez áll be a helyére, védő helyett középső középpályás.

75. perc Omrani egy perc alatt harmadszor fut lesre.

73. perc Pantea kirúgja a pályáról Dimitrovot, ápolni kell a bolgár védőt is.

70. perc Tamm elnéz egy mélységi indítást, Rondón egyedül marad Tarnovanuval szemben, de a kapusba lövi a labdát. Az ellentámadásnál Miculescu lő balról, laposan, Niczuly ezt is megfogja

Miculescut 1.7 millió euróért vette a nyáron a FCSB az UTÁ-tól.

68. perc Matei helyett Anass Achahbar. Compagno helyett David Miculescu.

67. perc Cordea lő a tizenhatos vonaláról, laposan, Niczuly vetődve elcsípi a jobbra tartó labdát.

65. perc Tamm a kapu elé fejelt labdáját kiöklözi Niczuly, ám közben leses is voltak a bukaresti támadók.

64. perc Branislav Ninaj kap sárga lapot, Olarut lökte fel.

Aganovic 2016 és 2017 között steauás volt, 18 meccsen 3 kanadai pontig jutott.

61. perc Aganovic, Varga és Tudorie helyett Ion Gheorghe, Mario Rondón és Pavol Safranko.

60. perc Dimitrov jobbról jobbal középre kanyarintott labdáját becsúszva sem éri el az ötösön Tudorie.

Compagno: 14 bajnoki, 11 gól. A nyáron 1.5 millió euróért vették az U Craiovától, ahol 61 meccsen lőtt 26 gólt, és adott 5 gólpasszt. A Palero nevelése, a Torinóban is játszott.

59. perc Compagno készíti le a labdát Omraninak, de a 16 méteres kapáslövést Stefanescu blokkolja, majd Compagno kapu elé fejelt labdáját húzza le Niczuly.

59. perc Aganovic ismét megsérül és cserét kér.

57. perc Omrani 23 méterről, kissé balról célozza meg a rövid felsőt, de Niczuly elcsípi a labdát.

57. perc Edjouma helyett Razvan Oaida a vendégeknél.

55. perc Matei balról, az alapvonalról középre emelt labdáját Tudorie 6 méterről nagyon mellé fejeli.

52. perc Elküldik a kispadtól a Sepsi kapusedzőjét, Cornel Cerneát. Egykor a Steaua kapusa volt...

51. PERC EZ BENT VAN, ANDREA COMPAGNO jobbal középre, a léc alá lövi a 11-est. Niczuly jobbra el: 0–1!

49. perc Ciobotariu és a 195 centiméter magas Compagno küzd egy labdáért a tizenhatosban, az olasz csatár elesik, Birsan büntetőt ítél.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc A sorozat gólkirálya, Coman le, az egyszeres algériai válogatott szélső, Billel Omrani váltja. A Marseille nevelése!

Tudorie nyerte meg a FCSB utolsó bajnoki címét 2016-ban, amikor az utolsó forduló utolsó percében a már kiesett Otelul Galati játékosaként győztes gólt lőtt a listavezető Marosvásárhely ellen.

JÖTT-MENT. 2021-ben Andrei Dumiterért 350 ezer eurót adott a Sepsinek a FCSB.

A három eltiltás mellett a vendégektől Ovidiu Popescu egyébként is sérült, Ionut Pantiru és Iulian Cristea is maródi, mindannyian súlyos térdsérülést szenvedtek.

E párharc legjobb góllövői:
Florinel Coman 5
Florin Tanase 5
Harlem Gnohéré 4
Raul Rusescu 2
Claudiu Petrila 2

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Aganovicot kell ápolni, lekísérik a pályáról.

Tudorie: 10 meccs a FCSB ellen, 3 kanadai ponttal. Anno 39 meccsen 4 kanadai pontot ért el a mostani ellenfél színeiben, amely 2015-ben 250 ezer eurót adott érte, két évre rá ingyen engedte el.

45+1. perc Olaru 18 méterről jócskán a kapu fölé lő.

Három perc a ráadás.

44. perc Varga bal oldali szöglete után Ninajról pattan le a labda a vendégek tizenhatosán belül, de egyik Sepsi-játékos sem fér hozzá, és felszabadítanak a vendégvédők.

Tudorie: 20 meccs az idényben, 4 góllal és 2 gólpasszal.

39. perc Dawa és Tudorie ismét birkózik egy jót a tizenhatoson belül, de most nincs büntető, bár a VAR azért ránézett pár másodpercig az esetre.

38. perc Dimitrov adja el a labdát, Olaru egyedül vezeti rá azt Ninajra, de nem jön be a csele, és felszabadít a Sepsi védője. Az ellentámadásnál Aganovic nem tudja lekezelni a tizenhatoson belül Stefanescu balról beívelt labdáját, oda a helyzet.

Egy kis örökmérleg: 15 meccs, 2 sepsis és 7 FCSB-s sikerrel, 13, ill. 26 rúgott góllal.

34. perc
Cretu íveli fel jobbról a labdát, Compagno 7 méterről, Dimitrovot túlugorva fejel kapura, Niczuly pedig kiöklözi a labdát... közben Ninajjal ütközik, Coman viszont nem tudja kapura lőni a kipattanót. Matei lépett közbe.

30. perc Stefanescu fut el a jobb szélen, estében középre ad, Tudorie öt méterről eladott lövését védi Tarnovanu, de közben a partjelző is beinti a lest.

PECH. A Sepsi hatodik kihagyott 11-ese ebben a szezonban, Tudoriének a második.

27. perc Tudorie végzi el a büntetőt, gyengén jobbra lőtt labdáját könnyedén kiüti TARNOVANU!

25. perc
Sárga lap Joyskim Dawának, és büntető jön!

És Birsan kimegy a kis TV-hez, ez általában jót jelent...

22. perc Matei emeli be a labdát a tizenhatosra, ahol Dawa a mezénél fogva lerántja Tudoriét. Birsan nem ítél büntetőt, de a VAR vizsgálja az esetet.

14. perc Dimitrov beadását Dawa elfejeli Tudorie elől, a lehulló labda pedig Tarnovanu kapus kezében köt ki!

11. perc Coman balról, laposan középre tett labdáját a középen érkező Cordea a tizenhatos vonaláról, futtából lövi el, Niczuly vetődve véd.

6. perc Nicolae Paun akasztja a labdaszerzés után meglóduló Olarut, övé a meccs első sárga lapja. Előtte Dimitrov jobb oldali beadását kifejelte a rövid sarok elől Tamm.

4. perc Ninaj odarúg Compagnónak, szabadrúgás.

1. perc Varga találta meg egy mélységi passzal Stefanescut az ötös bal sakánál, a fordulásból leadott lövés utána labda elcsorog a hosszú sarok mellett, a becsúszó Aganovic már nem éri el azt.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta kékben.

Szinte telt ház, 8000 néző. Szól a Nélküled.

„Ellenfelünk felfelé ívelő formában van, és ha legyőz minket, meg is előz, ezért és a rájátszás miatt is nagyon fontos mérkőzés lesz. Nagyon jó képességű, technikás játékosaik vannak, mindig nyíltan játszanak, így azt remélem, hogy szép futballt láthatunk, hiszen két támadó szellemű csapat találkozik” – nyilatkozta a találkozóról Cristiano Bergodi, a Sepsi vezetőedzője.

A Sepsi ugyan jelenleg a felsőházi rájátszást érő hatodik helyen áll, ám a rangadókon gyengén teljesít: az előtte álló öt csapatból csak a Hermannstadtot tudta legyőzni, és legutóbbi két bajnokiját elvesztette a listavezető Farul és a bajnok CFR ellen. Hét közben a kupában viszont javított a székelyföldi csapat, amely a 2020-as kupadöntő elvesztése óta lejátszott minden meccsén szerzett pontot (egy győzelem, öt döntetlen) az FCSB ellen.

Gigi Becali, az FCSB tulajdonosa a nyáron 5.35 millió eurót költött játékosvásárlásra, ehhez képest csapata csupán egyet nyert meg első kilenc mérkőzéséből. Azóta három egymás utáni sikerrel elhagyta a kiesőzónát az egykori Steaua, amelynek két elhalasztott mérkőzése is van. A vendégektől három eltiltott játékos, Rasid Buhenna, Riszto Radunovics és Octavian Popescu is hiányzik, közülük az utóbbi kettő számít alapembernek.

A Sepsi OSK már hat mérkőzés óta veretlen az FCSB ellen, most a rájátszás szempontjából is fontos lenne a szentgyörgyi siker. ROMÁNIA LEGTEHETŐSEBB CSAPATA, az FCSB ellen hazai pályán zárja hétfő este az alapszakasz első felét a Sepsi OSK a román élvonalban – a székelyföldi együttes immár két éve veretlen a bukaresti klub ellen.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEPSI–FCSB MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!