Strandfoci-vb: a Svájcot legyőző Japán lett a csoportgyőztes

2019.11.25. 22:51
Továbbjutott az olasz strandlabdarúgó-válogatott a paraguayi világbajnokság csoportköréből, mivel a záró fordulóban az ismét remeklő Gabriele Gori vezérletével 6–2-re legyőzte Mexikót.

A B-csoportban Mexikó mindkét meccsét elbukta, de még így is reménykedhetett abban, hogy Olaszország kiütésével (legalább hétgólos sikerrel) megmaradjon a továbbjutási esélye.

Ez a remény azonban nem egészen három percig élt, ekkor szerezte meg Gabriele Gori az első gólját, majd még az első harmadban duplázott, a másodikban pedig háromszor is betalált, gyakorlatilag egymaga kiütötte a riválist. Nem sokkal a mai ötödik, összességében 13. gólja után Emmanuele Zurlo is megszerezte a szokásos gólját (ő ötnél jár), a mexikóiak részéről csak szépítésekre futotta, a 6–2-es sikerrel Olaszország továbbjutott.

Azzal, hogy a másik csoportban Svájc az Egyesült Államokat (8–6) és ráadásban a házigazda Paraguayt (7–6) is legyűrte, és hogy Japán két egygólos sikert aratott eldőlt, hogy innen ez a két csapat jut tovább, már csak a csoportelsőség volt a kérdés. És az sem sokáig. Akaguma Takuja a második és a nyolcadik percben is eredményes volt, és bár Noël Ottnak a szépítés összejött, a második harmadban 18 másodperc alatt kétszer is betalált az ázsiai gárda, amely már 5–1-re is vezetett és végül 5–3-re nyert.Mexikó mindkét meccsét elbukta, de még így is reménykedhetett abban, hogy Olaszország kiütésével (legalább hétgólos sikerrel) megmaradjon a továbbjutási esélye.

A B-csoportban Tahiti sokáig továbbjutásra állt Uruguay ellen, a vége azonban 6–4 lett, így az uruguayiak jobb gólkülönbséggel jutottak tovább. Ha Tahiti legalább eggyel kevesebb gólt kapott volna, továbbjut.

STRANDFOCI-VB, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT
Japán–Svájc 5–3
(2–1, 2–0, 1–2)
Egyesült Államok–Paraguay 1–5 (0–2, 0–2, 1–1)
A csoport állása: 1. Japán 9 pont (14–10), 2. Svájc 5 (18–17), 3. Paraguay 3 (15–13), 4. Egyesült Államok 0 (10–17)

B-CSOPORT

Mexikó–Olaszország 2–6 (0–2, 0–4, 2–0)
Tahiti–Uruguay 6–4 (2–1, 2–0, 2–3)
A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont (21–10), 2. Uruguay 6 (9–9), 3. Tahiti 6 (16–17), 4. Mexikó 0 (3–13)