Skócia: két góllal nyert a Rangers idegenben a Celtic ellen

CS. M.CS. M.
2020.10.17. 15:29
Connor Goldson két góljával nyert a Rangers (Fotó: Twitter, @FCRangers)
A skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján a címvédő Celtic hazai pályán kapott ki két góllal a listavezető Rangers ellen (0–2).

A korábbi liverpooli játékoslegenda, Steven Gerrard vezette Rangers már a 9. percben előnybe került – egy tizenhatoson belülre ívelt szabadrúgást követően Connor Goldson érkezett középen, és a kapuba fejet (0–1).

A második félidő elején Goldson megduplázta saját maga, és csapata góljainak számát, miután az 54. percben egy középre tett labdára érkezett, a védőt találta el, majd a lecsorgót a kapuba juttatta (0–2).

A folytatásban is javarészt a vendégek irányítottak, a Celtics hiába próbálkozott, kaput eltaláló kapura lövésig sem jutott el, így elvesztette a Glasgow-i rangadót és már négy pont a hátránya a Rangersszel szemben.