Portugália: a Sporting elpáholta a Benficát a lisszaboni derbin

2021.12.04. 00:20
Pablo Sarabia (zöld-fehérben) góljával szerezte meg a vezetést a Sporting a Da Luzban (Fotó: AFP)
A címvédő Sporting CP 3–1-es győzelmet aratott a Benfica otthonában a portugál labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának pénteki rangadóján.

Paprikás hangulatban kezdődött a lisszaboni derbi, két Sporting-játékos is sárga lapot kapott az első két percben, és további öt futballistát figyelmeztettek még az első félidőben, mindezek mellett azonban született egy gól is: a zöld-fehérek a spanyol válogatott Pablo Sarabia kapáslövésével már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést.

A fordulás után a Sporting rövid időn belül újabb két gólt lőtt, előbb Paulinho, majd Matheus Nunes talált be, így a meccs utolsó negyedére nem maradt izgalom. A Benfica a hosszabbításban Pizzi révén tudott kozmetikázni az eredményen.

A Sporting 2015 októbere óta először nyert a Benfica vendégeként a bajnokságban, és négy ponttal leszakította magáról városi riválisát a táblázaton. Az élen továbbra is a Porto áll.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
13. FORDULÓ
Benfica–Sporting CP 1–3
(Pizzi 90+6., ill. Sarabia 8., Paulinho 62., Matheus Nunes 68.)
Az élcsoport: 1. Porto 35 pont (33–8-as gólkülönbség), 2. Sporting CP 35 (22–5), 3. Benfica 31