Női labdarúgás: Jakabfi Zsanett góllal búcsúzott

I. SZ.I. SZ.
2021.06.06. 16:13
Jakabfi Zsanett csereként beállva gólt szerzett, így fejezte be pályafutását (Fotó: AFP)
Jakabfi Zsanett gólt szerzett profi labdarúgó-pályafutása utolsó mérkőzésén, amelyen a német első osztályú Wolfsburg 8–0-ra legyőzte a Werder Brement.

A hatszoros német bajnok, kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Jakabfi az 52. percben csereként állt be csapata 5–0-s vezetésénél, három perccel később betalált.

A vége 8–0 lett a Wolfsburg javára, de hiába nyertek a zöld-fehérek, a záró fordulót kétpontos előnnyel váró Bayern München 4–0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot, és megszerezte a bajnoki címet.

A 31. életévét februárban betöltő Jakabfi tizenkét évvel ezelőtt, 2009 júliusában igazolt az MTK-tól a Wolfsburghoz, amelynek tagjaként azóta hatszor nyerte meg a női Bundesligát, nyolcszor a Német Kupát és kétszer, 2013-ban, majd 2014-ben a Bajnokok Ligáját, amelyben további három alkalommal (2016, 2018, 2020) jutott el csapatával a döntőig. Máig ő az egyetlen BL-győztes magyar labdarúgó – ha nem számoljuk Puskás Ferenc és Bölöni László BEK-diadalait.

Jakabfi a magyar válogatottban 2007 és 2020 között 62 mérkőzésen 31 gólt szerzett.