Női Eb: gólrekordot döntött a Norvégiának nyolcat vágó Anglia

Cs. B.Cs. B.
2022.07.11. 22:56
Anglia nem csak a félidei gólrekordot döntötte meg: nyolc gólt korábban egyetlen csapat sem szerzett a kontinenstornák történetében (Fotó: AFP)
A házigazda angolok gólrekordot döntve 8–0-ra kiütötték a norvégokat, míg az osztrákok simán, 2–0-ra legyőzték az északíreket a női labdarúgó Európa-bajnokság A-csoportjának 2. fordulójában.

Jó döntésnek bizonyult, hogy nem variált Sarina Wiegman szövetségi kapitány, aki ugyanazzal a kezdőcsapattal küldte pályára Angliát, mint az osztrákok ellen 1–0-ra megnyert nyitó mérkőzésen.

A házigazda nem várt sokat azzal, hogy megdöntse a Franciaország által vasárnap felállított rekordot – az Európa-bajnokság történetében a franciák voltak az elsők, akik öt gólig jutottak az első félidőben –, hiszen a szünet előtt hat gólt (!) vágott a papíron hasonló játékerőt képviselő Norvégiának. Georgia Stanway tizenegyesgóljával nyitotta meg a gólcsapot, Bethany Mead pedig négy perc alatt duplázott.

Az ellenállhatatlanul játszó angolok nemcsak a félidei gólrekordot döntötték meg, a fordulást követően is rátettek még egy lapáttal: Alessia Russo, valamint a tripláig jutó Mead is eredményes volt (utóbbi összesen már négy gólnál jár, és adott egy gólpasszt is). Nyolc gólt korábban egyetlen csapat sem szerzett a kontinenstornák történetében (még a férfiaknál sem!) – 2009-ben Németország éppen Anglia ellen diadalmaskodott 6–2-re, míg 2017-ben Anglia 6–0-ra kiütötte Skóciát.

A „háromoroszlánosok” így biztosan csoportelsők lesznek, a története legsúlyosabb vereségét elszenvedő Norvégiának pedig nem lesz elég a döntetlen Ausztria ellen, amely kora este 2–0-ra legyőzte az Európa-bajnoki újonc északíreket, akik immár biztos kiesők.

NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, ANGLIA
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Ausztria–Észak-Írország 2–0
(Schiechtl 19., Naschenweng 88.)
Anglia–Norvégia 8–0 (Stanway 12. – 11-esből, Hemp 15., E. White 29., 41., Mead 34., 38., 81., Russo 66.)