NL: Wales egy félidő alatt elintézte az íreket

2018.09.06. 22:38
Sima, 4–1-es győzelmet aratott hazai pályán a walesi válogatott Írország ellen a Nemzetek Ligája B-divíziójának 4. csoportban rendezett mérkőzésén. Az ukránok és a bolgárok idegenben nyertek.

A hazaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést, Joe Allen passzát követően Thomas Lawrence volt eredményes. 1–0 Thomas Lawrence volt eredményes. 1–0

A 18. percben növelte előnyét Wales, ezúttal Gareth Bale villant, és a 16-os vonaláról, ballal szépen kilőtte a jobb felső sarkot. 2–0

A 37. percben Aaron Ramsey 10 méterről a rövid, bal alsó sarokba lőtt. 3–0

A szünet után folytatódott a walesi fölény, az 55. percben Bale középre gurítását Connor Roberts felpörgette magának, majd 16 méterről a hálóba talált. 4–0

Tizenegy perc múlva szépítettek a vendégek, Ramsey utolsó emberként cselezni próbált, de elesett, Shaun Williams pedig nem hibázta el a ziccert, okosan emelt a kapu közepébe. 4–1

A B-divízió 1. csoportjában a csehek hiába vezettek már a 4. percben Schick révén (1–0), így is vereséget szenvedtek Ukrajnától.

A vendégek az első félidő ráadásában Konopljanka góljával egyenlítettek. 1–1

A győztes gólt a 90. percben, egy óriási kapushibát követően Zincsenko lőtte. 1–2

A mérkőzésen a világítás meghibásodása miatt negyedórás csúszással kezdődött.

A Nemzetek Ligája C-divíziójának 3. csoportjában hazai pályán a norvégok Stefan Johansen duplájának köszönhetően már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést Ciprus ellen. Az állás a mérkőzés lefújásáig nem változott, maradt a 2–0.

A kvartett másik mérkőzésén Szlovénia fogadta a bolgárokat, ahol a vendégek már a 3. percben megszerezték a vezetést Bozsidar Krajev révén. 0–1

A szlovénok azonban Miha Zajic góljával még a szünet előtt ki tudtak egyenlíteni. 1–1

A második játékrészben ismét megszerezte a vezetést Bulgária Krajev újabb góljával, így végül a vendégek elvitték a három pontot Szlovéniából. 1–2

A D-dívízió 4. csoportjában rendezett Gibraltár–Macedónia találkozón számos ismerős arcot fedezhettünk fel, hiszen a vendégeknél a kezdőcsapatban lépett pályára Boban Nikolov, a Mol Vidi FC, és Sztefan Szpirovszki, a Ferencváros játékosa, valamint Enisz Bardi, az Újpest és Kire Risztevszki, a Vasas korábbi légiósa. A 2–0-s vendégsikerrel zárult mérkőzésen egyikük nevéhez sem fűződött gól vagy gólpassz.

NEMZETEK LIGÁJA
A-DIVÍZIÓ, 1. CSOPORT
Németország–Franciaország 0–0

B-DIVÍZIÓ, 1. CSOPORT
Csehország–Ukrajna 1–2
(Schick 4., ill. Konopljanka 45+1., Zincsenko 90.)

4. CSOPORT
Wales–Írország 4–1
(Lawrence 6., Bale 18., Ramsey 37. Roberts 55., ill. Shaun Williams 66.)

(Tricovszki 19., Aljovszki 35.)
Örményország–Liechtenstein 2–1 (Pizzelli 30., Barszegjan 76., ill. Wolfinger 33.)