NL: óriási potya gólt kapott Andorra, ez is kellett a lettek feljutásához

2022.09.25. 17:12
Andorra a végjátékban mentett pontot Lettország ellen (Fotó: Andorrai Labdarúgó-szövetség, archív)
Lettország 1–1-es döntetlent játszott Andorrával vasárnap, a Nemzetek Ligája D-ligájának 1. csoportjában, ezzel feljutott a C-divízióba. Moldova 2–0-ra diadalmaskodott Liechtenstein felett.

A lettek kétpontos előnnyel vághattak neki az utolsó fordulónak, Moldovának mindenképpen győznie kellett ahhoz, hogy megelőzze őket a tabellán. Noha utóbbi végig irányította a Liechtenstein elleni találkozót, sokáig úgy tűnt, ez kevés lesz a sikerhez – 18 lövési kísérletből 6 talált kaput, mindhiába. Ráadásul a 80. percben is csak rövid ideig örülhettek a házigazda moldovaiak, Vadim Rata gólját les miatt érvénytelenítették. De aztán a 92. percben jött Victor Stina, és megszerezte a vezetést, mi több, két perccel később is betalált, beállítva a 2–0-s végeredményt.

Lettország óriási potya góllal jutott előnyhöz az 50. percben: Iker Álvarez kapus a mellette pár méterrel, jobbra helyezkedő Marc Valesnek passzolt, de a középpályás lába mellett egész egyszerűen elgurult a labda, amelyre a szemfüles Raimonds Krollis lecsapott, majd gólpasszt adott Vladislavs Gutkovskisnak (VIDEÓ ITT!). Az andorraiak a végjátékban egyenlítettek, tehát 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.

A D-liga 1. csoportját Lettország nyerte meg 13 ponttal, az egymás elleni jobb gólkülönbségének (4–2, 1–2) köszönhetően előzte meg Moldovát.