NL: mínusz kettőről mentettek pontot a hollandok, mégis bosszúsak

2022.06.11. 22:50
Depay büntetőt hibázott a 91. percben (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. csoportjában a hollandok 2–2-t játszottak a lengyelekkel, míg Wales 1–1-re végzett Belgiummal.

Hollandia–Lengyelország

A lengyelek előző meccse álomszerűen kezdődött és rémálomszerűen folytatódott, mivel Lewandowski góljára a belgák hatszor válaszoltak.

A hollandok elleni csata is hasonlóan indult, megszerezték a vezetést Matty Cash gyönyörű lövésével a 18. percben:

Gyors gólváltás a második félidő elején (Piotr Zielinski és Davy Klaassen), s máris 1–2 állt az eredményjelzőn. Majd kicsivel később, az 56. percben már 2–2 volt Denzel Dumfries találatával...

A hollandok a győzelmet jelentő harmadik gólt is megszerezhették volna, de a rengeteg ziccer mellett a 91. percben Memphis Depay büntetőt hibázott.

Wales–Belgium

Az első félidőben Ethan Ampadu betalált a belgák kapujába, de a VAR-vizsgálat után nem adták meg a találatot.

Belgium az 51. percben megszerezte a vezetést Youri Tielemans lövésével, ám a 86. percben érkezett Brennan Johnson, és 1–1-re alakította az állást, amely már nem változott a lefújásig.

A két döntetlen után tehát Hollandia maradt a csoport élén.

NEMZETEK LIGÁJA
3. FORDULÓ
A-LIGA, 4. CSOPORT

Hollandia–Lengyelország 2–2 (Klaassen 51., Dumfries 56., ill. Cash 19., Zielinski 50.)
Wales–Belgium 1–1 (B. Johnson 86., ill. Tielemans 51.)

1. Hollandia 3 2 1 8–4 +4 7
2. Belgium 3 1 1 1 8–6 +2 4
3. Lengyelország 3 1 1 1 5–9 –4 4
4. Wales 3 1 2 3–5 –2 1