NL: két nyeretlen meccs után ezúttal már győztek a spanyolok

CS. M., V. Á.CS. M., V. Á.
2022.06.09. 22:41
A mindent eldöntő spanyol találat pillanata (Fotó: Getty Images)
Pablo Sarabia góljával Spanyolország 1–0-ra legyőzte Svájcot a Nemzetek Ligája A-divíziójában, csütörtökön.

A-LIGA

Az Eb-elődöntős spanyolok a portugálok és a csehek ellen is csak ikszelni tudtak az előző két körben, így nagy szükségük volt rá, hogy nyerjenek a Portugáliától négygólos vereséget szenvedő svájciak otthonában. Jól is kezdett Luis Enrique legénysége, amely a 13. percben kihasznált egy svájci labdavesztést, majd Pablo Sarabia közeli lövése révén vezetést szerzett.

A folytatásban a labdát továbbra is a spanyolok birtokolták, de jó pár veszélyes lehetőség a svájciak előtt is adódott. Főleg a hajrában, s annak is a legvégén, amikor centiken múlott a döntetlent, majd kisebb balhé is keveredett abból, hogy a játékvezető már nem engedte elvégezni a hazaiak szögletét a 94. percben. 0–1

C-LIGA

A grúz válogatott a Mol Fehérvár támadójának, Budu Zivzivadzének a góljával szerzett vezetést Észak-Macedóniában. A GÓL ITT!

Ezt követően még kétszer betaláltak a vendégek, így simán, 3–0-ra nyertek, s hibátlan mérleggel vezetik a csoportot.

A grúzoktól elszenvedett 5–2-es vereséget követően lemondott Jaszen Petrov, a bolgárok szövetségi kapitánya, így Gibraltár ellen Georgi Ivanov technikai igazgató ült le a kispadra. Ez nem hozott szerencsét, Gibraltár ugyanis pontot szerzett Bulgária ellen (1–1). Utóbbi már hét meccse nyeretlen.

A görög válogatott harmadik mérkőzését is kapott gól nélkül nyerte meg a 2. csoportban (3–0). Koszovó az északírek ellen aratott egygólos győzelmet (3–2).

(Sarabia 13.)
Portugália–Csehország 2–0 (Cancelo 33., Guedes 38.)

Görögország–Ciprus 3–0
(Bakaszetasz 8., Pavlidisz 21., Limniosz 49.)
Koszovó–Észak-Írország 3–2 (Muriqi 9., 52. – az elsőt 11-esből, Bytyqi 20., ill. Lavery 45., Ballard 83.)