Griezmann kihagyta a helyzeteit, nem nyertek a franciák Modricék ellen

2022.06.06. 20:35
Egyenlítés a hajrában (Fotó: AFP)
Horvátország 1–1-re végzett odahaza Franciaországgal a labdarúgó Nemzetek Ligájában, így a két csapat két forduló után egy-egy ponttal áll a harmadik és a negyedik helyen. Az osztrák–dán mérkőzés csak este tíz óra után kezdődött el áramszünet miatt.

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-LIGA
1. CSOPORT
Horvátország–Franciaország 1–1 (0–0)

Split, Poljud Stadion, 34 000 néző. Vezette: Guida (olasz)
Horvátország:
Livakovic – Juranovic, Erlic, Vida, Barisic – Modric (Sucic, 79.), Brozovic, Kovacic (Vlasic, 79.) – Majer (Pasalic, 63.), Budimir (Kramaric, 69.), Brekalo (Orsic, 63.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Franciaország: Maignan – Pavard, Saliba, Kimpembe – M. Diaby (Clauss, 79.), Tchouaméni (B. Kamara, 62.), Guendouzi (Griezmann, 62.), Rabiot, Digne – Nkunku, Ben Yedder. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Gólszerző: Kramaric (83. – 11-esből), ill. Rabiot (52.)

A kispadra visszatérő Didier Deschamps nagyon tartalékos kezdőcsapatot küldött pályára Splitben az NL-t szintén vereséggel kezdő horvátok ellen: a világbajnok Dániától, a legutóbbi vb ezüstérmese az osztrákoktól kapott ki odahaza az első körben.

Nem verdeste az eget a színvonal az első félidőben, nagyon látszott, hogy nincs klasszis csatára a horvátoknak, Ante Budimir két helyzetet is elpuskázott, és Josip Brekalo sem állt a helyzete magaslatán a ziccerénél.

A mérkőzés előtt a 150. válogatottbeli fellépése előtt külön köszöntött Modric is megvillant, ám 16-os előtti lövését fogta a Milan kapusa, Mike Maignan. A másik oldalon Christopher Nkunku lőtt egy les miatt meg nem adott gólt, majd ugyanonnan, az ötös jobb sarka elől rosszul célzott Moussa Diaby, de Wissam Ben Yedder remek passzát Adrien Rabiot már gólra váltotta.

Beállt még a hajrá előtt Antoine Griezmann, aki három helyzetet is elpuskázott, közben három hazai csereember, Mislav Orsic, Luka Sucic és Andrej Kramaric összehozott egy büntetőt, amelyet utóbbi értékesített nagyon higgadtan.

A ráadásban a 19 éves Susic hőssé válhatott volna, de kissé jobbról, hat méterről a jobb alsó mellé lőtt: egy-egy góllal egy-egy pontot szerzett a két csapat a 2018-as világbajnoki döntő „visszavágóján”.

Talán ha Karim Benzema, Kylian Mbappé vagy Kingsley Coman is pályára lép, más lett volna a vége, de Deschamps nem akarta, nem merte túlterhelni legnagyobb sztárjait. 1–1

A következő egy hétben mindkét csapatra két mérkőzés vár, 13-án éppen egymással csapnak össze újra.

NL-ADATBANK ITT!

Ausztria–Dánia 1–2 (Schlager 67., ill. Höjbjerg 28., Stryger 84.)

AZ 1. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dánia224–2+26
2. Ausztria2114–2+23
3. Franciaország2112–3–11
4. Horvátország2111–4–31

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc MELLÉ, Juranovic indítását a Pavard mellől ellépő Susic kissé jobbról, hat méterről jobbal a jobb alsó mellé vágja!

90+1. perc RB-akció, Kramaric ívelését a bal sarok előtt elfejeli Susic elől Nkunku.

90. perc Vlasic kiharcol egy kornert. Négy perc a ráadás.

89. perc Rabiot pocsékul veszi le az ötösön Nkunku beadását. Helyzetből kirúgás.

88. perc Griezmann... Digne indítását Griezmann nem éri el, de Livakovic őt találja el jobbal a 16-os előtt. A labda balra pattan, Griezmann meg az ötös bal sarka elől ballal jócskán a túlsó, azaz a bal alsó sarok mellé lő. Egy bekk állt már csak előtte pedig!

87. perc Kramaric helyet csinál Vlasicnak, elviszi Kimpembét, és Vlasic figyel, ballal a bal alsóba lőne 18-ról, kissé jobbról, de hatalmasat véd Maignan, vetődve.

84. perc Presnel Kimpembe kap sárga lapot Susic felrúgásáért. Susic a Salzburg ígérete, nagy Modric-rajongó.

A SZABÁLYTALANSÁG ÉS A GÓLVIDEÓ ITT!

83. PERC ANDREJ KRAMARIC jobbal okosan a jobb alsóba lő, Maignan balra el. Ravasz volt a megtorpanás: 1–1!

DE MIT MOND A VAR? BÜNTETŐ!

80. perc Orsic passza után Susic tízről a kivetődő kapusba lő, de les. Aztán hiába lökték már fel a kipattanóért harcoló Kramaricot. Clauss volt a tettes, az ötös bal sarka előtt, de megúszta. Megúszta?

79. perc Modric le, Luka Susic be, Nikola Vlasic Kovacicot váltja. Jonathan Clauss meg Diaby helyén folytatja.

76. perc Griezmann eldönthette volna,
de az ötös jobb sarka elől, tíz méterről a kivetődő kapusba lő jobbal, kétszer is, mert a kipattanót is feladta Livakovicnak!

72. perc Elkezdődött a bécsi mérkőzés!

Split nem Modric kedvenc városa, anno eltanácsolta őt a helyi Hajduk, mondván, picike, törékenyke.

70. perc
Modric lő egy csel után ballal a jobb alsó felé 21-ről, középről, de véd vetődve Maignan!

Kramaric: 35 meccsen 8 gól és 11 gólpassz a Hoffenheim színeiben.

69. perc Andrej Kramaric be, Budimir le, titkos fegyver a pályán. Ékcsere.

Állítólag lassan kezdenek Bécsben.

63. perc Mario Pasalic Majert, Mislav Orsic Brekalót váltja. Szélső helyett középső középpályás, szélső helyett szélső.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Kamara újonc, a nyáron az Aston Villában folytatja a Marseille után.

62. perc Antoine Griezmann be, Ben Yedder le, Boubacar Kamara meg Tchouaménit váltja. Ékcsere, szűrőcsere.

58. perc A Brekalóval összejátszó Barisic fut el a bal szélen, a ballábas beadást kifejeli a kapu előtt a gólra éhes Budimir elől Kimpembe, Guendouzi takarít az ötös előtt aztán.

Örül az 550 vendégdrukker

A Juvében 45 meccsen 2 kanadai ponttal zárta az idényt. Két gólpasszal.

Rabiot: 27 meccs a válogatottban, 2 góllal. Tavaly októberben talált be még, a kazahoknak.

GÓLVIDEÓ ITT!

52. PERC VEZETNEK A FRANCIÁK, ADRIEN RABIOT ballal a jobb sarokba lő félmagasan kissé balról, 11 méterről, Jurakovicot simán lefutva. Ben Yedder adta a gólpasszt a bal szélről, mesteri indítás volt: 0–1!

Budimir 30 meccsen 9 gólt lőtt az Osasunában ebben az idényben, volt két asszisztja is. Simán házi gólkirály lett, a házi gólpasszlistán meg a harmadik helyen zárt!

48. perc Saliba ívelését nem lövi el ballal 17-ről Nkunku, cselez, elnyomják. Majer emel jobbról az ötösre, Budimir jócskán a jobb alsó mellé fejeli a labdát.

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

A csoport másik mérkőzése nem kezdődött még el most sem áramszünet miatt.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

39. perc
Tchouaméni lő kapura a 16-os elől, de nem gond a jobblábas, 21 méteres lövésre rávetődnie a jobb alsó sarok előtt Livakovicnak.

39. perc Helyzet,
de Diaby nem tud kissé jobbról, hat méterről a jobb alsóba lőni, odaér Livakovic, a Dinamo Zagreb kapusa.

35. perc Modric odarúg a felezőnél Rabiot-nak, majd hevesen reklamál.

34. perc Modric 34 méteres szabadrúgását kifejeli az ötös elől Kimpembe, a szöglet veszélytelen aztán.

31. perc Nkunku lő jobbal a jobb alsó sarokba, de lesről. Az ötös jobb sarkáról, pedig nagyon szép volt Diaby ütempassza.

26. perc Saliba szereli Kovacicot hátulról becsúszva a16-os bal sarkának előterében.

24. perc Tchouaméni éppen csak lemarad a jobb sarok előtt Nkunku szabadrúgásból előreívelt labdájáról! Kirúgás.

Majernek nem megy ma, pedig a PSG, a Real, az Atlético Madrid, a Lipcse és a Real Madrid is monitorozza őt.

21. perc Domagoj Vida kap sárga lapot Nkunku felrúgásáért, hátulról, kegyetlenül lépett oda a szélsőnek a bekk. Minimum sárga. Mit mond a VAR? Semmit. Közben ápolás a gyepen.

18. perc ZICCER, Brozovic újabb mesteri passzát Brekalo az ötös bal sarka elől ballal a letérdelő kapusba rúgja, előtte beleért a labdába a hősies becsúszással érkező Kimpembe.

17. perc Modric indítása remek, Brekalo beadásáról ez nem mondható el.

16. perc Brozovic passzával megindulhat Budimir, de kilép elé szépen Maignan.

Erlic a Sassuolo játékosa, a Speziában kölcsönben játszott. Ben Yedder a Monaco színeiben 32 góllal és 7 gólpasszal zárt az idényt.

15. perc Ben Yedder megindul, a 16-oson szereli őt határozottan Erlic.

Eközben Bécsben...

12. perc
Diaby jobbal jobbról nagyon szépen ad be, a jobb sarok előtt ment fejjel Rabiot és Nkunku között fejjel Juranovic.

10. perc Nincs nagy iram, Splitben még mindig 30 Celsius-fok van.

7. perc Modric passzát Majer a 16-os elől ballal a léc fölé vágja.

5. perc Brozovic passzol a jobb szélen felfutó Brekalóhoz, aki ellök könnyedén a 16-oson Kimpembe.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér kockás mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta sötétkékben.

Régen láttalak... (Fotó: AFP)

Modricot köszöntik a 150. válogatottsága előtt hatalmas molinóval.

A francia labdarúgó-válogatott címvédőként várhatja az év végi katari világbajnokságot, s noha a tavaly nyári Európa-bajnokság nem sikerült jól Kylian Mbappéék számára, így is az egyik, ha nem a legnagyobb esélyesei lesznek a tornának. Aligha lehet kijelenteni, hogy ennek a csapatnak a mostani lesz az utolsó nagy lehetősége trófeát nyerni, hiszen bombaerős Franciaország utánpótlása. A Transfermarkt közzétett egy képet, melyen a piacon legmagasabb árra taksált, 23 év alatti francia játékosok szerepelnek posztok szerint. A Liverpool védője, Ibrahima Konaté például be sem fért ebbe a kezdőbe.

Egy kis örökmérleg:
8 mérkőzés, két iksszel és 6 francia sikerrel, 8, ill. 19 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól csak Varane sérült, a vendégektől Sime Vrsaljko maródi.

Természetesen a két gólt szerző cserecsatár is elégedetten nyilatkozott. „A világbajnokot győztük le, ráadásul a saját otthonában, majd’ nyolcvanezer néző előtt – mondta az UEFA honlapjának. – Európában kis országnak számítunk, de ismét bizonyítottuk, nagyszerű játékosaink vannak, és a világ legjobb csapataival is felvesszük a versenyt.”

„Óriási győzelmet arattunk, olyat, amely után a szurkolók nyugodtan kivonulhatnak az utcára ünnepelni – idézte az uefa.com Kasper Hjulmandot, az Eb-elődöntős Dánia szövetségi kapitányát. – Uralni akartuk a középpályát, és lezárni a területeket a francia válogatott előtt. A második félidőben szerkezetet váltottunk, ami bejött.”

A világbajnok francia csapat vereséggel rajtolt a Nemzetek Ligájában: Karim Benzema gólja után fordítani tudtak Párizsban a dánok.

Ralf Rangnick előtt legutóbb 2002-ben mutatkozott be osztrák szövetségi kapitány győzelemmel, kapott gól nélkül – Hans Krankl, a Rapid korábbi aranycipős gólvágója volt az.

Az 58. percben pályára lépett a BL-döntő fáradalmai miatt csak a kispadon kezdő Luka Modric, de hiába, a szépítés sem jött össze a horvát válogatottnak.

Marko Arnautovic (középen) szép lövéssel szerzett vezetést a 99. válogatott meccsén (Fotó: Getty Images)

Az 54. percben a bal oldalon labdát kapó Maximilian Wöber nagyszerű csel után középre passzolt, a szünetben becserélt Michael Gregoritsch egyből a hálóba lőtt (0–2), majd három perc múlva a második félidei csapatkapitány, Marcel Sabitzer is egy alsó sarkos távoli bombával jelentkezett (0–3).

Az első fél órában a szélen aktív horvátok támadtak többet, azonban a 30. percet követően kezdeményezőbbek lettek az osztrákok, és egy támadótérféli labdaszerzés meg is hozta a gyümölcsét: a 41. percben Marko Arnautovic, a vendégek csapatkapitánya 16 méterről, egy csel után jobbal a bal alsóba bombázott (0–1).

Az első kapitányi meccsén irányító Ralf Rangnick letámadásos taktikával küldte pályára az osztrákokat, de kezdetben a horvátok megtalálták ennek ellenszerét, a 19. percben Pasalic meg is szerezhette volna a vezetést, de kevéssel a kapu mellé fejelt.

Ausztria 3–0-ra győzött Horvátország vendégeként a két labdarúgó-válogatott péntek esti Nemzetek Ligája-mérkőzésén, amelyet Eszéken rendeztek meg.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HORVÁTORSZÁG–FRANCIAORSZÁG NL-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!