Mbappé és Giroud szállította a francia győzelmet az osztrákok ellen

2022.09.22. 20:40
Giroud (balra) és Mbappé góljaival verték a franciák az osztrákokat (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligájában Franciaország Ausztriát fogadta az A-liga 1. csoportjában, az 5. fordulóban. A több sztárjátékosukat is nélkülöző gallok Mbappé és Giroud góljaival 2–0-s győzelmet arattak és megelőzték ellenfelüket a csoportban.

NEMZETEK LIGÁJA
5. FORDULÓ
A-LIGA
1. CSOPORT
FRANCIAORSZÁG–AUSZTRIA 2–0 (0–0)

Párizs, Stade de France. Vezette: Andreas Ekberg (svéd)
FRANCIAORSZÁG: Maignan (Areola, a szünetben) – Koundé (Saliba, 23.), Varane, Badiashile – Clauss, Tchouaméni, Y. Fofana, F. Mendy – Griezmann (O. Dembelé, 79.) – Giroud (Nkunku, 79.), Mbappé (Kolo Muani, 90+2.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
AUSZTRIA: Pentz – Trimmel, Lienhart, Alaba (Posch, 70.), Wöber – Sabitzer (Schmid, 70.), Schlager, Seiwald, Weimann (Ljubicic, 50.) – Arnautovic (Gregoritsch, 64.), Onisiwo (Baumgartner, 64.). Szövetségi kapitány: Ralf Rangnick
Gólszerző: Mbappé (56.), Giroud (65.)

A Nemzetek Ligája 5. fordulójában a csoportja utolsó helyén álló, több kiválóságát is nélkülöző Franciaország Ausztriát fogadta. A hazaiak Mbappé révén már a 2. percben bevették az osztrák kaput, de Pentz kapusnak ekkor még szerencséje volt, hiszen les miatt nem volt érvényes a találat. A franciákon egyáltalán nem látszott az, hogy olyan játékosok maradtak távol, mint Benzema, Kanté vagy éppen Theo Hernandez. Az első félidő legnagyobb lehetőségét Tchouaméni hagyta ki, a középpályás remek ollózó mozdulattal próbált a kapuba találni, de Pentz bravúrral a kapufára tolta a labdát.

A második játékrészben hamar góllá érett a franciák fölénye, egy remek szóló végén Mbappé talált a kapuba. Majd kilenc perc múlva már kettővel vezettek a hazaiak, Griezmann beívelését követően Giroud fejelt Ausztria kapujába. A folytatásban még tovább is nőhetett volna a francia előny, de a rendre helyzetbe kerülő Mbappé nem tudta megszerezni a harmadik hazai találatot. Az osztrákok ezen a napon egyáltalán nem jelentettek veszélyt a kapura, Franciaország teljesen megérdemelt győzelmet aratott. 2–0.

PERCŐL PERCRE

90+3. perc: Itt a vége! Franciaország magabiztos győzelmet aratott Ausztria ellen. Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Cseréltek a franciák, Kolo Muani váltotta Mbappét.

90+1. perc: Gyors francia kontra végén Nkunku passzát követően Mbappé tekerte a kapu mellé a labdát.

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás!

88. perc: Nkunku és Mbappé összjátéka végén utóbb lőtt 18 méterről a kapu fölé.

79. perc: Kettőt cseréltek a franciák is, Giroud helyére Nkunku, Griezmann helyére Dembelé állt be.

70. perc: Ismét kettőt cseréltek az osztrákok, Posch érkezett Alaba helyére és Schmid váltotta Sabitzert.

Giroud (kékben) mesteri fejese jelentette a franciák második gólját (Fotó: AFP)

65. perc: GÓÓÓÓL! Griezmann beadását követően Giroud magasabbra ugrott, mint Lienhart és 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 2–0!

64. perc: Kettőt cseréltek az osztrákok, Arnautovichelyére Gregoritsch, Onisiwo helyére Baumgartnerérkezett.

61. perc: Mbappé lőtt ismét kapura, de 17 méteres kísérlete a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

56. perc: GÓÓÓÓL! Giroud passzolt Mbappéhoz, aki a bal szélről indulva, öt osztrák mellett tört be a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről a kapu középe lőtte a labdát. 1–0!

51. perc:Mbappé, Griezmann, Clauss volt a labda útja, utóbbi a tizenhatos sarkától lőtt a kapu fölé.

50. perc: Kényszerű csere az osztrákoknál, Weimann nem tudta folytatni a játékot, Ljubicicérkezett a helyére.

A szünetben kapuscsere történt a franciáknál, Areola érkezett Maignan helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Hiába a francia fölény, nem született eddig gól a mérkőzésen.

45+2. perc: A villámgyors Mbappé már Pentz mellett is elvitte a labdát, majd középre passzolt, de Fofana óriási "luftot" rúgott, így továbbra sem született meg a franciák vezető találata.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás az első félidő végén!

43. perc:Mbappé ezúttal távolról lőtt, a középre tartó labda nem okozott gondot az osztrák kapusnak.

39. perc: Clauss passza után Giroud megelőzte Alabát, de perdítése után a labda a kapu fölé szállt.

38. perc: Weimann buktatta Tchouaménit, sárga lap.

35. perc: KAPUFA! Mbappé szögletét követően Giroud fejelte vissza a kapu elé a labdát, Tchouaméni ollózva lőtt, de Pentzbravúrral a felső lécre tolta a labdát. A lecsorgóra Griezmann érkezett, de az osztrák kapus felszedte előle a labdát.

27. perc:Mbappé lőtt 13 méterről a kapu mellé. Nagyon pörögnek a franciák…

26. perc: Villámgyors francia támadás végén Giroud és Mbappé játszott össze egymással, de utóbbi olyan közel került az osztrák kapushoz, hogy már nem tudta mellette elgurítani a labdát.

24. perc: Megvolt az első osztrák lehetőség, Weimann passza után Sabitzer lőtt a kapu fölé.

23. perc:Koundé nem tudta folytatni, Saliba érkezett a helyére.

Koundé is megsérült!? Ápolásra szorult a franciák hátvédje az elmúlt percekben.

13. perc: Clauss jobb oldalról érkező beívelése majdnem meglepte a kint álló Pentz-t, de az osztrák kapus ki tudta ütni a labdát.

13. perc: Bal oldali szögletet követően előbb Giroud, majd Clauss lőtt kapura, de az osztrák védők mind a kétszer blokkolni tudtak.

12. perc: Mbappé passzolt Tchouaménihez, akinek 17 méteres lövésé centikkel szállt a kapu fölé.

9. perc:Mbappé kapu elé ívelt szabadrúgását Alaba kanalazta ki az érkező francia támadók elől, majd Clauss lőtt 18 méterről csúnyán a kapu fölé.

Az osztrák Marko Arnautovic103. alkalommal lépett ma pályára az osztrák válogatott színeiben, így most már Andreas Herzoggal együtt tartja a válogatottsági rekordot.

Mbappé öröme korai volt, a 2. percben szerzett találatát érvénytelenítette a játékvezető (Fotó: AFP)

2. perc: Mbappé vette be máris az osztrákok kapuját, de lesen állt a francia, ezért érvénytelen a találat!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, Ausztria indította útjára a labdát.

Nincs könnyű helyzetben a francia válogatott. Didier Deschamps együttese jelenleg utolsó helyen áll csoportjában, ráadásul a mai mérkőzést több kulcsjátékos is kihagyja sérülés miatt. Nem léphet pályára Karim Benzema (Real Madrid), Hugo Lloris (Tottenham), N'Golo Kanté (Chelsea), Lucas Hernandez (Bayern München), Presnel Kimpembe (Paris SG) és Theo Hernandez (AC Milan) sem, ráadásul kidőlt a sérülések miatt utólag behívottLucas Digne (Aston Villa), Boubacar Kamara (Aston Villa) páros is.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Nemzetek Ligájában a Franciaország–Ausztria összecsapás. Az A-liga ötödik fordulójában a házigazda franciáknak mindenképpen nyerniük kell, ha szeretnének elmozdulni a csoport utolsó, kiesést jelentő helyéről.