NL, C-liga: ciprusi segély, Montenegró kezében a B-liga

B. L.B. L.
2020.11.14. 20:13
Montenegró kezében van a feljutás (Fotó: AFP, archív)
Ciprusi segítségnek köszönhetően a B-ligába jutás kapujába ért a montenegrói labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában.

A C-liga 1. csoportjában a montenegrói gárda Igor Ivanovics kiállítása miatt egy félidőt emberhátrányban játszva ért el gól nélküli döntetlent (0–0) a horvátországi Zapresicben Azerbajdzsán „vendégeként”.

Viszont ez is belefért az előzéshez, mivel Luxemburg hiába vezetett egy öngóllal már az 5. percben, a 33. percben Selimovicot kiállították, a ciprusiak büntetőből egyenlítettek, majd a második félidőben fordítottak (2–1).

Az utolsó körben így Montenegró számára egy győzelem biztos feljutást érne – otthon játszik Ciprussal –, míg az egymás elleni eredmények terén (0–1 otthon, 2–1 idegenben) jobban álló Luxemburgnak most már arra van szüksége, hogy az utolsó körben legalább egy ponttal többet szerezzen riválisánál.

NEMZETEK LIGÁJA
5. FORDULÓ
C-DIVÍZIÓ
1. CSOPORT
Ciprus–Luxemburg 2–1 (Kasztanosz 34., 71. – az elsőt 11-esből, ill. Kuszulosz 5. – öngól)
Azerbajdzsán–Montenegró 0–0