NL: a belgák hármat lőttek; Dzeko lett Ausztria végzete

2018.09.11. 22:48
Hazard (10) lőtte a belgák első gólját (Fotó: AFP)
A svájci 6–0 után ismét kiadós vereségbe futottak Erik Hamrén tanítványai. Izland ezúttal a vb-bronzérmes Belgiumtól kapott ki 3–0-ra hazai pályán. A B-divízióban Bosznia-Hercegovina egy hajrágóllal múlta felül Ausztriát, míg a D-ben Luxemburg három góllal verte meg San Marinót.

Izland a 29. percig tudta tartani magát hazai pályán Belgiummal szemben, ekkor a Romelu Lukaku lerántásáért megítélt büntetőt Eden Hazard váltotta gólra (0–1).

Nem sokkal később Lukaku maga is betalált: Vincent Kompany fejese után kotorta két méterről a kapuba a kipattanót, ezzel megduplázva a vendégfórt (0–2).

Fordulást követően sem tudtak ritmust váltani az izlandiak, Belgium sorra dolgozta ki a helyzeteket, miközben hetven százalék fölé tornászta a labdabirtoklási mutatót is a neve mellett. A 18. kísérletből aztán a 81. minutumban megszületett a harmadik belga találat (0–3): Lukaku Dries Mertens lapos centerezését továbbította a hazai kapu jobb alsó sarkába, beállítva a végeredményt.

A B-divízióban Bosznia-Hercegovina Ausztriát fogadta, és bár sokáig úgy tűnt, hogy nem bír egymással a két együttes, Edin Dzeko a 78. percben megszerezte a győztes találatot a hazaiaknak (1–0).

A D-divízióban is rendeztek két meccset, a 2. csoportban San Marino Luxemburgot fogadta és kapott ki 3–0-ra, Moldova pedig Fehéroroszországgal játszott hazai pályán 0–0-s döntetlent.

A magyar válogatott Görögország elleni mérkőzéséről itt olvashatnak.