Ligue 1: továbbra is veretlen a BL-indulók megkínzója

2012.08.25. 22:13
A bajnok Montpellier-től három, az ezüstérmes PSG-től egy pontot raboló Lorient továbbra is veretlen a francia labdarúgó-bajnokságban: a bretonok 2–2-t játszottak a Troyes otthonában a 3. forduló szombat esti programjában.

A Lorient játékosai kétszer egyenlítve kaparintották meg a pontjukat. Az újoncok közül nemcsak a Troyes, hanem a Reims is örülhet az első megszerzett pontjának – utóbbi mindjárt háromnak is egy 94. percbeli öngólnak köszönhetően...

A két vereséggel rajtoló Rennes is hármat kasszírozott, áldozata az eddig hibátlan újonc, a Bastia volt. A vendégek a brazil Ilan 53. percbeli kiállítása után még tudtak egyenlíteni, azonban Yann M'Vila megpattanó lövésből született góljára már nem volt válaszuk.

A Toulouse és a Valenciennes győzelme révén felkapaszkodott az éllovas Lyon mellé a második-harmadik helyre.

FRANCIAORSZÁG – LIGUE 1
3. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Nice–Lille 2–2 (Pejcsinovics 43., Bauthéac 55., ill. Payet 36., D. Sidibe 59.)
Nancy–Toulouse 0–1 (Mou. Sissoko 11.)
Reims–Sochaux 1–0 (Privat 94. – öngól)
Rennes–Bastia 3–2 (Alessandrini 21., Pitroipa 40., M’Vila 84., ill. Marque 27, Marchal 74.)
Troyes–Lorient 2–2 (Nivet 3., Obbadi 52., ill. Barthelme 17., Mvuemba 62. – 11-esből)
Valenciennes–Ajaccio 3–0 (Danic 16., Néry 56., Oberhauser 80. – öngól)