Ligue 1: remizett a PSG-vel a Lille, és visszaállt az élre

2020.12.20. 22:53
Kimbembe (fehérben) a hajrában megsérült (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának utolsó meccse valódi csemegét ígért: a találkozó előtt harmadik helyen álló PSG a második, de a forduló előtt vezető Lille otthonába látogatott, és gól nélküli döntetlen született, amivel a Lille visszaállt a tabella élére.

Az igazi futballcsemege azonban elmaradt, legalábbis az első félidőben: a PSG ugyan jóval többet birtokolta a labdát, kapura lövése azonban ugyanannyi volt, mint a Lille-nek, ám hiába az öt-öt kapura lövés, kaput csak egy vendégkísérlet talált, de Mike Maignan hárítani tudott.

A még mindig sérült Neymar nélkül rohamozó fővárosiak a második félidőben még többet birtokolták a labdát, ám a korábbiakhoz hasonló eredményességgel, miközben olykor azért már Keylor Navas munkássága sem merült ki a kirúgások elvégzésében – Burak Yilmaz lövése után mentett szögletre.

A hajrára aztán érkezett a 22. életévét a meccs napján betöltő Kylian Mbappé, ám ezen az estén ő sem tudott segíteni a PSG-n. A gól nélküli döntetlen azt is jelentette, hogy a Lille ismét a tabella élére állt.

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ
Lille–PSG 0–0

KORÁBBAN
Brest–Montpellier 2–2
(Phillippoteaux 58., Chardonnet 79., ill. Laborde 45+1., Delort 82.)
Dijon–Monaco 0–1 (Volland 15.)
Nantes–Angers 1–1 (C. Traoré 90+4., ill. R. Thomas 42.)
St.-Étienne–Nimes 2–2 (Moukodi 8., Nordin 63., ill. Ahlinvi 14., Ripart 56. – 11-esből)
Strasbourg–Bordeaux 0–2 (Pablo 38., Otávio 66.)
Lorient–Rennes 0–3 (D. Da Silva 23., Bourigeaud 70., Terrier 76.)

1. Lille 16 9 6 1 28–10 +18 33
2. Lyon 16 9 6 1 31–14 +17 33
3. Paris SG 16 10 2 4 35–10 +25 32
4. Marseille 14 8 4 2 21–13 +8 28
5. Rennes 16 8 4 4 25–19 +6 28
6. Montpellier 16 8 3 5 27–25 +2 27