Ligue 1: rangadót nyert és megelőzte ellenfelét a PSG

2012.12.16. 22:53
Ibrahimovic kellemetlenkedett a bekkeknek, a PSG nyert (Fotó: Reuters)
Igazi rangadóhoz méltó, feszültséggel teli mérkőzésen nyert 1–0-ra a PSG a Lyon ellen a francia labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.

A francia bajnokság 18. fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén, a PSG–Lyon találkozón mindkét csapat a legerősebb összeállításban lépett pályára a Parc des Princes stadionban, egyedül a vendégek oldalán akadt hiányzó, Yoann Gourcuff combsérülés miatt dőlt ki hosszabb időre. Az első félidőben a tétnek megfelelően mindent láthattunk, amely egy igazi rangadón várható: szikrázó összecsapások, sárga lapok, heves reklamálások színesítették a találkozót. Zlatan Ibrahimovic ismét „életveszélyes” volt, két védőt is letaglózott, az egyik esetnél Dejan Lovren fejére is rálépett véletlenül.

Arról, hogy focit is lássanak a nézők, először Javier Pastore gondoskodott, lövését azonban a kapus hárítani tudta. A vendégek legnagyobb helyzete Lisandro Lopez nevéhez fűződik, aki kapásból lőtt hatalmas kapufát, a gól azonban elmaradt. Több ígéretes vendég helyzetet követően egy gyors ellentámadás végén megszerezte a vezetést a PSG: Ibrahimovic beadására Blaise Matuidi érkezett nagyszerű ütemben, és fejelte a labdát a kapuba, 1–0.

A második játékrészben hiába próbálta irányítani a játékot a Lyon, veszély a hazaiak ellentámadásaiban volt csak igazán – az egyik ilyennél Ibrahimovic elől mentettek a védők az utolsó pillanatban. A 78. percben Christophe Jallet lövését már sokan bent látták, gól azonban itt sem született. Pár percre rá Lavezzi került ziccerbe, de emelésébe a kapus még bele tudott érni, így a végére már nem változott az eredmény. A PSG nyert és átvette a vezetést a tabellán.