Ligue 1: PSG-bravúr, 10 emberrel győzelem az OM otthonában

2013.10.06. 23:05
Ismét Ibra: a svéd center győztes gólt szerzett az OM ellen (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain ember- és gólhátrányba került az Olympique Marseille elleni francia élvonalbeli csúcsrangadón, de fordítani tudott a Vélodrome-ban Maxwell és Zlatan Ibrahimovic góljával, 2–1-re megnyerve a presztízsmérkőzést. A PSG pontszámban beérte a Ligue 1 mezőnyét vezető Monacót, a két dúsgazdag francia csapatot a Lille (17) és a Marseille (17) követi.

Meglehetősen illusztris játékosmegfigyelő-társaság érkezett az OM–PSG csúcsrangadóra, a Vélodrome lelátóján a Manchester United, a Manchester City, az Arsenal, a Liverpool és a ligarivális Monaco megfigyelői is ott ültek.

Az OM Mathieu Valbuena szabadrúgásával adta meg az alaphangot, de Salvatore Sirigu védeni tudott. A tüzes hangulatot egy Maxwell mellett landoló görögtűz növelte (Turpin játékvezető egy kis szünetet rendelt el), majd Sirigu újabb két védéssel bosszantotta a hazaiakat. A Marseille fölénye a 34. percben érett góllá, Thiago Motta piros lapot érően állította meg a tizenhatoson belül Valbuenát, André Ayew meg gólra váltotta a büntetőt – igen masszív PSG-reklamálás után.

A reklamálásért sárga lapot kapó Verratti annyira felhúzta magát, hogy egy fejessel kis híján egyenlített (Mandanda védett), az emberhátrányba került párizsiak támadói közül pedig Ezéquiel Lavezzi vált csere áldozatává (így „csak" Cavani és Ibrahimovic maradt a pályán). Ibrahimovic a 40. percben egy fejessel adott munkát Mandandának, majd a szünet előtt Gregory van der Wiel előkészítését követően Maxwell egyenlített.

A folytatásban az emberelőnyben levő OM Payet bombájával próbálta visszaszerezni az előnyt, de Sirigu ismét védeni tudott. A PSG pedig fordítani, miután André Ayew egy rossz belépővel eltakarította Marquinhost, a megítélt büntetőt a 66. percben Ibrahimovic pedig bevarrta. Ibra sorozatban 18. büntetőjét értékesítette bajnoki mérkőzésen.

A PSG ezt követően foggal-körömmel védekezett, Ibrahimovic és Cavani is időhúzásért kapott sárga lapot, majd mindkettejüket le is cserélték. Az OM nyomott, de nem tudta feltörni a párizsi reteszt, Thauvin kísérletét Sirigu hárította, a háromperces hosszabbítást pedig kihúzta a PSG. A francia klasszikus fővárosi győzelemmel zárult, és a PSG-nek nagy erőt adhat a tíz emberrel kiharcolt fordítás az egyik legfélelmetesebb ellenfél stadionjában. Ez volt a 9. forduló egyetlen idegenbeli győzelme!

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
9. FORDULÓ
Olympique Marseille–PSG 1–2
(A. Ayew 34. – 11-esből, ill. Maxwell 45., Ibrahimovic 66. – 11-esből)
Montpellier–Lyon 5–1 (Montano 16., 68., Mounier 45., Cabella 59. – 11-esből, 66., ill. Lacazette 47.)
Bordeaux–Sochaux 4–1 (Saivet 21. – 11-esből, Jussie 39., Diabaté 70., 89., ill. Contout 17.)

1. Monaco 9 6 3 16–5 +11 21
2. Paris SG 9 6 3 14–5 +9 21
3. Lille 9 5 2 2 11–4 +7 17
4. Marseille 9 5 2 2 13–7 +6 17
5. Nantes 9 5 1 3 14–8 +6 16
6. Nice 9 4 2 3 11–10 +1 14
7. Saint-Étienne 9 4 1 4 12–11 +1 13
8. Montpellier 9 2 6 1 14–12 +2 12