Ligue 1: pazar hajrá, újra gólt lőtt Sampaoli szupercseréje

K. Zs.K. Zs.
2021.03.13. 19:25
Jorge Sampaoli a második gólt szerző Florian Thauvint (középen) köszönti (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) két kultikus csapata három-három pontot szerzett a 29. forduló szombati játéknapján: a Marseille hazai pályán 3–1-re nyert a Brest ellen, míg a Saint-Étienne az Angers otthonában győzött 1–0-ra.

A Marseille Arkadiusz Milik lapos lövésével szerezte meg a vezetést az első félidő hajrájában, ám a Brest a fordulás után egyenlített, és egészen a meccs végjátékáig őrizte az egyik pontot. Akkor azonban egy sikeres letámadás után Florian Thauvin góllal büntetett, majd a ráadásban jött Michaël Cuisance, és beágyúzta a győzelmet biztossá tevő harmadik OM-gólt.

A Bayern Münchentől kölcsönvett Cuisance ugyanúgy a 80. perc után állt be csereként, mint néhány napja a Rennes ellen – a bretonoknak győztes gólt lőtt, és a mostani találata is fontos volt.

Jorge Sampaoli első két mérkőzése hat pontot hozott az OM konyhájára; a marseille-i csapatnál legutóbb Elie Baup debütált ilyen eredményesen vezetőedzőként a bajnokságban (2012).

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Angers–St.-Étienne 0–1
(Kazri 52.)
Marseille–Brest 3–1 (Milik 45+1., Thauvin 88., Cuisance 90+2., ill. Brassier 71.)