Ligue 1: Payet vezérletével fordított és nyert a Marseille

CS. M.CS. M.
2021.04.23. 22:59
Payet parádézott, a Marseille nyert idegenben (Fotó: Getty Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójának pénteki játéknapján a Marseille hátrányból felállva nyert 3–1-re idegenben a Reims ellen.

A hazaiak a 38. percben szerezték meg a vezetést Nathanael Mbuku fejes gólja révén (1–0), a Marseille azonban három perc múlva egyenlített: a középre tett labdára Dimitri Payet érkezett remekül, s a kapuba passzolt (1–1). A vendégek még a félidő hosszabbításában fordítani tudtak, ezúttal Payet adta a gólpasszt, Arkadiusz Milik talált be közelről (1–2).

A második játékrészben a Reims játékosa, Wount Faes megkapta második sárga lapját is, így kiállították, a mérkőzés hőse, Payet pedig a második gólját szerezte meg a 76. percben – a Marseille 3–1-re nyert. A vendégek vezetőedzője, Jorge Sampaoli immár 16 pontot szerzett az első hét bajnokiján, ezzel ő lett a legjobban debütáló Marseille-edző Marcelo Bielsa (2014) óta.