Ligue 1: a sírból hozta vissza meccsét a Monaco – videó

2020.02.08. 22:25
A marseille-i Dimitri Payet a nyolcadik gólját szerezte ebben a bajnoki kiírásban (Fotó: AFP)
Szombat este közel volt a nagy blamához a Monaco, hiszen szinte végig vesztésre állt a hetek óta nyeretlen Amiens otthonában, de a hajrában sikerült fordítania, és 2–1-es győzelme révén egészen magasra, az ötödik helyre kapaszkodott fel a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) tabelláján. A 24. forduló kora esti programjában, ha nem is könnyedén, de érvényesítette a papírformát az Olympique Marseille a Toulouse ellen (1–0).

AMIENS–MONACO 1–2

Serhou Guirassy góljával – amely előtt Benjamin Lecomte, a Monaco kapusa nagyot hibázott – az Amiens egészen a 85. percig vezetett, közel járt ahhoz, hogy november eleje óta először végre újra győzzön a Ligue 1-ben, azonban a hercegségbeliek nagy hajrát vágtak ki: Wissam Ben Yedder egy ellencsapás végén szép mozdulattal egyenlített, majd nem sokkal a lefújás előtt, Cesc Fabregas szögletét követően Iszlam Szlimani befejelte a vendégek győztes gólját is.

A GÓLOK

Egy kis stat: Marco Simone 1999–2000-es gyűjteménye (21 gól) óta Wissam Ben Yedder az első játékos, aki az első monacói idényében ilyen sok (16) bajnoki gólt szerez. Ben Yedder 16 gólja mellett négy gólpasszt is jegyez, pillanatnyilag az övé a legjobb ilyen mérleg a francia élvonal mostani idényében.

MARSEILLE–TOULOUSE 1–0

A Toulouse jól tartotta magát az első félidőben, még az izomsérülést szenvedő Lovre Kalinic kapus 34. percbeli lecserélése után is megőrizte a gól nélküli állást a szünetig, ami ebben az idényben ritkán sikerül neki.

Az 51. percben aztán érkezett Dimitri Payet, és jól helyezett lövéssel emlékeztette az idegenben különösen törékeny Téfécét az erőviszonyokra (1–0).

DIMITRI PAYET GÓLJA

Egy kis stat: Dimitri Payet a nyolcadik gólját szerezte ebben a bajnoki idényben, ezzel már egyedül vezeti a házi góllövőlistát Dario Benedetto (7) és Nemanja Radonjics (5) előtt. Az OM-nek ez volt a 14. olyan gólja a Toulouse ellen, amelyikben Payet szerepet játszott – a marseille-i kedvencnek egyetlen más csapat ellen sincs ilyen jó mérlege.

A TFC nem roppant össze, és az OM kapuját őrző Steve Mandandának is kellett egy nagyot védenie a hajrában ahhoz, hogy a három pont a Vélodrome-ban maradjon – és a Marseille bajnoki veretlenségi sorozata 13 meccsesre nyúljon.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

• A kiesés elől gyorsuló tempóban menekülő Nimes folytatta remek sorozatát: a „krokodilok” meglepetésre győztek a Nice otthonában, ez a harmadik sikerük egyhuzamban – egyben az első idegenbeli diadaluk ebben a bajnoki kiírásban.

• A Dijon háromszor szerzett vezetést a Nantes elleni, nézőtéri balhéval tarkított mérkőzésen, mégsem tudott nyerni – Andrei Girotto a 92. percben fejelte a „kanárik” pontot érő gólját. (A szünetben a vendégek ultrái áttörtek a hazaiakhoz, de a biztonságiak gyorsan rendet tettek.)

• A Monacóhoz és a Nimes-hez hasonlóan vesztésre álló meccset nyert meg a Bordeaux is, amelynek győztes gólját a nemrégiben Reimsből igazolt Rémi Oudin lőtte a metzi végjátékban. Paulo Sousa csapata 13 pontot szerzett vesztésre álló meccseken ebben az idényben, csak a Rennes hasonló mérlege jobb (14).

• A Rennes-nek ezúttal nem sikerült feltörnie a Brest védelmét, de kétmeccses, egypontos hete ellenére még mindig őrzi a harmadik helyet a tabellán.

A BORDEAUX-I RÉMI OUDIN GYŐZTES GÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Olympique Marseille–Toulouse 1–0
(Payet 51.)
Amiens–Monaco 1–2 (Guirassy 9., ill. Ben Yedder 85., Szlimani 93.)
Dijon–Nantes 3–3 (Mavididi 15., 90., Júlio Tavares 24., ill. M. Simon 20., Alphonse 34. – öngól, Andrei Girotto 92.)
Metz–Bordeaux 1–2