Ligue 1: Neymar vezérletével nyert a PSG, de maradt második

B. D. K., K. Zs.B. D. K., K. Zs.
2021.05.01. 23:13
Győzelemmel hangolt a PSG a Manchester City elleni BL-visszavágóra (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a PSG 2–1-ra legyőzte a Lenst. Késő este következett a nagy rivális Lille, amely szintén nyert, és a Nice elleni 2–0-val visszavette a tabella néhány órára elveszített első helyét.

Fontos és cseppet sem könnyű mérkőzés várt a PSG-re, a párizsiak a tabella ötödik helyén álló Lenst fogadták.

A találkozó első gólja a 33. percben született: egy labdaszerzés után Neymar léphetett ki üresen, és nem hibázott ziccerben (1–0).

A fordulás után Marquinhos is bevette a lensiak kapuját, a Manchester City elleni BL-mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is fejjel volt eredményes egy szöglet után (2–0).

Úgy tűnt, eldőlt a meccs, ám a vendégek két perccel később szépítettek Ignatius Ganago révén (2–1).

Több gól viszont már nem esett, így győzelmének köszönhetően a PSG az élre ugrott, igaz, a Lille mérkőzése a fordulóból még hátra volt…

S a LOSC török légiósai megint nagyon odatették magukat: Burak Yilmaz az első negyedóra végén lapos lövéssel megszerezte a vezetést, majd a fordulás után következett Zeki Celik, és egy röviden kifejelt labdából hatalmas gólt lőtt, biztossá téve az újabb győzelmet.

A Lille a legutóbbi öt bajnokijából a negyediket nyerte meg, és őrzi egypontos előnyét a tabella élén.

LILLE–NICE 2–0 – A GÓLOK