Ligue 1: a PSG és a Montpellier is három gólt szerzett, de előbbi nyert 5–1-re

2019.02.20. 21:18
Kylian Mbappé (balra) szerezte a PSG ötödik találatát (Fotó: AFP)
A PSG 5–1-re legyőzte a Párizsban két öngólt is vétő Montpellier-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójából elhalasztott találkozón. A Bordeaux hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a sereghajtó Guingamp ellen – utóbbi mérkőzést a 23. körből pótolták.

A PSG már a 13. percben vezetéshez jutott a 2012-es francia bajnok Montpellier ellen Layvin Kurzawa révén (1–0). A vendégek Florent Mollet találatával egyenlítettek bő félórányi játék után (1–1). A hosszabbítás pillanataiban Ángel Di María szerezte vissza az előnyt a fővárosi csapatnak (2–1).

A második félidőben Petar Skuletics öngólja pecsételte meg a Montpellier sorsát, amely 3–1 után már nem tudott visszajönni a meccsbe. Sőt a 78. minutumban egy újabb öngól miatt, ezúttal a veterán, 41 esztendős Hilton találatával háromgólos hátrányba került (4–1).

A középkezdést követően szinte azonnal elveszítette a labdát a teljesen összeomló vendégcsapat, így a 79. percben Kylian Mbappé is betalálhatott, kiütésessé téve a különbséget (5–1).

A PSG ezzel tizenöt pontosra növelte az előnyét a második helyen álló Lille-lel szemben, úgy, hogy egy mérkőzéssel még mindig kevesebbet játszott. A Montpellier a hatodik.

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ
Bordeaux–Guingamp 0–0
17. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Montpellier 5–1 (Kurzawa 13., Di María 45+1., Skuletics 73. – öngól, Hilton 78. – öngól, Mbappé 79., ill. Mollet 31.)