Ligue 1: megizzadt, öngólt is összehozott, de nyert a PSG

2015.01.18. 15:53
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában a Paris Saint-Germain 4–2-re legyőzte egy végig izgalmas találkozón az Evian TG-t.

Nem indult jól a találkozó a forduló előtt a francia tabella negyedik helyét elfoglaló párizsi együttesnek, Zlatan Ibrahimovicék már a 14. percben hátrányba kerültek a kiesőzónában található klub ellen.

A folytatásban belelendült a PSG, amely nyolc perc alatt kétszer is megzörgette az Evian hálóját David Luiznak és Marco Verrattinak köszönhetően.

Azért a végére is maradt izgalom bőven, miután Gregory van der Wiel a saját kapujába bólintott egy beadást. Ez már zsinórban a második meccsük a párizsiaknak, amikor két gólt kaptak a ligában, ilyenre legutóbb 2012-ben volt példa.

Azért a hazaiak nem omlottak ettől össze, folyamatosan támadtak, majd a 74. percben Javier Pastorénak köszönhetően újra előnybe kerültek, sőt, a végén még Edinson Cavani is betalált, így kialakítva a 4–2-es eredményt.

A PSG ezzel beérte pontszámban a Lyon mögött a tabella második helyén álló Marseille-t.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
21. FORDULÓ
PSG–Evian TG 4–2 (David Luiz 30., Verratti 38., Pastore 74., Cavani 89., ill. Barbosa 14., Van der Wiel 63. – öngól)