Ligue 1: megizzadt a Rennes, 7 perc alatt hármat lőtt a Monaco

CS. M.CS. M.
2019.12.07. 22:33
Sokáig szenvedett, végül simán nyert a Monaco (Fotó: AFP)
Négy mérkőzést rendeztek szombat este a francia labdarúgó-élvonal 17. fordulójában, és kivétel nélkül hazai sikerek születtek. A feljövőben lévő Monaco sokáig szenvedett, majd pár perc alatt bedarálta az Amiens-t, míg a Bajnokok Ligája-szereplést jelentő helyekért küzdő Rennes megszenvedett, de végül nyerni tudott az Angers ellen.

Szombaton a második esti idősávban négy meccset rendeztek a francia élvonalban. A középmezőnyben tanyázó Monaco hazai pályán lépett pályára a kiesés ellen küzdő Amiens-nel. A hercegségbeliek az első félidőben még szenvedtek ellenfelükkel, ám a folytatásban hét perc alatt három gólt szereztek, ezzel pedig eldöntötték a mérkőzést. A „termelést" Wissam Ben Yedder kezdte meg a 62. percben, aki így már 11 találattal áll a góllövőlista élén.

A hullámzó formát mutató nizzaiak a tabella alsó felében tanyázó Metzet fogadták esélyesként, és ennek megfelelően már az első félidőben kétgólos előnyhöz jutottak Wylan Cyprien duplája révén. A második játékrészben még egyszer ugyanennyit lőtt ellenfelének a hazai együttes, ám a Metz is szerzett egy szépítő gólt, így alakult ki a 4–1-es végeredmény.

A Bajnokok Ligája-szereplés eléréséért küzdő Rennes esélyeshez méltóan kezdett a vendég Angers ellen, már a 23. percben megszerezte a vezetést M'Baye Niang révén. A folytatásban ugyanő villant, így kétgólos lett az előny. Erre ugyan a hajrában még válaszolt az Angers, de ez csak szépségtapasz volt.

Két, a bentmaradásért küzdő csapat találkozott egymással Strasbourgban, ahol meglepő módon rögtön egymásnak estek a felek. Bár a Toulouse szerzett vezetést a meccs elején, a továbbiakban bedarálta a sereghajtót a Strasbourg, és négy góljára a vendégek már csak egyszer tudtak válaszolni.

FRANCIA LIGUE 1
17. FORDULÓ
Monaco–Amiens 3–0
(Ben Yedder 62., Maripán 66., Keita Baldé 69.)
Nice–Metz 4–1 (Cyprien 9., 41. – a másodikat 11-esből, Ganago 59., Lees-Melou 75., ill. Niane 74.)
Rennes–Angers 2–1 (Niang 24., 80., ill. Aliui 92.)
Strasbourg–Toulouse 4–2 (L. Koné 7., Thomasson 26., Ajorque 48., Mothiba 75., ill. Isimat-Mirin 3., W. Said 50.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Lille–Brest 1–0
(Osimhen 16.)
Nimes–Lyon 0–4 (Depay 16. – 11-esből, 64., H. Aouar 71., J. Andersen)
Montpellier–PSG 1–3 (Paredes 41. – öngól, ill. Neymar 75., Mbappé 76., Icardi 81.)